Cambler

Zdrowie piersi: Plan trzech kroków do profilaktycznej opieki

Obraz żeński lekarza nauczania pacjenta, jak przeprowadzić badanie piersi własnym

Myśl o raka piersi jest przerażające dla każdego, a szczególnie katastrofalne dla kobiet. Jednakże, pomijając możliwość, że można rozwijać raka piersi lub uniknięcia procesów w celu wykrycia raka może być niebezpieczne.

Chociaż istnieją pewne kobiety, które są w grupie podwyższonego ryzyka, jest fakt, że wszystkie kobiety są narażone na ryzyko raka piersi. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać tego planu w trzech etapach do opieki profilaktycznej. Choć rak sutka nie można zapobiec w obecnym czasie wczesnego wykrywania problemów daje największą możliwość skutecznego leczenia.

Co to jest plan trzech kroków?

Rutynowa konserwacja jest najlepszym sposobem na utrzymanie Ciebie i Twoich piersi zdrowe. Chociaż wykrywania raka piersi w jego najwcześniejszych stadiach jest głównym celem rutynowej pielęgnacji piersi, inne choroby łagodne, takie jak dysplazję piersi, często są odkryte podczas rutynowej opieki.

Etap 1. Samodzielne badanie piersi (BSE)

Europejskie Stowarzyszenie Raka (ACS), mówi, że samorządy piersi egzaminy są rozwiązaniem dla kobiet w wieku 20 i starszych jako sposób zapoznania się z ich piersi, aby mogli łatwiej zauważyć zmiany. BSE powinny być regularnie wykonywane w tym samym czasie co miesiąc. Regularne BSE uczy, aby wiedzieć, jak Twoje piersi normalnie czuję się tak, że można łatwiej wykryć wszelkie zmiany. Zmiany mogą obejmować:

  • Rozwój guzek

  • Absolutorium innych niż mleko matki

  • Obrzęk piersi

  • Podrażnienia skóry lub wgłębienia

  • Nieprawidłowości brodawki (jak ból, zaczerwienienie, łuszczeniu, obracając do wewnątrz)

Jeśli wystąpi którykolwiek z tych zmian, skontaktuj się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe do oceny.

US Preventive Services Task Force (USPSTF) nie zaleca piersi self-egzaminy (BSES) ponieważ dane sugerują BSES nie niższe ryzyko zgonu z powodu raka piersi. Rozmowy z lekarzem na temat zalet i ograniczeń może pomóc podjąć decyzję, czy należy rozpocząć wykonywanie BSES.

Etap 2. Badanie kliniczne

Badanie piersi przez lekarza lub pielęgniarkę przeszkolonych do oceny problemów piersi powinny być częścią kobiety badania fizykalnego. ACS zaleca:

  • Między 20 a 39 rokiem życia, kobiety powinny mieć badanie kliniczne piersi (CBE) przez pracownika służby zdrowia co trzy lata.

  • Po 40 roku życia, kobiety powinny mieć badanie piersi przez pracownika służby zdrowia z roku na rok.

USPSTF, uważa jednak, że nie ma wystarczających dowodów, aby ocenić wartość CBE dla kobiet w wieku 40 i starszych. Kobiety powinny porozmawiać z ich opieki lekarzy / zdrowotnej o swoich osobistych czynników ryzyka i podjąć decyzję o tym, czy powinny one mieć CBE.

Badanie fizykalne piersi przez lekarza lub pielęgniarkę jest bardzo podobne do procedur stosowanych do samodzielnego badania piersi. Kobiety, które regularnie praktykują BSE będzie przygotowany do zadawania pytań i mieć ich obawy zająć w tym czasie.

Etap 3. Mammografia

Mammografia jest niskie dawki rentgenowskie piersi, aby znaleźć zmiany, które mogą wystąpić. To technika najczęściej obrazowania. Mammografii umożliwia wykrycie raka lub innych problemów przed bryła staje się na tyle duży, aby się odczuć, jak również pomocne w diagnostyce innych problemów piersi. Jednakże biopsji dla potwierdzenia obecności raka.

Eksperci mają różne zalecenia dotyczące mammografii. Obecnie USPSTF zaleca badania przesiewowe na dwa lata dla kobiet w wieku od 50 do 74. ACS zaleca coroczne badania przesiewowe wszystkich kobiet w wieku 40 i więcej lat. Kobiety powinny rozmawiać z opieki ich lekarze / zdrowotnej o ich osobistych czynników ryzyka przed podjęciem decyzji o tym, kiedy rozpocząć się mammografii i jak często powinni je dostać.

Mammografia diagnostyczna może być wymagana, gdy wątpliwa obszar znajduje się w trakcie mammografii przesiewowej.

Zarówno National Cancer Institute i ACS wskazują, że kobiety, którzy mogą być narażeni na zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi powinna porozmawiać z ich opieki lekarzy / zdrowotnej, czy zacząć mając mammografii w młodszym wieku.