Cambler

Walwuloplastyki

(Balon walwuloplastyki)

Procedura

Co to jest plastyka?

Walwuloplastyki odbywa się, w pewnych okolicznościach, aby otworzyć zwężenia (sztywny) zastawki serca. W plastyki zastawki, bardzo małe, wąskie tuiei lub cewnik jest przesuwany z naczyń krwionośnych w pachwinach przez aortę do serca. Gdy cewnik jest umieszczony w zaworze do otwartego, z balonów na końcu cewnika jest nadmuchany, aż ulotki (klapy) zaworu są otwarte. Gdy zawór jest otwarty, balon jest opróżniony i cewnik jest usuwany.

Inne związane z tym procedury, które mogą być wykorzystane do oceny i leczenia serca obejmują odpoczynku i ćwiczeń elektrokardiogram (EKG lub EKG), Holter monitora, uśrednionego sygnału EKG, cewnikowanie serca, RTG klatki piersiowej, tomografia komputerowa (CT) skanowania na klatce piersiowej, tętnicy operacji wieńcowego przeszczepu omijającego, chirurgia naprawy zawór / wymiana, echokardiografia, badania elektrofizjologiczne, rezonans magnetyczny (MRI) serca, zawał mięśnia skanuje perfuzji, radionuklidów angiografii i skanowania ultraszybki CT. Proszę zobaczyć te procedury uzyskania dalszych informacji.

Zawory serca:

Ilustracja anatomii serca, widzenia zaworów

Aby lepiej zrozumieć, jak zastawkowe choroby serca wpływa na serce, przegląd podstawowej anatomii serca i funkcji zaworu następuje.

Serce jest pompą z tkanki mięśniowej. Serce ma cztery komory podnoszenia: dwie górne komory, zwane przedsionki i dwie mniejsze komory, zwane komory. Prawy przedsionek pompy krwi w prawej komorze, który następnie pompuje się krew do płuc, gdzie odpady, takie jak dwutlenek węgla są wydzielanych i tlenu i innych składników pokarmowych pobranych do krwi.

Z płuc, krwi, płynie z powrotem do lewego przedsionka, pompuje się do lewej komory, a następnie jest pompowana przez aortę się do reszty korpusu i tętnic wieńcowych. Gdy przedsionki są pompowanie, że komory są rozluźnione w celu uzyskania krwi z przedsionków. Po przedsionki są pompowane ich cały ładunek krwi do komór, są relaks podczas gdy komory pompować krew do płuc i do pozostałej części organizmu.

W celu utrzymania przepływu krwi do przodu w czasie jego podróży po mieście, są zawory pomiędzy każdą z komór serca do pompowania krwi:

 • trójdzielnej - znajduje się pomiędzy prawym przedsionkiem a prawą komorą

 • płuc (lub pnia płucnego) Zawór - usytuowany pomiędzy prawą komorą a tętnicą płucną

 • Zastawka mitralna - znajduje się pomiędzy lewym przedsionkiem a lewą komorą serca

 • aortalnej - znajduje się między lewą komorą a aortą

Jeśli zastawki serca zostać uszkodzony lub chory, że nie może działać prawidłowo. Choroby, które mogą powodować dysfunkcję zastawki serca są zastawkowe zwężenie i niedomykalność zastawki (mitralnej). Gdy jedna (lub więcej) zawór (y) się zwężenie (sztywne), mięsień sercowy musi pracować trudniejsze do pompy krwi przez zawór. Kilka powodów dlaczego stają się zwężenie zastawek serca należą zakażenia (takie jak reumatyczne gorączki lub zakażenia Staphylococcus) i starzenia się. Jeśli jeden lub więcej zaworów się niewystarczające (nieszczelne), przecieki krwi wstecz, co oznacza, że ​​mniej krwi jest pompowana w odpowiednim kierunku.

Zastawkowe choroby serca mogą powodować następujące objawy:

 • zawroty głowy

 • ból w klatce piersiowej

 • trudności w oddychaniu

 • kołatanie serca

 • obrzęk (opuchlizna) nóg, kostek lub brzucha

 • szybki przyrost masy ciała z powodu zatrzymania płynów

Przyczyny postępowania

Zastawki jest przeprowadzane w określonych przypadkach, w celu otwarcia zaworu serca, która stała się sztywna w wyniku choroby lub procesu starzenia. Nie wszystkie choroby, w których zastawki serca staje się sztywne są uleczalne plastyki zastawki.

Mogą być też inne powody, dla lekarza polecić walwuloplastyki.

Ryzyko związane z procedurą

Możliwego ryzyka związanego z plastyki zastawki obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • krwawienie w miejscu wkłucia cewnika

 • zakrzep lub uszkodzenie naczynia krwionośnego w miejscu wkłucia

 • zakażenie w miejscu wkłucia cewnika

 • arytmia serca / zaburzenia rytmu serca (zaburzenia rytmu serca)

 • uderzenie

 • nowy zawór mitralnej lub pogorszenie (wyciek)

 • pęknięcie zaworu, wymagających operacji na otwartym sercu

Możesz poprosić lekarza o ilość promieniowania stosowanego w trakcie postępowania i zagrożeń związanych z danej sytuacji. To jest dobry pomysł, aby zachować zapis swojej przeszłości narażenia na promieniowanie, takich jak poprzednie skanowanie i inne rodzaje promieniowania X, tak aby można było poinformować lekarza. Ryzyko związane z ekspozycją na promieniowanie może być związana z łączną liczbę badań rentgenowskich i / lub terapii w długim okresie czasu.

Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza ze względu na ryzyko uszkodzenia płodu ze plastyki zastawki. Narażenie na promieniowanie w czasie ciąży może prowadzić do wad wrodzonych. Jeśli jesteś w okresie laktacji, lub karmiących piersią, powinna poinformować o tym swojego lekarza.

Nie ma ryzyka reakcji alergicznych barwnika. Pacjenci, którzy są uczuleni na lub wrażliwych na leki, barwniki kontrast, lub jodu lateks należy poinformować lekarza. Ponadto, u pacjentów z niewydolnością nerek lub innymi zaburzeniami czynności nerek powinni powiadomić lekarza.

Dla niektórych pacjentów, po leżeć na stole procedury dla długości wewnętrzny może powodować dyskomfort lub ból.

Mogą być też inne ryzyka, w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Przed zabiegiem

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Użytkownik zostanie poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje uprawnień do tego testu. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Powiadomić o tym lekarza, jeśli kiedykolwiek miał reakcję na dowolny barwnik kontrastowy, lub jeśli jesteś uczulony na jod.

 • Powiadom lekarza, jeśli jesteś wrażliwy lub jesteś uczulony na jakieś leki, lateks, taśmy, lub środków znieczulających (miejscowych i ogólnych).

 • Trzeba będzie przewinąć przez pewien okres czasu przed zabiegiem. Lekarz poinformuje pacjenta, jak długo, aby szybko, zwykle w ciągu nocy.

 • Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz jakiekolwiek piercing ciała na klatce piersiowej i / lub brzucha.

 • Powiadom lekarza o wszystkich leków (na receptę i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz chorobę zastawek serca, co może być konieczne, aby otrzymać antybiotyk przed zabiegiem.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz historii zaburzeniami krzepnięcia lub jeśli pacjent przyjmuje żadnych antykoagulant (rozrzedzenie krwi) leki, aspirynę lub inne leki, które wpływają na krzepliwość krwi. Może być konieczne, aby zatrzymać niektóre z tych leków przed zabiegiem.

 • Lekarz może zażądać badania krwi przed zabiegiem, aby określić, jak długo to trwa do krzepnięcia krwi. Inne badania krwi można przeprowadzić zgodnie z dobrze.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz rozrusznik serca.

 • Możesz otrzymać środek uspokajający przed zabiegiem, aby pomóc Ci się zrelaksować.

 • Teren wokół cewnika (pachwiny) może być ogolone.

 • Oparte na swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

Walwuloplastyki mogą być wykonywane jako część pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od choroby i lekarz praktyk jest.

Ogólnie rzecz biorąc, ten proces zastawki następująco:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć biżuterię lub inne przedmioty, które mogą kolidować z procedurą. Możesz nosić protezy lub słuchu pomocy, jeśli używasz jednego z nich.

 2. Zostaniesz poproszony, aby usunąć odzież i będą suknię do noszenia.

 3. Zostaniesz poproszony opróżnienia pęcherza przed zabiegiem.

 4. Dożylnie (IV) linia zostanie uruchomiona w dłoni lub ramion przed zabiegiem do wstrzyknięcia leku do podawania płynów i IV, w razie potrzeby.

 5. Zostanie umieszczony w pozycji leżącej (na plecach) pozycji na stole zabiegowym.

 6. Zostanie podłączony do monitora EKG, który rejestruje aktywność elektryczną serca i monitoruje serce podczas procedury przy użyciu małych elektrod samoprzylepnych. Twoje życiowych (tętno, ciśnienie krwi, częstość oddychania oraz poziom natlenienia) będą monitorowane w trakcie postępowania.

 7. Będzie kilka ekranów monitorów w pokoju, pokazując swoje życiowych, obrazy z cewnika przepływa przez ciało do serca i struktur serca jako barwnika jest wstrzykiwany.

 8. Otrzymasz uspokajające lekarstwa w IV przed zabiegiem, aby pomóc Ci się zrelaksować. Jednak prawdopodobnie będzie czuwać w trakcie procedury

 9. Twoje impulsy poniżej miejscu wstrzyknięcia zostaną sprawdzone i oznakowane tak, aby przepływ do kończyny poniżej stronie można sprawdzić po zabiegu.

 10. Miejscowy środek znieczulający jest wstrzykiwana do skóry w miejscu wkłucia. Możesz odczuwać pieczenie w miejscu na kilka sekund po znieczulenie jest wstrzykiwany.

 11. Gdy środek znieczulający dokonało, jest pochwa lub wprowadzający zostanie wprowadzony do naczyń krwionośnych. Jest to rura z tworzywa sztucznego, przez który cewnik wprowadza się do naczynia krwionośnego i przemieszczane do serca.

 12. Zastawki cewnika zostanie włożony przez osłonę do naczynia krwionośnego. Lekarz przejść przez cewnik w aorcie zastawki. Fluoroskopii (specjalny typ x-ray, który będzie wyświetlany na ekranie telewizora) może być używany do pomocy w podnoszeniu cewnik do serca.

 13. Gdy cewnik jest na miejscu, barwniki kontrastujące będą wstrzyknięto przez cewnik do zaworu w celu znalezienia się w zakresie. Możesz czuć się pewne efekty, gdy barwnik kontrast jest wstrzykiwany do linii IV. Efekty te obejmują uczucie uderzenia gorąca, słony lub metaliczny smak w ustach, lub krótki ból głowy. Efekty te trwają zwykle kilka chwil.

 14. Należy powiadomić lekarza, jeśli czujesz się żadnych trudności w oddychaniu, pocenie się, drętwienie, swędzenie, dreszcze, nudności i / lub wymioty, lub palpitacje serca.

 15. Lekarz będzie obserwować zastrzyk kontrast barwnika na monitorze. Lekarz może poprosić o wziąć głęboki oddech i przytrzymaj go przez kilka sekund.

 16. Gdy balon jest na miejscu i została zawyżona, można zauważyć pewne zawroty głowy lub uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej, nawet krótkie. To powinno ustąpić, gdy balon jest opróżniony. Jednakże, jeśli zauważy się poważny dyskomfort lub ból, takie jak ból w klatce piersiowej, szyi i ból szczęki, pleców, ramion ból, duszność lub trudności z oddychaniem, należy poinformować o tym lekarza.

 17. Balon może być napełniany, a opróżniony kilka razy, w celu otwarcia zaworu.

 18. Po stwierdzeniu, że zawór jest otwarty na tyle, cewnik jest usuwany. Miejscem insercji cewnik może zostać zamknięty za pomocą urządzenia zamykającego, który wykorzystuje kolagenu uszczelnić otwór w tętnicy przy użyciu szwów lub stosując ręczny nacisk na obszar utrzymywać naczynie krwionośne z krwawieniem. Lekarz zadecyduje, która metoda jest odpowiednia dla choroby.

 19. Jeżeli stosuje się urządzenie zamykające, sterylny opatrunek będzie nakładana na miejscu. Jeśli jest używany ręczny ciśnienie, lekarz (lub asystent) odbędzie presję na miejscu wkłucia, aby skrzep będzie tworzyć. Po zatrzymaniu krwawienia, bardzo mocno bandaż będzie umieszczona na stronie internetowej. Małych worków lub inny rodzaj masy może być umieszczony na górze bandażem do dodatkowej presji na miejscu, zwłaszcza, jeśli strona jest w pachwinie.

 20. Lekarz może podjąć decyzję, aby nie usunąć osłonkę lub wprowadzający, od miejsca wprowadzenia na około cztery do sześciu godzin, aby umożliwić działanie leki rozrzedzenie krwi podane w trakcie procedury mijać. Trzeba będzie leżeć w tym czasie. Jeśli się nieswojo w tej pozycji, pielęgniarka może podać leki, aby ci się bardziej komfortowo.

 21. Będzie wspierana ślizgać od stołu na nosze, dzięki czemu można być podjęte na obszarze windykacji. UWAGA: W przypadku wstawiania był w pachwinie, nie będzie mógł zginać nogę przez kilka godzin. Aby łatwiej zapamiętać, aby utrzymać nogę prosto, kolana z chorej nogi mogą być pokryte blachą i końcach schowany pod materacem po obu stronach łóżka, aby utworzyć rodzaj luźnej powściągliwości.

Po zabiegu

W szpitalu:

Po zabiegu, może być przeniesiony do sali pooperacyjnej na obserwacji lub wrócił do pokoju szpitalnego. Zostaniesz mieszkanie w łóżku przez kilka godzin po zabiegu. Pielęgniarka monitorowanie parametrów życiowych, miejsca wkłucia i krążenie / sensację w chorej nodze lub ramieniu.

Należy natychmiast poinformować o tym pielęgniarkę, jeśli odczuwa ból w klatce piersiowej lub ucisk, lub inne bóle, jak również wszelkie uczucia ciepła, krwawienie lub ból w miejscu wkłucia w nogi lub ręki.

Bedrest może się różnić od dwóch do sześciu godzin, zależnie od konkretnej choroby. Jeżeli lekarz umieszcza urządzenia zamykającego, Twój bedrest może być krótsze.

W niektórych przypadkach, osłonka lub wprowadzający może być pozostawiony w miejscu wkłucia. Jeżeli tak, to okres bedrest będą przedłużone do osłona jest usuwana. Po usunięciu osłona może mieć lekki posiłek.

Możesz otrzymać leki przeciwbólowe na ból lub dyskomfort związany z miejsca wprowadzenia lub konieczności leżeć płasko i jeszcze przez dłuższy czas.

Będziesz zachęcać do picia wody i innych płynów, aby pomóc wypłukać barwnik kontrast z organizmu.

Możesz ochotę często mocz z powodu skutków barwnika kontrastowego i zwiększonych płynów. Trzeba będzie użyć nocnik lub pisuaru while na bedrest tak że nie będą wygięte Twoja noga lub ręka dotknięte.

Możesz wznowić stosowaną dietę po zabiegu, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.

Po upływie określonego leżenia w łóżku została zakończona, można wstać z łóżka. Pielęgniarka pomoże Ci po raz pierwszy można dostać się i sprawdza ciśnienie krwi, gdy leżysz w łóżku, siedząc i stojąc. Należy poruszać się powoli, gdy wstając z łóżka, aby uniknąć zawrotów głowy od dłuższego bedrest.

Najprawdopodobniej spędzić noc w szpitalu po zabiegu. W zależności od choroby i wyników zabiegu, Państwa pobyt może być dłuższy. Otrzymasz szczegółowe instrukcje dotyczące wykonywania i okresu rekonwalescencji.

W domu:

Raz w domu, należy monitorować witryny wstawienia krwawienie, nietypowe bóle, obrzęki i zaburzenia przebarwienia lub zmiany temperatury na lub w pobliżu miejsca wstrzyknięcia. Mały siniak jest normalne. Jeśli zauważysz, stałą lub dużej ilości krwi w miejscu, które nie mogą być zawarte z małym opatrunku, należy o tym powiadomić lekarza.

Jeżeli lekarz używane urządzenia zamykającego na swojej stronie wprowadzającej, otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące rodzaju urządzenia zamykającego, który został użyty i jak dbać o miejscu wkłucia. Nie będzie mała węzeł lub guzek pod skórą w miejscu wstrzykiwania. To jest normalne. Węzeł powinien stopniowo znikają w ciągu kilku tygodni.

Ważne będzie, aby utrzymać miejsca wkłucia czyste i suche. Lekarz daje szczegółowe instrukcje kąpielowych.

Możesz być poinformowani, aby nie uczestniczyć w żadnych działaniach, uciążliwych. Lekarz poinformuje cię o tym, kiedy można wrócić do pracy i powrócić do normalnej aktywności.

Powiadomić o tym lekarza zgłosić dowolną z następujących czynności:

 • gorączka i / lub dreszcze

 • wzrosła ból, zaczerwienienie, obrzęk lub krwawienie lub inne drenażu z miejsca wprowadzenia

 • chłód, drętwienie i / lub mrowienie lub inne zmiany w chorej kończynie

 • ból w klatce piersiowej / ciśnienie, nudności i / lub wymioty, obfite pocenie się, zawroty głowy i / lub omdlenia

Twój lekarz może dać Ci dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Proszę skonsultować się z lekarzem z jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejski College of Cardiology

Europejskie Stowarzyszenie serce

Krajowy serca, płuc, i Instytut krwi (NHLBI)

National Institutes of Health (NIH)

National Library of Medicine