Cambler

Zasmarkany nos

Co to jest katar?

Wyciek z nosa (katar) jest objawem zakażenia, alergii, stanów zapalnych, lub nawet podrażnienia fizycznej. Cieknący nos z absolutorium wyniki wydzielanym przez błon śluzowych wewnątrz nosa. Może to nastąpić w przypadku chorób wpływających na sam nos lub wraz z bardziej ogólnych chorób, takich wspólnych gorączki zimnym lub siana.

Zapalenie nosa (nieżyt nosa) jest częstą przyczyną kataru. Inne częste przyczyny to przeziębienia (wirusowe zakażenie dróg oddechowych), grypa (grypa), i zapalenie zatok (zapalenie lub zakażenie zatok). Wkładanie przedmiotów do nosa może także powodować katar. W zależności od przyczyny, katar może na krótko wystąpić, i wyłącza, lub wszystkie razem. Twój katar może towarzyszyć zaczerwienienie, swędzenie i kichanie.

Reakcje alergiczne mogą prowadzić do kataru, zwłaszcza w przypadku kataru siennego (alergiczny nieżyt nosa). W rzadkich przypadkach, katar jest objawem poważnego urazu głowy z powodu urazu mózgu. Nadużywanie sprayów do nosa, zwłaszcza leki obkurczające naczynia, jest kolejną przyczyną kataru.

Sam katar rzadko jest poważny, jednak może to być oznaką uszkodzenia poważne i zagrażające życiu głowy lub uraz. Jeśli Ty lub ktoś jesteś z, doświadczenie klarownego płynu działa z nosa przy braku innych objawów przeziębienia lub grypy lub w wyniku urazu głowy lub uraz, szukać natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911).

Jeśli katar jest trwała lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z katarem?

Katar mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na układ oddechowy może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o katar nosa objawy

PRZYCZYNY

Co powoduje katar?

Cieknący nos z absolutorium wyniki wydzielanym przez błon śluzowych wewnątrz nosa. Reakcje alergiczne są częstą przyczyną kataru. Takie reakcje mogą być spowodowane przez pyłki (katar sienny), sierść zwierząt, żywności lub leków.... Czytaj więcej o przyczynach katar nosa

Więcej artykułów