Cambler

Zapalenie stawów - od mitu do rzeczywistości

Istnieje wiele medycznych "mitów" na temat zapalenia stawów:

 • Pękanie swoje kostki powoduje zapalenie stawów.

 • Dna moczanowa jest chorobą bogatych i Royal.

 • Zimna pogoda powoduje zapalenie stawów.

O ile nam wiadomo, każde z tych stwierdzeń jest nieprawdziwe. Jednak wszystko to ma dźwięk badania medyczne w celu przekształcenia w mit medycznej prawdy medycznej.

Zapalenie stawów jest dobrym przykładem. Jest wiele nie wiemy o tej chorobie, w tym jego przyczyn lub czynników ryzyka. Ale jak dowiedzieć się więcej poprzez badania, co wydaje się ambitny związku dzisiaj może okazać się czynnikiem zaakceptowane ryzyko jutro.

Następujące czynniki ryzyka dla zapalenia stawów może brzmieć jak mity, ale nie ma dowodów na to, że są prawdziwe.

Kawa i rhematoid zapalenie stawów

Ostatnie badania sugerują, że spożycie kawy może mieć wpływ na ryzyko wystąpienia reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS). Na przykład:

 • W roku 2000, badania wykazały, że ludzie, którzy piją cztery lub więcej filiżanek kawy dziennie miały uderzająco zwiększone ryzyko wystąpienia nieprawidłowego przeciwciało, czynnika reumatoidalnego, w ich krwi. Przeciwciało jest silnie związane z RA. Badacze doszli do wniosku, że spożycie kawy może zwiększyć ryzyko zachorowania na ten typ zapalenia stawów.

 • 2002 Badanie przeprowadzone na ponad 31000 kobiet w Iowa odkryli, że picie co najmniej cztery filiżanki kawy bezkofeinowej dziennie zwiększa ryzyko zachorowania na RZS. Kobiet picia kawy z kofeiną nie mieli zwiększone ryzyko podczas gdy te picia co najmniej cztery filiżanki herbaty dziennie miały zmniejszone ryzyko RZS.

 • 2006 badanie pacjentów ze zdiagnozowanym RA w Danii stwierdzili, że wysokie spożycie kawy (co najmniej 10 filiżanek dziennie) wiązało się z cięższym typu RA.

 • 2003 Badanie przeprowadzone na ponad 80.000 kobiet, w międzyczasie, nie znaleziono żadnych dowodów na istnienie związku między RA i kawy (bezkofeinowej lub regularny) lub spożycia herbaty.

Te wyniki nie są jednoznaczne. Tak więc, musimy więcej badań, aby lepiej zrozumieć wpływ picia kawy (lub herbaty) na ryzyko RZS.


Palenie i rhematoid zapalenie stawów

W ciągu ostatnich kilku lat, liczba badań wykazały mocne połączenie pomiędzy paleniem i RA:

 • 2002 badania wśród kobiet w Iowa (sama grupa wspomniano powyżej dotyczące spożycia kawy) stwierdzono, że palenie zwiększa ryzyko RZS, ale że byli palacze, którzy rzucili na co najmniej 10 lat nie byli narażeni na zwiększone ryzyko.

 • 2006 Badanie osób z wczesnym RZS stwierdzono, że palenie było związane z większą uszkodzenia stawów, szybszego rozwoju zapalenia stawu lub kilku stawów dotkniętych.

 • W innym badaniu 2006 związany palenia papierosów z bardziej ciężką postać RZS.

 • W badaniu z udziałem prawie 15.000 osób z RZS, zaprzestanie palenia wiązało się z poprawą stawów.

Z powodu tych i następnych badań palenie jest obecnie uważane za czynnik ryzyka dla RA.


Karmienie piersią i reumatoidalne zapalenie stawów

Tak dobre, jak karmienie piersią jest dla noworodków, mogą występować dodatkowe korzyści dla nowych matek: Mniejsze ryzyko RZS.

Badanie przeprowadzone w roku 2004 wykazały, że już kobieta piersią, niższe ryzyko RA.

W innym badaniu przez różnych autorów opublikowanych w 2008 roku doszedł do podobnego wniosku. Naukowcy odkryli, że kobiety, które karmiły piersią przez 13 miesięcy lub dłużej miał połowę ryzyko RZS, jak kobiety, które nie karmiły piersią. Autorzy sugerują, że hormony stymulowane karmienia piersią może wyjaśnić obserwację.


Ciąża i rhematoid zapalenie stawów

Kobiety z RZS często zauważyć wyraźną poprawę ich wspólnych objawów w czasie ciąży. Ostatnie Potwierdzają to badania, w tym 2008 ogólnopolskiego badania w Holandii.

Niektóre leki, takie jak metotreksat, może uszkodzić rozwijający się płód, więc jest to szczęście, że RA często poprawia w czasie ciąży. Często pozwala kobiety z RZS do ograniczenia lub zaprzestania potencjalnie szkodliwych leków lub zmienić na łagodniejszy leków, które są bezpieczniejsze dla dziecka.


Dieta i dna

Połączenie między spożyciem alkoholu i podagrę została uznana przez wieki. Jednak dopiero od niedawna mają inne połączenia diety do dny uznano:

 • 2004 badania, które przeglądał więcej niż 47.000 ludzi okazało się, że jedzenie dużo mięsa i owoców morza zwiększa ryzyko zachorowania na dnę moczanową, jedząc nabiał był ochronny.

 • W 2007 roku naukowcy z Kanady opublikował opracowanie długoterminowej łączącej spożycie kawy ze zmniejszeniem ryzyka dny.

 • Badanie 2008 stwierdził, że do picia słodzonych fruktozy napoje zwiększa ryzyko wystąpienia dny moczanowej.


Najważniejsze

Ryzyka i nasilenia choroby może być zmieniany przez czynniki, które wydają się mało znaczenia. Zaledwie 20 lat temu, następujące oświadczenia mogą być odrzucone jako mit, ponieważ żaden z nich nie były dobrze znane i sprawdzone:

 • Kawa i palenie może zwiększać ryzyko reumatoidalnego zapalenia stawów, w okresie karmienia piersią może być ochronny.

 • Kobiet z reumatoidalnym zapaleniem stawów może poprawić w czasie ciąży.

 • Kawa i produkty mleczne mogą obniżyć dny moczanowej ryzyka podczas mięso, owoce morza i słodzone napoje gazowane, może je zwiększyć.

To właśnie służy nam przypomnieć: Przed zdyskontowanie pomysł, że może wydawać się dziwaczne, ważne jest, aby uznać, że wysokiej jakości badania medyczne mogą promować wczorajszy mit lekarza do dzisiejszej rzeczywistości medycznej.