Cambler

Infekcja pęcherza moczowego (zapalenie pęcherza)

Co to jest?

Zapalenie pęcherza, zapalenie pęcherza moczowego także nazywany jest spowodowana nieprawidłowym wzrostem bakterii wewnątrz pęcherza narządu balonu, który przechowuje moczu. Infekcje pęcherza są jedną z najbardziej popularnych infekcji bakteryjnych, że dotykają ludzi, z nie więcej niż jedną trzecią wszystkich kobiet mających co najmniej jedną infekcję w pewnym momencie ich życia.

Infekcje pęcherza są klasyfikowane jako proste lub skomplikowane. Proste infekcje pęcherza wpływają tylko zdrowe kobiety z normalnymi systemami moczowych. Infekcje pęcherza są rzadkie u mężczyzn, którzy inaczej zdrowych tak ludzi są w skomplikowany kategorii z członków obu płci, którzy mają nieprawidłowe moczowego.

  • Proste infekcje pęcherza - Proste infekcje pęcherza rozwijają gdy bakterie przedostają się do pęcherza moczowego. Ze względu na strukturę żeńskiego układu moczowego, kobiety znacznie częściej niż mężczyźni, aby te zakażenia. U kobiet, otwór do cewki moczowej (gdzie moczu wychodzi) jest blisko odbytnicy. W związku z tym bakterie mogą migrować z odbytnicy, gdzie liczba bakterii są wysokie, do obszaru wokół pochwy i cewki moczowej. Stamtąd, to krótka podróż (4 cm lub mniej niż 2 cale) przez cewkę moczową do pęcherza moczowego. Stosunek płciowy może napędzać te bakterie do pęcherza moczowego, więc istnieje podwyższone ryzyko infekcji pęcherza w aktywnych seksualnie kobiet. Wycieranie papier toaletowy od tyłu do przodu po wypróżnienia może również przenosić bakterii z odbytu do cewki moczowej. Z tego powodu kobiety powinny zawsze staram się wycierać od przodu do tyłu.

  • Powikłane zakażenia pęcherza moczowego - zakażenia pęcherza moczowego są klasyfikowane jako skomplikowane, gdy wpływają one na osoby z nieprawidłową układu moczowego sprawia, że zakażenia te trudniejsze do wyleczenia. Wszystkie infekcje pęcherza są uważane za skomplikowane, gdy wpływają one na ludzi, bo długo męskiej cewki moczowej bakterie powinny zapobiegać przedostawaniu się do pęcherza moczowego. Jednakże, jeżeli normalny przepływ moczu jest zatkany lub mocz pozostaje w pęcherzu, bakterie pomnoży tam, co zwiększa ryzyko infekcji. Jednym z powodów może być zachowane w moczu w pęcherzu jest uszkodzenie nerwów, albo z powodu urazu, takiego jak uraz rdzenia kręgowego lub z powodu choroby, takie jak cukrzyca. Najczęstszą przyczyną niedrożności przepływu moczu u mężczyzn jest powiększenie prostaty, powszechne u mężczyzn w wieku powyżej 50 lat. Pacjenci z założonego na stałe cewnika moczowego (rurki wprowadza się do cewki moczowej odprowadzenia moczu) ma również wysoki wskaźnik infekcji pęcherza ponieważ bakterie wchodzenie wzdłuż ścianki cewnika do pęcherza.

Objawy

Prosta infekcja pęcherza
Zakażenie powoduje zapalenie pęcherza moczowego (podrażnienie i obrzęk), pęcherza moczowego i cewki moczowej. To powoduje gwałtowny rozwój przewidywalny grupę objawów. Wiele kobiet, które przeszły infekcję pęcherza w przeszłości objawy można łatwo zidentyfikować, kiedy rozwijać kolejną infekcję. Objawy te zwykle obejmują jeden lub więcej z następujących:

  • Konieczność częściej niż zazwyczaj mocz, ale tylko małe ilości moczu przechodzą każdorazowo

  • Nagła potrzeba oddawania moczu

  • Ból, pieczenie lub inne dolegliwości podczas oddawania moczu

  • Oddawanie moczu w nocy

  • Ból w podbrzuszu

  • Krew w moczu

  • Mocz, że jest słabe, ma nieprzyjemny zapach lub zapachy niezwykle silny

Infekcja pęcherza w małego dziecka może spowodować nowe odcinki moczenie nocne jako jedyny objaw.

Skomplikowane infekcje pęcherza
Ludzie z skomplikowanych infekcji pęcherza zwykle mają objawy podobne do tych, z prostych infekcji. Jednak pacjenci mogą również opracować dodatkowe objawy, takie jak gorączka, dreszcze, nudności, wymioty, bóle w okolicy lędźwiowej, ból pleców lub błąd, jeśli bakterie rozprzestrzeniają się z układu moczowego do krwiobiegu lub nerek.

Powikłane zakażenia pęcherza wymagają dłuższego leczenia niż prostych infekcji. Dalsze badania mogą także być konieczne spojrzeć na strukturę albo funkcję układu moczowego.

Diagnoza

Lekarz zapyta o objawy, które są typowe dla infekcji pęcherza moczowego, a także zapytać, czy masz gorączkę, dreszcze, nudności, wymioty, ból w okolicy lędźwiowej lub inne objawy, które mogą sugerować bardziej poważne zakażenia. Jeśli przedtem pęcherza zakażeń, lekarz może być w stanie zdiagnozować problem przez telefon, jeśli nie jesteś w ciąży i nie mają żadnego upławy. Jeśli objawy nie są dokładnie takie jak te z poprzednich infekcji pęcherza, prawdopodobnie będzie musiał wizytę biurowej i ewentualnie analizę moczu.

Kobiety z infekcji pęcherza moczowego po raz pierwszy, wszystkich ludzi, dzieci i osób z każdej potencjalnie powikłanej infekcją pęcherza będzie musiał odwiedzić lekarza. Lekarz zbada cię i poprosić o próbkę moczu. On lub ona będzie zrobić analizę moczu w biurze szukać oznak czynnego zakażenia. Próbka moczu może być także wysyłane do laboratorium w celu hodowli dokładnie określić rodzaj bakterii. Zazwyczaj specjalne badania, zwane badania wrażliwości, także po to, by ustalić, który antybiotyk będzie skutecznie zwalczać infekcję. Przed dostarczenie próbki moczu, należy oczyścić otwór cewki moczowej z sterylne wytrzeć. To muszą być pobrane próbki nurt podczas oddawania moczu, aby uniknąć zanieczyszczenia moczu bakteriami, które żyją wokół cewki moczowej.

Przewidywany czas trwania

Kobiety z prostych infekcji pęcherza często poprawić w ciągu kilku godzin od przyjęcia pierwszej dawki antybiotyku, a wszystkie objawy powinny ustąpić w ciągu trzech dni. Jednak ludzie z powikłanych zakażeń, takich jak mężczyzn z powiększeniem gruczołu krokowego gruczołów, objawy mogą być przedłużone. Pacjenci, u których zamocowane na stałe cewniki w miejscu trudno jest usunąć z układu moczowego bakterii chyba że cewnik jest usuwany.

Zapobieganie

Kobiety mogą pomóc w zapobieganiu infekcji pęcherza wycierając od przodu do tyłu z papieru toaletowego i oddawanie moczu po stosunku seksualnego. Niektóre kobiety, które mają dwa lub więcej zakażenia pęcherza co roku brać antybiotyk po seksualnych, trzy razy w tygodniu lub codziennie, aby zapobiec zakażeniu. Inne środki, które mogą pomóc w zapobieganiu zakażeń pęcherza moczowego obejmują idzie do łazienki, jak tylko poczujesz chęć oddania moczu i picia dużo płynów na co dzień. Niektóre kobiety, które wykorzystują membranę do antykoncepcji mają mniej częste infekcje pęcherza zmieniając na inną metodę zapobiegania ciąży. Niektóre badania sugerują, że picie soku z żurawin może zmniejszyć ryzyko nabycia zakażenia dróg moczowych.

Leczenie

Leczenie jest różna, w zależności od rodzaju problemu:

Prosta infekcja pęcherza
Proste zakażenia pęcherza u kobiet zazwyczaj traktuje się ponad trzy dni antybiotyku, takiego jak trimetoprim sulfametoksazol ( Bactrim, Septra, cotrimoxazol). Kobiet powracających infekcji pęcherza (więcej niż dwóch rocznie) mogą korzystać z antybiotyków profilaktycznych, albo traktować jako regularnej dawki lub po stosunku płciowym.

Skomplikowane infekcje pęcherza
Powikłane zakażenia pęcherza moczowego są trudniejsze do wyleczenia. Wybór antybiotyku siły działania leku i czas trwania leczenia zależy od okoliczności. Często antybiotyków należy się przez 10 dni lub dłużej. Pacjenci z ciężkimi objawami ( gorączka, dezorientacja, nudności, wymioty, itp.), które sugerują, że bakterie rozprzestrzeniają się do nerek lub krwi zazwyczaj będzie musiał być leczony w szpitalu.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Zadzwoń do swojego lekarza, jeśli czujesz ból lub dyskomfort podczas oddawania moczu, jeśli trzeba częściej niż zwykle oddawanie moczu, lub jeśli zauważysz, że twój mocz brzydko pachnie lub zawiera krwi. Kobiet w pierwszym trymestrze ciąży będzie musiała ich moczu sprawdzana dla bakterii, jako część ich opieki prenatalnej, nawet jeśli nie mają objawów zakażenia pęcherza moczowego.

Jeśli masz czynników ryzyka rozwoju skomplikowanych zakażeń pęcherza moczowego (takie jak zacewnikowanych lub będący nieprawidłowości układu moczowego), należy zachować szczególną ostrożność, aby obserwować te objawy zakażenia. Również powinny zasięgnąć natychmiastowej pomocy medycznej w przypadku wystąpienia gorączki, dreszcze, dezorientacja, nudności, wymioty lub bóle w okolicy lędźwiowej, co może sugerować, że infekcja pęcherza rozprzestrzenił się na nerki lub krwią.

Rokowanie

Zazwyczaj leczenie antybiotykami leczy prostych infekcji pęcherza. W niektórych przypadkach leczone zapalenie pęcherza może rozprzestrzeniać w górę do dróg oddechowych w celu wpływu na nerki, odmiedniczkowe zapalenie nerek, co powoduje zapalenie i zakażenie nerki. Dla skomplikowanych infekcji pęcherza, Outlook zależy od sytuacji klinicznej. Pacjenci mogą stać się poważnie chory, jeśli infekcja rozprzestrzenia się z układu moczowego w krwi, choroby zwanej urosepsis. Dożylnie antybiotyki są zwykle skuteczne. Zazwyczaj pacjenci z rozpoznaniem urosepsis potrzebują dłuższego kuracji antybiotykowej, ale to może być dokonane w domu z antybiotykami podjętych przez usta.