Cambler

Zapalenie najądrza

Co to jest zapalenie najądrza?

Zapalenie najądrza jest stan zapalny (obrzęk) najądrza, struktura w męskich narządów rozrodczych, które łączy się z jąder i nasieniowodu. Zapalenie najądrza może spowodować obrzęk moszny, ból, wydzielina karnego, krew w nasieniu i gorączki.

Zapalenie najądrza jest wspólne choroby prostaty u mężczyzn. Jest to najczęściej u mężczyzn, którzy są 19 do 35 lat. W tej grupie wiekowej, w większości przypadków wynikają z chorób przenoszonych drogą płciową rzeżączka i chlamydia. Escherichia coli jest najczęstszą przyczyną zapalenia najądrza u starszych mężczyzn (źródło: NIH ).

Najądrza często rozwija się w wyniku infekcji pęcherza lub moczowej, który porusza się najądrza. U dzieci, świnka i inne infekcje wirusowe mogą powodować zapalenie najądrza. W rzadkich przypadkach, wsteczny przepływ moczu jest odpowiedzialny za najądrza chemicznej. Leki serca amiodaron został również związane z zapalenie najądrzy.

Oznaki i objawy zapalenie najądrzy może zacząć powoli i pogorszy znacznie w ciągu dnia. Przebieg choroby różni się u poszczególnych osób, jak niektórzy chłopcy i mężczyźni z najądrza mają żadnych objawów, podczas gdy inne mogą mieć poważny obrzęk, ból i absolutorium. Najądrza jest w zasadzie z antybiotykami.

W niektórych przypadkach objawy, które wydają się sugerować zapalenie najądrza są rzeczywiście na poważną chorobę zwaną skrętem. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911) do szybkiego, ciężkiego początku ból jąder i moszny obrzęku i nudności z lub bez wymiotów.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony na zapalenie najądrzy, ale łagodne objawy nawracają lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie są objawy zapalenia najądrza?

Najądrza powoduje zapalenie najądrzy i mogą powodować wiele objawów. Objawy mogą się różnić w intensywności wśród osób.... Czytaj więcej na temat objawów zapalenia najądrza

PRZYCZYNY

Co powoduje zapalenie najądrza?

Zapalenie najądrza jest stan zapalny (obrzęk) najądrza, struktura w męskim układzie rozrodczym. Większość przypadków wynikają z chorób przenoszonych drogą płciową rzeżączka i chlamydia. Escherichia coli jest najczęstszą przyczyną zapalenia najądrza u starszych mężczyzn, a inne rodzaje bakterii, w tym Mycobacterium i Ureaplasma, mogą powodować chorobę.... Więcej o przyczynach najądrza

ZABIEGI

Jak jest zapalenie najądrza leczyć?

Leczenie rozpoczyna się od najądrza poszukuje opieki medycznej z lekarzem. Ważne jest, aby przestrzegać planu leczenia dla najądrza dokładnie i podjąć wszystkie swoje leki zgodnie z zaleceniami.... Czytaj więcej na temat leczenia zapalenia najądrza

Więcej artykułów