Cambler

Wysokie żelazo we krwi

Co to jest wysokie żelazo we krwi?

Żelaza we krwi jest wysoki, gdy twoje ciało poziom żelaza jest zbyt wysoka. Wysoka żelaza we krwi jest zazwyczaj wynikiem hemochromatoza, choroba, w której korpus pochłania zbyt dużo żelaza z diety. Główny hemochromatoza jest najczęstszą chorobą genetyczną w Europie (źródło: Pubmedhealth ).

Wtórne hemochromatoza jest powikłanie wynikające z pewnych chorób i mogą również powodować po wielokrotnych transfuzji krwi są używane w leczeniu pewnych schorzeń. Wysokie żelazo we krwi zwykle wpływa na wątrobę, gdzie nadmiar żelaza może spowodować obrzęk wątroby i uszkodzenia. Objawy wysokiego żelaza we krwi należą uogólnione objawy brzuszne, zmęczenie i senność, ciemnienie skóry, utrata masy ciała i osłabienie.

Leczenie żelaza tętniczego jest skierowane na usuwanie nadmiaru żelaza z krwi, i jest najbardziej skuteczny osiągnięte przez usunięcie dużych ilości krwi z ciała w regularnych odstępach, dopóki stężenie żelaza we krwi normalizacji.

Gdy zidentyfikowany odpowiednio wcześnie i traktowane, wysokiej żelaza we krwi może się odwrócić i zwykle stanowi kilka komplikacji. Nieleczony jednak dużo żelaza we krwi może prowadzić do poważnych powikłań, w tym niewydolności wątroby, raka wątroby, cukrzyca i niewydolność serca.

S eek szybkiej pomocy medycznej, jeśli podejrzewasz, że masz wysokie żelazo we krwi lub jeśli pacjent jest leczony z żeliwa wysokiej krwi i to jest trwałe i powoduje ci troskę.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z wysokiej żelaza we krwi?

Wysokie żelazo we krwi może wystąpić inne objawy, które mogą się różnić w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o wysokich objawów żelaza we krwi

PRZYCZYNY

Co powoduje, że żelazo wysokiej krwi?

Normalnie organizm wchłania tylko ilość żelaza to wymaga. Żelazem tętnicze, natomiast korpus absorbuje nienormalnie duże ilości żelaza z diety, co może prowadzić do poważnych komplikacji. Wysokie żelazo we krwi jest zazwyczaj wynikiem defektu genetycznego lub nabyte w wyniku wielokrotnych transfuzji krwi.... Czytaj więcej o wysokich przyczyn żelaza we krwi

Więcej artykułów