Cambler

Wszystko o leki generyczne

Leki generyczne są terapeutyczny "kopia" markowych leków.

Każdego roku, konsumenci oszczędzają około 10€ do 10€ mld dolarów za pomocą leków generycznych, według Biura Budżetowego Kongresu.

FDA reguluje leki generyczne. Są one akceptowane na rynku tylko po badania okazało produkują ten sam wpływ na organizm jak ich markowych odpowiedników.

Nie każdy lek generyczny. Generalnie, gdy markowe leki pierwszy wprowadzono patent chroni je przez 20 lat, zanim rodzajowa alternatywą mogą być produkowane. Firmy farmaceutyczne mogą ubiegać się o przedłużenie tego okresu ochrony patentowej. Jeżeli okres patent nie zostanie przedłużony, inne firmy mogą wprowadzić swoją wersję produktu markowego po 20 latach.

Niższy koszt

Leki na receptę są jednym z najszybciej rozwijających się obszarów w USA opieka zdrowotna wydatki.

Jednym ze sposobów, aby zmniejszyć wysokie koszty leków na receptę jest, aby przejść do leków generycznych, które są wyceniane od 25 do 80 procent niższe niż w równoważnych wersjach markowych.

Jednym z powodów, leków generycznych kosztują mniej niż ich odpowiedniki markowych jest, że producenci leków generycznych wydawać mniej pieniędzy na rozwój reklamy i produktu, ponieważ markowy odpowiednik już jest dobrze znana.

Gwarancja jakości

Przepisy FDA twierdzą, że lek generyczny musi być "równoważne biologicznie" do markowego leku, czyli musi mieć te same składniki aktywne, mocy, postaci dawkowania, bezpieczeństwa, jakości, czystości, stabilności i wydajności. Generic lek musi być również absorbowane w tym samym tempie. FDA publikuje The Orange Book, która zawiera listę leków, które są uważane za "równoważne".

Producenci leków muszą przestrzegać surowych wymagań produkcyjnych zarobić zgodę na sprzedaży swoich produktów. Należy pamiętać, że leki generyczne kupili przez Internet z miejsc spoza Europy nie są regulowane przez FDA i nie może spełniać te same standardy dotyczące równoważności i bezpieczeństwa jak te sprzedawane w tym kraju.

Różnice pomiędzy markowych leków generycznych i że mogą coś zmienić w sposób zgodny pacjent jest w przyjęciu leku są wielkość, kształt i powłoka. Różnice te nie mają wpływu na jakości, skuteczności i bezpieczeństwa leku. Inne różnice pomiędzy markowych leków generycznych i obejmują smak i składniki nieaktywne.

Lekarz zatwierdzony

W zależności od przyjmowanych leków i jak często je wziąć, można zaoszczędzić setki dolarów każdego roku, biorąc rodzajowych zamiast markowych leków.

Kiedy Twój lekarz daje receptę na markowych leków, zapytaj, czy on lub ona może przepisać generycznym zamiast. Można również zapytać, czy można przełączyć się z markami do leków generycznych na już podjąć.

W niektórych przypadkach, operatorzy preferują marki z powodów medycznych lub technicznych. Jeżeli tak, Twój dostawca powinien być w stanie wyjaśnić, dlaczego.