Cambler

Wszystko o kamieniach żółciowych

Kamienie żółciowe są to substancje, które tworzą wewnątrz Imitacja w pęcherzyku żółciowym, w kształcie worka, który jest organem na prawej stronie, tuż pod wątrobą. Około 80 procent kamienie żółciowe są wykonane z cholesterolu, a pozostałe 20 procent wykonane bilirubiny lub kombinacji bilirubiny, cholesterol i inne substancje.

Kamienie żółciowe mogą być niewielkie lub tak duże jak piłki golfowe. Występują one częściej u kobiet, osób starszych, osób z nadwagą, którzy schudnąć nagle Indianie Europejskich oraz osoby z cukrzycą. Również występują one częściej u kobiet, które były narażone na większe ilości estrogenów w okresie ich życia poprzez pigułek antykoncepcyjnych lub hormonalnej terapii. Estrogen powoduje wątrobę do usuwania cholesterolu z krwi. Ciąża zwiększa ryzyko.

Magazynowania żółci

Żółciowych przechowuje pęcherzyka żółciowego, który jest w wątrobie i używany do strawienia tłuszczów w żywności. Żółciowych jest mieszanina wody, cholesterol, proteiny, tłuszcze, sole kwasów żółciowych i odpadów oraz bilirubiny.

Kamienie żółciowe zwykle nie powodują żadnych objawów lub problemów. Małe zazwyczaj pozostawić pęcherzyka żółciowego i przechodzą z organizmu przez jelita. Kamienie mogą powodować objawy, jednak, jeśli złapany w wąskim wylocie pęcherzyka żółciowego jest.

Po posiłku, zwłaszcza te, sadło, mięśnie w ścianie pęcherzyka żółciowego ściska pomóc pusty żółci do jelit. Jeśli ta mięśni ściska przeciwko gallstone, lub jeśli bloki kamienne płynu opróżniania, mięśni i pęcherzyka żółciowego może stać się bolesne.

Poważniejsze problemy mogą powstać, jeśli dostanie się do kamienia systemie kanałów odwodnienia, ale nie przejść do jelit. Nagromadzenie żółci może być przyczyną zakażenia w pęcherzyka żółciowego, wątroby lub trzustki.

Dowiedz się objawy

Osiemdziesiąt procent ludzi z kamieni żółciowych nie ma objawów i nie wymagają leczenia. Gdy kamienie żółciowe nie powoduje objawów, to jest to, co może wystąpić:

Ostry atak:

  • Ciężkie lub przewlekły ból w prawej części brzucha, w połowie brzucha, lub kopii; ból może trwać od 15 minut do kilku godzin, za każdym razem, gdy występuje

  • Zażółcenie skóry lub oczu

  • Niewyjaśnione gorączki

  • Uporczywe wymioty

Choroby przewlekłe:

Opcje diagnostyki i leczenia

Większość kamieni żółciowych nie pokazują się na regularnych promieni rentgenowskich, ale zwykle są one łatwo widoczne z badania USG.

Większość ludzi, których kamienie żółciowe powodować objawy wymagają leczenia. Prawie 90 procent pacjentów, którzy szukają leczenia poddać rodzaj zabiegu zwanego laparoskopowej cholecystektomii. W tej procedurze, chirurg wykorzystuje małe światła i kamery umieszczonej poprzez małe nacięcie brzucha. Wykorzystanie instrumentów wprowadzonych przez inne małe nacięcia, chirurg wypuszcza pęcherzyka żółciowego przez usunięcie płynu i kamienie, a następnie usunięcie pęcherzyka żółciowego.

Pracować na zapobieganiu

Kamienie żółciowe są mniej prawdopodobne, aby utworzyć, jeśli można kontrolować swoją wagę. Jeśli masz nadwagę, unikać diety szybkiego odchudzania. Zmniejszyć spożycie tłuszczów nasyconych. Niektóre leki, takie jak pigułki antykoncepcyjne kontroli i estrogenów, może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia kamieni żółciowych. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz pytania na temat leków przyjmowanych.