Cambler

Wirus brodawczaka ludzkiego

Co to jest wirus brodawczaka ludzkiego?

Wirusy brodawczaka ludzkiego (znane również jako HPV) są grupa ponad 150 wirusów, z których 40 są znane do zakażenia narządów płciowych. Inne rodzaje zainfekować skórę i błony śluzowej gardła. Jest możliwe, aby być zakażone HPV, nie wiedząc, masz to, a większość zakażeń nie dają żadnych objawów. HPV dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiet, i może powodować brodawki lub brodawczaków, na narządach płciowych i wokół odbytu, a także w innych miejscach. Wirus przechodzi przez bezpośredni kontakt, w tym kontaktów seksualnych. HPV jest najczęstszą chorobą przenoszoną drogą płciową (źródło: CDC ).

Pewne szczepy HPV może powodować zmiany przedrakowe w komórkach w miejscu, gdzie występuje zakażenie. Zakażenie może prowadzić do różnych rodzajów nowotworów, w tym raka szyjki macicy u kobiet. Rakotwórcze HPV są określane jako wysokiego ryzyka, rakotwórczymi lub onkogenne HPV. Zakażenie HPV jest także powiązana z nowotworów odbytu, prącia, pochwy i sromu.

Około 50% aktywnych seksualnie kobiet i mężczyzn będą miały HPV w pewnym momencie w ich życiu. Około 20 milionów ludzi ma HPV, z sześciu milionów nowych przypadków każdego roku występują (Źródło: CDC ).

Objawy HPV obejmują brodawki na obszarach narządów płciowych, które mogą pojawić się małe lub duże, płaskie lub wypukłe, lub kalafior kształcie. Brodawki mogą również pojawić się w gardle, w chorobie zwanej nawracające brodawczakowatość oddechowego. Skórne (brodawki skórne) są także spowodowane przez pewne typy HPV.

HPV nie zawsze powodują objawy, ale jest wysoce zakaźną. Ludzie nie zawsze zdają sobie sprawy, że mają go i mogą przenosić wirusa nieświadomie. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli podejrzewasz, że może ty lub twój partner zawarło lub mogą być narażeni na ryzyko zakażenia HPV.

OBJAWY

Jakie są objawy zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego?

Objawy wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) należą wygląd brodawek, które mogą różnić się wielkością od małych do dużych i mogą być podniesione, płaskie, lub kalafiora kształcie. Brodawki mogą pojawić się na skórze (brodawki skórne), w gardle (nawracające brodawczaki dróg oddechowych), lub w genitaliów. Nieleczony, brodawki mogą się utrzymywać, zniknie, lub zwiększenie rozmiaru i liczby. Wiele przypadków HPV nie powoduje objawów i rozwiązać samodzielnie bez leczenia.... Czytaj więcej na temat objawów wirusa brodawczaka ludzkiego

PRZYCZYNY

Co powoduje zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego?

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) jest zaraźliwy wirus przekazywane przez bezpośredni kontakt, w tym kontaktów seksualnych. Ludzie mogą mieć HPV przez miesiące lub lata, nie wiedząc, że mają to i bez żadnych problemów i mogą nieświadomie przekazać go wraz z innymi. Jest możliwe, aby zostać zainfekowany z więcej niż jednym typem HPV.... Czytaj więcej na temat wirusa brodawczaka ludzkiego przyczyn

ZABIEGI

Jak jest zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego leczyć?

Obecnie nie ma lekarstwa na wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Większość przypadków HPV rozwiązać na własną rękę, ale mogą wystąpić zaostrzenia skóry lub brodawki narządów płciowych. Brodawki mogą być usunięte przez lekarza stosującego zabiegi chemiczne lub laserowe, lub mogą zniknąć na własną rękę.... Czytaj więcej o terapii wirusa brodawczaka ludzkiego

Więcej artykułów

Najbardziej popularne

Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

Ludzie, którzy są aktywnie zaangażowani w ich opieki medycznej są zdrowsi i żyją dłużej.