Cambler

Ważenia ryzyka, korzyści z operacji kręgosłupa

Miliony ludzi wystąpić problemy z kręgosłupem, które powodują ból lub niepełnosprawność. Z nich, mała liczba będzie dążyć ulgę poprzez operację.

"Operacja kręgosłupa jest mniej inwazyjne i odzysku jest znacznie szybsze niż to było 10 do 15 lat temu. Mimo to, większość ludzi głównym Procedura wyboru tylko w ostateczności", mówi Thomas J. Errico, MD, ortopeda w Nowym Jorku Miasto.

Przyczyny operacji kręgosłupa zazwyczaj zmieniają się z wiekiem osoby:

  • Nastolatki mogą rozważyć operację aby skorygować zniekształcenia. Należą do nich skoliozy lub krzywizny kręgosłupa.

  • Dorośli w wieku od 20 do 50 najczęściej mają problemy z dyskami, które zdegenerowanych lub wymknął się z pozycji. Może to spowodować poważne plecy i ból nóg.

  • Osoby starsze mogą mieć zwężenie kanału kręgowego. To zwężenie kanału kręgowego, które mogą naciskać na nerwy prowadzące do nóg.

Rzadko pierwszy wybór

Operacja jest pierwszym lub jedynym rozwiązaniem w ciągu kilku przypadkach, na przykład, gdy osoba ma silny ból ma powrotem niestabilności z powodu urazu lub ma problemów nerwowych, takich jak utrata sterowania silnikiem lub pęcherza.

Dla mniej poważnego problemu, większość lekarzy i pacjentów wolą spróbować inne zabiegi pierwszy. Obejmują one ćwiczenia i edukację, fizykoterapia, leki i zastrzyki nerwów-blokowych. Jeśli problem będzie się powtarzał, mogą rozważyć ryzyko i korzyści z zabiegu.

Jeśli zdecydujesz się na operację kręgosłupa, prawdopodobnie będzie to jeden z trzech rodzajów:

  • Dekompresji, w którym kostnego lub inne tkanki usuwa celu odciążyć nerwów lub rdzenia kręgowego. W laminektomię na przykład chirurg usuwa część kości otaczającej rdzeń kręgowy. Dekompresja jest także stosowany w leczeniu kręgowego.

  • Stabilizacja lub fuzji, w której chirurg używa przeszczepów kostnych lub metalowe pręty i śruby bezpiecznik kręgów razem, tworząc silną mostem zaginionego lub uszkodzonego dysku.

  • Procedury naprawcze, które wykorzystują rdzeń fuzji i innych technik, aby wyprostować zniekształcenia, takie jak skoliozy.

Szybsze odzyskiwanie

Techniki mniej inwazyjne zmniejszyć rozmiar nacięcia i ilość krwi utraconej. Mają również zmniejszona normalnego czasu odzyskiwania dla niektórych wspólnych procedur. Operacje dysku, na przykład, może być teraz przeprowadzone w mikroskopie z wykorzystaniem nacięć, które jest tylko nieznacznie większy niż cal długości.

Jeśli masz mikro discectomy, może być na nogi w ciągu jednego lub dwóch dni, w terapii fizycznej w ciągu tygodnia, oraz z powrotem w pracy w dwóch do czterech tygodni.

Odzyskiwanie po operacji fuzji może trwać od ośmiu do 10 tygodni.

Jak szybko odzyskać od jakiejkolwiek operacji kręgosłupa zależy od kilku czynników, w tym wieku i ogólnego choroby fizycznej.

Jeżeli występują problemy z powrotem, porozmawiać z podstawowej opieki pierwszego lekarza. Poprosić o skierowanie do specjalisty, choroby kręgosłupa, jeśli nie poprawi się po sześciu do ośmiu tygodni leczenia.

"Decyzja o operacji kręgosłupa jest osobisty, oparty na życiu prowadzić i życia chcesz żyć w przyszłości," mówi Dr Errico.