Cambler

Ważenie korzyści i zagrożeń związanych z alkoholem

Lekki do umiarkowanego spożycia alkoholu może zmniejszyć ryzyko chorób serca i innych chorób układu krążenia, według ostatnich badań. Z drugiej strony, nie ma dowodów łączących alkoholu i raka piersi.

Dla wielu osób, decyzja, czy pić alkohol nigdy nie było bardziej skomplikowane.

Następujące fakty mogą pomóc zdecydować, czy pić, czy nie. Podczas przeglądania ten artykuł, należy pamiętać, że jeśli obecnie nie pić, nie należy zacząć pić na niewielkie korzyści dla zdrowia, że ​​alkohol może sobie pozwolić.

W porządku z umiarem

Dowody, że umiarkowane picie zdefiniowane jako nie więcej niż jeden drink dziennie dla kobiet nie będących w ciąży i wszystkich ludzi powyżej 65 lat, i dwa drinki dziennie dla młodych ludzi-wieńcowych może mieć korzyści rośnie. (Standardowy drink to 12 uncji piwa, 4 do 5 uncji wina lub 1 do 1-1/2 uncji wódki.)

Alkoholu wspomaga układ sercowo-naczyniowy przez zwiększenie poziomu HDL ("dobrego") cholesterolu, co z kolei pomaga w oczyszczaniu zatkania tętnic, usuwając płytki ze ścian tętnic. Alkohol sprawia, że ​​również we krwi mniej lepkie i mniej skłonni do skrzepu. Liczne badania wskazują, że w pre-i kobiet po menopauzie, lekkie lub umiarkowane spożycie alkoholu może zwiększyć estrogenów we krwi, a to może pomóc w ochronie przed chorobami serca.

Najwięcej korzyści wieńcowych pochodzą z samego alkoholu, badacze wierzą. Ponadto szczególne przeciwutleniacze znalezione w czerwonym winie mogą zapewnić dodatkową ochronę.

Alkohol i waga

Alkohol może spakować na dodatkowych kilogramów w niektórych ludzi. 2010 badania w Archives of Internal Medicine sugerują, że normalna waga kobiety, które piją z umiarem mają mniejsze ryzyko otyłości i wydają się uzyskać mniejszą wagę niż ci, którzy powstrzymują się. Istnieje 7 kalorii na gram w alkoholu, a to przekłada się między 100 a 150 kalorii w alkoholu w typowym piwo, wino lub napoje alkoholowe.

Funkcja alkohol i mózg

Niektórzy naukowcy uważają, że umiarkowane ilości alkoholu ochrony naczyń krwionośnych mózgu w sposób podobny do sposobu chroni naczyń krwionośnych serca na tle chorób serca. 2009 badania wykazały, że umiarkowane spożycie alkoholu (8-14 drinków tygodniowo) w podeszłym wieku wiązało się z istotnie niższym ryzykiem demencji w porównaniu do abstynentów. Ważniejsze jest jednak to, że osoby w podeszłym wieku, którzy już mieli pewien poziom poznawczych, i którzy używali żadnej ilości alkoholu, miał znacznie szybsze tempo dalszego spadku.

Ryzykowne w nadmiarze

Chociaż wiadomości o korzyściach alkoholu jest ekscytujące, minusem picia jest również dobrze udokumentowane. Dla zdrowych osób z chorobami przewlekłymi lub czynnikami ryzyka problemów fizycznych lub psychicznych, ryzyko wydaje się być największym z nadużywania alkoholu. (Nadużywanie alkoholu jest definiowany jako mający więcej niż dwa drinki dziennie w dłuższym okresie czasu, jeśli jesteś mężczyzną młodszym niż 65 lub więcej niż jeden drink dziennie, jeśli jesteś kobietą, czy mężczyzną 65 lat.) Bądź Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę ryzyko:

 • Przewlekłe nadużywanie alkoholu może powodować potencjalnie śmiertelnych chorób, w tym uszkodzenia mózgu, serca lub wątroby, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca; uderzenie; uzależnienia od alkoholu, oraz przewlekłej depresji. Kobiety mają większe ryzyko zachorowania na problemy z piciem, bo alkohol w krwiobiegu kobiety zazwyczaj osiąga wyższy poziom niż w człowieka, nawet wtedy, gdy zarówno pić tę samą kwotę.

 • Przewlekłe nadużywanie alkoholu zwiększa ryzyko osteoporozy. Jest to szczególnie ważne dla młodych kobiet, których kości wciąż się rozwija. Przewlekłe nadużywanie alkoholu w wieku dorosłym może zaszkodzić zdrowiu kości.

 • Nadmierne picie jest związane z niebezpiecznych zachowań, takich jak palenie i picie w czasie jazdy.

 • Picie nawet niewielkiej ilości alkoholu podczas ciąży może powodować problemy z nauką i zachowaniem i wady wrodzone, w tym opóźnienia umysłowego. Nie pić podczas ciąży.

 • Alkohol jest związana ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia niektórych nowotworów, w tym płuca, wątroby, piersi, gardła, jamy ustnej, gardła i przełyku.

 • Ponad 150 receptę i ponad-the-counter leki oddziałują negatywnie z alkoholem. Ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na możliwość wystąpienia interakcji leków z alkoholem. Na przykład, trzy lub więcej drinków alkoholowych, biorąc paracetamol (Tylenol i w innych leków) może zwiększyć ryzyko uszkodzenia wątroby lub produkować ostre niewydolności wątroby.

 • Nadużywanie alkoholu jest znany wpływa pamięci i może zwiększyć ryzyko choroby Alzheimera. Ryzyko to jest większe u kobiet, ponieważ są one bardziej niż mężczyźni podatne uszkodzenia mózgu od używania alkoholu. Chociaż badania wykazały związek między niektórymi modyfikowalnych czynników stylu życia, takie jak powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i zmniejszonym ryzykiem choroby Alzheimera, National Institutes of Health, mówi, że naukowcy wciąż nie są pewni, czy te czynniki mogą rzeczywiście zapobiec chorobie.

Rozważyć ryzyko

Czy picie czy więcej dobrego niż złego? Zdecydować, należy rozważyć następujące czynniki:

 • Narodowy Instytut na nadużywanie alkoholu i alkoholizm (NIAAA) ostrzega, że zmiany fizyczne związane z procesem starzenia się mogą osoby starsze czują skutki picia już po niewielkiej ilości alkoholu. Ponadto, wiele osób starszych brać leki, które mogą wchodzić w interakcje z alkoholem lub chorób, które mogą być pogłębione przez alkohol. NIAAA radzi starszych mężczyzn i kobiet, aby ograniczyć się do jednego drinka dziennie.

 • Historia rodziny. Możesz korzystać z efektów ochronnych alkoholu, jeśli członkowie najbliższej rodziny miały choroby serca. Ale abstynencja może być najlepszym wyborem, jeśli nie ma w rodzinie raka lub alkoholizmu.

 • Historia osobista. Unikaj alkoholu, jeśli już nadużywać narkotyków lub alkoholu przed, jest w ciąży lub próbuje zajść w ciążę. Lekarze często używają prostego kwestionariusza, aby pomóc pacjentom ekranem za nadużywanie alkoholu. Nazywa KLATKA, to jest test czterech pytanie, które trwa około minuty do zakończenia. Pytania są następujące: Czy próbował zmniejszyć picia? Czy był zirytowany i rozgniewany inni "krytykowanie picia? Czy poczucie winy z powodu picia? Czy stosować alkoholu uspokoić nerwy lub zmniejszyć skutki kaca (niespodzianka)? (KLATKA odnosi się do głównych tematów pytań ':. Ogranicz; Zirytowany, Winny, niespodzianka) wynik z dwóch odpowiedzi "tak" na ogół wskazuje na problem z alkoholem, chociaż nawet jedna odpowiedź "tak" może być tyle, aby wywołać Rozmowa z lekarzem.

 • Choroby zdrowia, takich jak wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, choroba wątroby, wrzody, osteoporozę, chorobę refluksu kwasu lub zaburzeń snu może być gorsza od alkoholu.

 • Biorąc przepisane leki. Wiele leków interakcję z alkoholem. Interakcje te mogą powodować zwiększone ryzyko choroby, uszkodzenia ciała, a nawet śmierć. Przykłady są tabletki, leki przeciwhistaminowe, leki przeciwdepresyjne, leki przeciwlękowe, niektóre leki przeciwbólowe, leki na spanie i cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi i chorób serca. Zażycie przepisanych leków, należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą, o tym, jak mogą one wchodzić w interakcje z alkoholem.

 • Badania wykazały związek pomiędzy ilością alkoholu kobiety piją i ich doświadczenia seksualnego i randki przemocy, zgodnie z NIAAA.

 • Inne czynniki ryzyka. Porozmawiaj z lekarzem na wymiar swój ogólnego ryzyka i zdecydować, jak za pomocą alkoholu nie wpływa na Ciebie w czasie.