Cambler

Uszkodzenie nerwu wzrokowego

Co to jest uszkodzenie nerwu wzrokowego?

Uszkodzenie nerwu wzrokowego jest każdy rodzaj obrażeń ciała lub uszkodzenia nerwu wzrokowego, w tym urazu, zapalenia, choroby lub pogorszenia. Uszkodzenie nerwu wzrokowego jest również nazywany zaniku nerwu wzrokowego lub neuropatia nerwu wzrokowego. Nerwowych nerwu jest nerwowych łączy się i przesyła informację pomiędzy okiem i mózgu. Uszkodzenie nerwu wzrokowego może prowadzić do zakłócenia widzenia, utraty wzroku i ślepoty.

W oku, że wiele elementów, które współpracują ze sobą, aby utworzyć obraz. Światła przepływa przez rogówkę i soczewkę do źrenicy przed rzutowany jest na siatkówce w tylnej stronie oka. Siatkówki przetwarza światło na impulsy elektryczne, które są przesyłane przez nerw wzrokowy do mózgu. Oczy są chronione przez kości oczodołu i przenieść poprzez działania mięśni oka, które są kontrolowane przez nerwy.

Wiele różnych chorób, zaburzeń i chorób pochodzących najczęściej w oku i układu nerwowego może spowodować uszkodzenie nerwu wzrokowego. Uszkodzenie nerwu wzrokowego może wynikać z:

  • Ściskanie nerwu

  • Jaskra lub wysokie ciśnienie w oku

  • Zakażenie

  • Zapalenie

  • Przerwa w obiegu krwi do nerwu wzrokowego

  • Nowotwór złośliwy (rak)

  • Uraz

Jedynym sposobem na wykrycie uszkodzenia nerwu jest poprzez kompleksowe badania oczu. Szukajcie szybkiej i regularnej pielęgnacji oczu przez całe życie, zgodnie z zaleceniami lekarza lub pracownika służby zdrowia, jak najlepiej wykrywać i leczyć choroby podstawowej w ich najwcześniejszym etapie, zmniejsza ryzyko poważne powikłania, i zachować swoją wizję.

W niektórych przypadkach przyczyna uszkodzenia nerwu jest ratownictwo medyczne, które stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku lub twoim życiu, jeśli szybko nie zdiagnozowane i leczone. Należą do nich udar, tętniak mózgu, poważne obrażenia głowy i ostrą jaskrą z zamkniętym kątem, co może szybko doprowadzić do całkowitej utraty wzroku. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, mają żadnych objawów tych choroby, w tym nagłej utraty wzroku, aureole wokół świateł, lub innego zakłócenia widzenia, silny ból oka; nagły, silny ból głowy, splątanie i dezorientacja; zaburzenia mowy, niezdolność do poruszania się części ciała, lub omdlenia.

OBJAWY

Jakie objawy mogą wystąpić uszkodzenia nerwu?

Typowe objawy uszkodzenia nerwu m.in. zakłócenia wzroku, utrata wzroku, oczu, zaczerwienienie i ból podczas ruchu oka. Objawy te mogą być również obecne w wielu innych chorób oczu, więc konieczne jest prawidłowe rozpoznanie przez wykwalifikowany personel medyczny.... Więcej o objawy uszkodzenia nerwu wzrokowego

PRZYCZYNY

Co powoduje uszkodzenia nerwu?

Zakłócenia wizji i inne problemy z wizji, które są objawy uszkodzenia nerwu mogą być łagodne, kiedy pierwszy raz się rozpocząć. Pomimo tego, uszkodzenie nerwu wzrokowego jest krytyczna choroby neurologiczne, które jest spowodowane przez poważne chorobą lub choroby.... Więcej o przyczyn uszkodzenia nerwu wzrokowego

Więcej artykułów