Cambler

Techniki oddychania na stres zwarcia

Wielu ludzi wierzy, stres to wszystko w głowie. Ale do czynienia w sytuacjach stresowych, takich jak posiadające do prezentacji lub jazdy w dużym ruchu, może mieć konsekwencje fizjologiczne.

"Takie sytuacje mogą oddychać płycej lub wstrzymaj oddech, i nie zdaje sobie sprawy, że robisz to," mówi Robert Fried, Ph.D., psychofizjolog oddechowego i dyrektor kliniki stresu i na biofeedback Instytut Rational Behavior Therapy emocjonalność i w Nowym Jorku. "Z kolei, płytki, szybki oddech może doprowadzić do hiperwentylacji, w takim przypadku będziesz wydech więcej dwutlenku węgla i ostatecznie zmniejszyć przepływ krwi do mózgu."

Gdy tak się stanie, będziesz czuć się mniej komfortowo i mniej kontroli w czasie, kiedy trzeba być w najlepsze.

Techniki oddechowe opisane poniżej mogą pomóc zwalczać stres poprzez zwiększenie przepływu krwi do mózgu.

Brzuch oddech

Kiedy trzeba odpocząć szybko, oddychanie brzuch można zrobić w kilka sekund.

"Będziesz zwiększyć ilość powietrza można brać się z każdym oddechem, jeśli skoncentrować się na brzuchu ruch, jak wdech i podczas wydechu. Zwiększa tlenu do mózgu i może powodować działanie uspokajające," Dr Fried mówi.

Oddychać przez nos, gdy robisz to ćwiczenie. "Będziesz się więcej powietrza, niż można inaczej," mówi.

Używanie obrazów pomoże Ci dalsze pogłębienie oddechu i zwolnić jej tempo. "Pierwsze wciągnąć w obrazie mogą pomóc w bardziej naturalnie brać powietrze z każdym oddechem," mówi. "Gdy robisz wdech, zamknij oczy i wyobraź sobie, zawirowania powietrza w nosie i na dół do płuc. Jak wydech, powrót ponownie wyobrazić mieszając powietrza."

Jest to również pomocne powtórzyć oświadczenia do siebie, że są zgodne z tym, co fizjologicznie występujących w organizmie. "Wdechu i wydechu są kontrolowane przez dwóch różnych częściach mózgu," mówi. "Wziewania ma wpływ pobudzający, wydechu wpływ hamujący".

Do produkcji tych efektów, kiedy oddychasz, mówisz do siebie podczas wdechu, "nie śpię. Jestem czujny. Jestem pełna energii." Podczas wydechu, powiedzmy, "Jestem spokojny. Jestem wygodne. Jestem pod kontrolą."

"Nauka korzystania oddychanie brzuch na relaks jest wspaniałym narzędziem, czy można nauczyć się robić to skutecznie w czterech lub pięciu oddechów," Dr Fried mówi.

Ale to nie jest dla każdego. "Spróbuj czegoś innego, jeśli nie możesz zrobić tego ćwiczenia i relaks w 03:57 oddechów," mówi.

Innym uwaga: brzucha oddychania może być wskazane dla osób z pewnymi chorobami medycznymi, takimi jak choroby nerek lub cukrzycy.

Medytacyjny oddech

Oddech Ujjayi, technika jogi, mogą zapewnić poczucie spokoju, który jest trudny do osiągnięcia w inny sposób, gdy masz milion rzeczy do zrobienia.

Aby wykonać tę technikę, usiąść w wygodnej pozycji i lekko zamknąć usta. Zamknij oczy i delikatnie nacisnąć język na dachu ustach podczas inhalacji, w pełni wypełniając płuca. Gdy robisz wdech, powietrze powinno podróżować na podniebieniu i w tył gardła, dokonując "SA" dźwięk.

Wstrzymaj oddech na sekundę lub dwie, a następnie wydech cicho i powoli. Podczas wydechu, powietrze powinno podróżować w tylnej części gardła i zrobić "ha" dźwięk. Kiedy pierwsze próby tej techniki oddychania, może nie od razu poczucie spokoju. Może trzeba ćwiczyć przez 5 do 10 minut dziennie.

Zobacz także: