Cambler

Sztywność stawów

Jakie są sztywność stawów?

Sztywność stawów są objawem charakteryzuje ograniczonej sprawności ruchowej lub utrudnienie mobilności stawu. Możesz mieć trudności w poruszaniu stawu lub może być całkowicie niezdolny do ruchu stawu. Sztywność stawów może wystąpić w jednym stawie lub być obecne w wielu stawach.

Istnieje wiele przyczyn sztywność stawów. Nagłe sztywność stawów mogą być spowodowane urazem, natomiast sztywność stawów, które rozwija się i pogłębia w czasie może być spowodowane zaburzeniami lub chorobami. Podstawową przyczyną sztywność stawów jest zapalenie stawów, które jest zapalenie stawów spowodowane wieloma przyczynami.

Sztywność stawów spowodowane urazem często nagły początek. W innych przypadkach, sztywność stawów wynikające z zużycie i rozdarcie uszkodzenia lub chorobą medycznej rozwijają się powoli i utrzymują się lub nasilają się w czasie.

Czasu trwania i sztywność stawów zmieniać się w szerokich granicach, w zależności od przyczyny. Może wystąpić sztywność stawu ciągły, po konkretnych działań, lub w określonych porach dnia. Sztywność stawów mogą towarzyszyć innych wspólnych objawów, takich jak ból, stan zapalny, ból i obolałość.

Mimo, zagrażające życiu powikłania sztywność stawów są rzadkie, należy natychmiast wezwać pomoc medyczną (911) od obrażeń, które wymagają obfite krwawienie lub uszkodzenia tkanek lub na sztywność stawów towarzyszy wysoka gorączka (powyżej 101 stopni Celsjusza).

Jeśli sztywność stawów są trwałe, nawracające lub spowodować niepokój, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić sztywność stawów?

Sztywność stawów mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na stawy, może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o sztywność stawów objawy

PRZYCZYNY

Co powoduje sztywność stawów?

Istnieje wiele przyczyn sztywność stawów. Podstawową przyczyną sztywnych stawów jest zapalenie stawów, które jest zapalenie stawów. Nagłe sztywność stawów mogą być spowodowane urazem, natomiast sztywność stawów, które rozwija się i pogłębia w czasie może być spowodowana chorobą lub zaburzeniem.... Czytaj więcej o sztywność stawów przyczyny