Cambler

Stopa siniak

Co to jest siniak noga?

Główne struktury stóp są palce, pięty i łuk, który składa się z kości, stawów, mięśni, ścięgien i więzadeł. Stopa obicia występuje, gdy we krwi wycieka z naczyń krwionośnych w stopie do tkanek skóry, mięśni i kości. Stopa zasinienie może dotyczyć dowolnej części stopy, z paznokieć na samym końcu pięty. Stopa siniak może pojawić się na niewielkiej części jednej nodze lub dużych powierzchni obu stóp, w zależności od przyczyny.

Kolana pomaga zapewnić stabilności, równowagi i ruchu dla całego ciała. Ponieważ stopy są tak zaangażowani w ruchu, uderzenia niedźwiedzia od masy ciała, a są na samym końcu ciała, są bardziej podatne niż inne części ciała, aby skontaktować się z obrażeń, które może spowodować siniaki. Różne rodzaje siniaki, stłuczenia stopa obejmują krwiaki i plamicy.

Stłuczenia

Kontuzje są powszechne rodzaje siniaki, które są spowodowane przez uraz. Uraz może wahać się od łagodnego wpływu, takie jak z niewłaściwie dopasowane buty, do bardziej umiarkowanego lub poważnego zranienia tępe siły, że odszkodowanie i przerwy otwarte naczynia krwionośne w tkankach skóry, mięśni lub kości. Kontuzje często towarzyszy ból i obrzęk spowodowane reakcją zapalną organizmu na uraz.

Gdy stłuczenie rozwija się na skórze, to zmieni kolor na czerwony, a następnie czarny i niebieski lub fioletowy, a na końcu zielono-żółty odcień krwi podziale i wchłaniane przez organizm. Kontuzje i stłuczenia kości stóp głębokie mięśni mogą być bardzo bolesne i goją się dłużej niż stłuczeń, które tylko mają wpływ na tkanki skóry.

Krwiaki

Krwiaki stóp to rodzaj siniaków, w którym znaczące wyniki krwawienie w łączenie krwi pod skórą w miejscu uszkodzenia. Krwiaki może być spowodowane przez te same siły, które powodują stłuczenia, ale na ogół powoduje większy ból, obrzęk i powikłań niż urazów. Krwiaki może być również spowodowane przez zabiegi chirurgiczne lub spontanicznej pęknięcia naczynia krwionośnego.

Wpływające na wspólne krwiaki podskórne krwiaki stóp obejmują (zbiórki krwi pod skórą) i subungal krwiaki (zbieranie krwi pod paznokieć).

Plamica

Plamica powoduje spontaniczną wycieku krwi z drobnych naczyń krwionośnych (kapilar). Powoduje czerwone plamy płaskie lub plamy na skórze i błonach śluzowych. Plamica, że ​​wyniki w małych plam na skórze nazywa się wybroczyny. Duży obszar plamicy nazywa wylewy, chociaż każdy rodzaj zasinienie skóry jest często określane jako wybroczyny.

Plamica nie jest spowodowane przez uraz, jak to stłuczenia i krwiaki, ale przez wiele chorób, zaburzeń i chorób, w tym:

  • Chorób autoimmunologicznych, takich jak toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów i plamica Henocha-Schonleina

  • Niektóre choroby zakaźne, takie jak zapalenie opon mózgowych, mononukleozy, Rocky Mountain Spotted gorączka i odra

  • Niektóre leki, takie jak aspiryna, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), antybiotyki, leki przeciwhistaminowe i leki przeciwzakrzepowe (krzepnięcie krwi)

  • Ukąszenia owadów

  • Białaczka

  • Małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi, która powoduje problemy z krzepnięciem)

  • Zapalenie naczyń (zapalenie naczyń krwionośnych)

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli masz łatwy i częste siniaki na nogach lub w innym miejscu na ciele, zwłaszcza jeśli jest to związane z krwawienia z nosa lub krwawienie z dziąseł. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś kogo znasz, rozwijać wybroczyny ( małe, płaskie plamy w kolorze purpury), wysoka gorączka, silny ból głowy, zmiany w czujności, lub sztywność karku, które mogą być objawy zapalenia opon mózgowych lub innych poważnych chorób.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z siniak stóp?

Stopa siniak mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Stłuczenia stopy są często związane z bólem stóp, obrzęk i przebarwienia skóry. Łatwy siniaki lub niewyjaśnione siniaki stóp lub jakiejkolwiek części ciała może również towarzyszyć inne objawy krwawienia.... Więcej o objawy stóp siniaki

PRZYCZYNY

Co powoduje siniaki stóp?

Większość stóp zasinienie jest spowodowane przez niewielkie stłuczenia lub uszkodzenia ciała, jak np. z niewielkimi wstrząsami, zarysowaniami, wycieczek lub spada. Może się okazać, że skłonność do powstawania siniaków na nogach i nogi, niż na inne części ciała. To dlatego, że te obszary są na ogół bardziej podatne na uszkodzenia oraz z wpływem grawitacji na przepływ krwi. Łatwy siniaki mogą być po prostu rodzinną, lub dziedziczone, tendencja niekoniecznie powód do niepokoju. Łatwe zasinienie jest dalej plamicy simplex. Jednak częste i niewyjaśnione siniaki na nogach lub dowolnej części ciała może być... Czytaj więcej o przyczynach stóp siniaki