Cambler

Raka mózgu

Co to jest rak mózgu?

Raka mózgu jest poważną postacią nowotworu, który występuje, gdy jest niekontrolowany wzrost komórek nowotworowych, które tworzą złośliwego guza mózgu.

Normalnie, komórki w mózgu, które są uszkodzone lub przestaje dzielić i umierają. Te komórki są zastępowane przez komórki osób zdrowych młodych. Rak mózgu występuje wtedy, gdy stare lub uszkodzone komórki nadal dzielić i mnożyć w sposób niekontrolowany. Te nieprawidłowe komórki ostatecznie rozwinie się w tkance nowotworowej masy (nowotworów) i wyparcie zniszczyć zdrowych komórek w mózgu. Raka mózgu rośnie, to zaburza procesy życiowe funkcji mózgu i rdzenia kręgowego.

Nie wszystkie guzy mózgu są złośliwe (rakowe). Niektóre rodzaje guzów mózgu są łagodne (niezłośliwych zmian).

Istnieją dwa główne rodzaje raka mózgu:

  • Pierwotne nowotwory mózgu zaczyna rosnące w samym mózgu. Pierwotne nowotwory mózgu jest najrzadszy rodzaj raka mózgu. Może rozprzestrzeniać się i wnikają do zdrowych tkanek, w mózgu i rdzenia kręgowego, ale rzadko rozprzestrzenia się do innych części ciała. Każdego roku około 19.000 ludzi w Europie zdiagnozowano pierwotnego raka mózgu, zgodnie z National Cancer Institute (Źródło: NCI ).

  • Wtórna raka mózgu jest bardziej powszechne niż pierwotnego raka mózgu. Wtórnego raka mózgu spowodowany nowotworem, który rozpoczął się w innej części ciała, na przykład w piersi, płuca, nerki, skóry, prostaty, który rozprzestrzenia się w mózgu. Wtórnego raka mózgu jest również nazywany przerzutowy rak mózgu.

Rokowanie dla osób z rakiem mózgu różni się w zależności od rodzaju nowotworu, lokalizacji i stopnia zaawansowania, w twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii choroby, oraz inne czynniki. Diagnozowanie raka mózgu w jej najwcześniejszym etapie zapewnia najlepszą nadzieję na skuteczne leczenie lub lekarstwa.

Rak mózgu może prowadzić do zagrażających życiu powikłań i być śmiertelne, zwłaszcza jeśli idzie niewykryte i nieleczone. Szukam regularnej opieki medycznej oferuje najlepsze szanse na odkrywanie raka w jego najwcześniejszym stadium, najbardziej utwardzanej. Jeśli masz raka mózgu, w następstwie planu leczenia może pomóc zmniejszyć ryzyko poważnych powikłań raka mózgu.

OBJAWY

Jakie są objawy raka mózgu?

Rak mózgu może nie dawać żadnych objawów, w jego najwcześniejszym stadium, gdy jest najbardziej uleczalne. Gdy pojawią się objawy, mogą się różnić u poszczególnych pacjentów i różnią się w zależności od stadium zaawansowania raka i gdzie znajduje się w mózgu.... Czytaj więcej na temat objawów raka mózgu

PRZYCZYNY

Co powoduje raka mózgu?

Raka mózgu pojawia się, gdy jest niekontrolowany wzrost komórek nowotworowych w mózgu, które tworzą złośliwego guza mózgu. Podłożem pierwotnym rakiem mózgu, rakiem, który zaczyna się w mózgu, nie jest znany. Wtórnego raka mózgu spowodowany nowotworem innym narządzie w organizmie, takich jak piersi, prostaty, nerki, skóry i kości, które rozprzestrzeniają się w mózgu.... Więcej o przyczyn raka mózgu

ZABIEGI

Jak jest rak mózgu leczyć?

Leczenie raka mózgu zaczyna się poszukiwanie regularnej opieki medycznej przez całe życie. Regularna opieka medyczna pozwala pracowników służby zdrowia najlepiej ocenić objawy, takie jak bóle głowy i drętwienie i swoimi ryzyka zachorowania na raka mózgu, i szybko zamówić badań diagnostycznych. Środki te znacznie zwiększają szanse wykrycia raka mózgu w jego najwcześniejszym stadium, najbardziej utwardzanej.... Czytaj więcej na temat leczenia raka mózgu

Więcej artykułów