Cambler

Raka krwi

Co to jest rak krwi?

Rak krwi stanowią dużą grupę różnych nowotworów złośliwych. Grupa ta obejmuje nowotwory szpiku kostnego, krwi i układu limfatycznego, które zawiera węzły limfatyczne, naczynia limfatyczne, migdałki, grasicy, śledziony i trawienia tkanki limfatycznej oddechowych. Białaczki i szpiczaka, które rozpoczynają się w szpiku kostnym, i chłoniaka, który rozpoczyna się w układzie limfatycznym, są najbardziej popularne rodzaje raka krwi. Co powoduje te nowotwory nie jest znany.

Gdy limfoblastyczna i szpiczaka wzrastać w szpiku kostnym, mogą zakłócać zdolność szpiku kostnego w celu wytworzenia normalnych komórek krwi oraz krwinek białych, czerwonych krwinek i płytek krwi. To może spowodować częste infekcje, niedokrwistość i łatwy siniaki. Chłoniaki, które najczęściej pojawiają się jako powiększenie węzłów chłonnych, może również wpływać na zdolność organizmu do zwalczania infekcji. Dodatkowo, szpiczaki generuje substancję, która osłabia kości i wytwarzają nieprawidłowe białka, które mogą powodować objawy w innych częściach ciała.

Leczenie nowotworów krwionośnych uległa znacznej poprawy, co prowadzi do zwiększania dodatku remisji i przeżycia. Umorzenie następuje, gdy nie ma oznak raka. Dziś w Europie, prawie 1 mln osób żyje z, lub w remisji, raka krwi (źródło: LLS ).

Ludzie, którzy mają raka krwi mogą mieć problemy z krwawieniem i poważnych infekcji. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911) na objawy, takie jak niekontrolowane krwawienie, ciężkie pocenie się, trudności w oddychaniu, blade lub sine usta i paznokcie, wysoką gorączką (powyżej 101 stopni Celsjusza ), tempo szybkie serca, dezorientacja, utrata lub zmiana poziomu świadomości, lub lęk.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli doświadczyli niespodziewany spadek masy ciała, utrzymująca się gorączka, częste infekcje, nocne poty, zmęczenie, bóle kości, lub powiększone węzły chłonne.

OBJAWY

Jakie są objawy raka krwi?

Rak krwi może powodować wiele objawów, lub wcale.... Czytaj więcej na temat objawów raka krwi

PRZYCZYNY

Co powoduje raka krwi?

Chociaż specyficzne przyczyną raka krwi nie jest znana, ilość czynników powiązanych z jej rozwoju. Wiele nowotwory krwi są bardziej powszechne wśród osób starszych. Niektórzy mają tendencję do uruchomienia w rodzinach. Niektóre zakażenia wydają się również zwiększać ryzyko niektórych nowotworów krwi, podobnie jak osłabiony układ immunologiczny.... Czytaj więcej o przyczynach raka krwi

ZABIEGI

Jak jest rak krwi leczyć?

Celem leczenia nowotworu krwi jest stale leczenia raka lub doprowadzenia do pełnej remisji choroby. Umorzenie oznacza, że nie ma już żadnego śladu choroby w organizmie, chociaż może wystąpić ponownie lub nawrót później.... Czytaj więcej na temat leczenia raka krwi

Więcej artykułów