Cambler

Przegląd raka prostaty

Więcej niż 90 procent wszystkich przypadków raka prostaty są odkryte podczas gdy są one zlokalizowane albo (ograniczony do prostaty) lub regionalnym (w pobliżu). Pięcioletnia przeżywalność mężczyzn z rozpoznaniem nowotworów prostaty odkrytych na tych etapach jest prawie 100 procent.

W ciągu ostatnich 30 lat wskaźnik przeżycia pięcioletniego dla wszystkich etapów łącznie wzrosła z około 73 procent do prawie 100 proc.

Wczesnego raka gruczołu krokowego nie może przedstawić się z żadnymi objawami. Często może być wykrywane z badań przesiewowych, takich jak egzamin odbytnicę (DRE) lub antygenu specyficznego dla prostaty (PSA) we krwi. Ale to nie jest jasne, czy korzyści z badań przesiewowych przeważają nad ryzykiem u wszystkich ludzi. Porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się więcej na temat zalet i wad przesiewowych dla raka prostaty, które pomogą Ci zdecydować, czy jest odpowiedni dla Ciebie.

Wizyty kontrolne u lekarza są bardzo ważne, jeśli mieli niezwykłą DRE (digital odbytnicy egzamin), lub jeśli Twój poziom PSA (specyficzny antygen prostaty) jest wysoki. Twój lekarz może zlecić dodatkowe badania lub sugerują powtórzenie badań PSA.