Cambler

Rak piersi

Co to jest rak piersi?

Rak sutka jest rodzaj nowotworu, który występuje, gdy jest niekontrolowany wzrost komórek nieprawidłowych w piersi. Rak piersi jest najczęstszym nowotworem u kobiet po raku skóry, zgodnie z Centers for Disease Control and Prevention (Źródło: CDC ).

Rzadziej, rak piersi może wystąpić u mężczyzn.

Normalnie, komórki w piersi, które są uszkodzone lub przestaje dzielić i umierają. Te komórki są zastępowane przez komórki osób zdrowych młodych. Rak piersi występuje, gdy stare lub uszkodzone komórki dzielą się i mnożą w sposób niekontrolowany. Prowadzi to do rozwoju złośliwej masy tkanki (guza) w piersi.

Nieleczony, komórki raka piersi mogą nadal się mnożyć i rozprzestrzeniać się na inne części ciała w procesie zwanym przerzutami. Ponieważ rak sutka rozwija się, że koliduje z procesów życiowych i funkcji narządów którym jest pasta do smarowania, takie jak wątroba, płuca.

Prognozowania raka piersi zmienia się w zależności od typu raka piersi i stadium rozwoju, wiek, historię medyczną i współistniejących chorób lub chorób, i innych czynników. W przypadku diagnostyki i leczenia we wczesnym etapie rozwoju raka sutka jest utwardzalna w wielu przypadkach.

Rak piersi może prowadzić do zagrażających życiu powikłań i być śmiertelne, zwłaszcza jeśli jest to niewykryte i nieleczone. Szukam regularnej opieki medycznej oferuje najlepsze szanse odkrycia raka piersi w jego najwcześniejszym stadium, najbardziej utwardzanej. Jeśli masz raka piersi, po plan leczenia może pomóc zmniejszyć ryzyko poważnych powikłań.

OBJAWY

Jakie są objawy raka piersi?

Objawem cechą raka piersi jest guzek piersi, ale wiele kobiet nie wykryć guzek lub wystąpią objawy we wczesnych stadiach raka piersi.... Czytaj więcej na temat objawów raka piersi

PRZYCZYNY

Co powoduje raka piersi?

Przyczyna raka piersi nie jest obecnie znany. Jednakże, uważa się, że w niektórych przypadkach raka sutka genetyczny i mogą być związane z pewnymi wadami genów zwanych BRCA1 i BRCA2.... Więcej o przyczyn raka piersi

ZABIEGI

Jak jest rak piersi traktowane?

Leczenie raka piersi zaczyna się poszukiwanie regularnej opieki medycznej przez całe życie. Regularna opieka medyczna pozwala zawodowych służby zdrowia najlepiej ocenić swoje ryzyko zachorowania na raka piersi, wykonać egzaminów piersi, polecam mammografii, i szybko zamówić testów diagnostycznych dla takich objawów jak guzek piersi lub zmian w piersi. Działania te znacznie zwiększyć swoje szanse na wykrycie raka piersi w jego najwcześniejszym stadium, najbardziej utwardzanej.... Czytaj więcej o leczeniu raka piersi

Więcej artykułów