Cambler

Przycinać zespół brzucha

Co to jest zespół brzuch suszonych śliwek?

Zespół brzucha prune jest znany także jako zespół triad albo zespół Eagle-Barrett. Charakteryzuje triady zaburzeń, które obejmują:

 • Brak mięśni brzucha

 • Undescended jądra (choroba u noworodków przy czym jeden [albo oba] męskiej jąder nie przekazywane do worka mosznowego)

 • Nienormalny, rozszerzył pęcherz i problemy w górnych drogach moczowych, które mogą obejmować, moczowodów, pęcherza moczowego i nerek

Ze względu na znaczne zaangażowanie układu moczowego, dzieci z zespołem śliwka brzucha są zwykle w stanie całkowicie pusty ich pęcherze i mieć poważny pęcherza, moczowodu i nerek, upośledzenie.

Dziecko z zespołem brzucha śliwek może mieć również inne wady wrodzone. Najczęściej te wady obejmują układ kostny, jelit i serca. Dziewczyny mogą mieć wady w swoich zewnętrznych narządów płciowych, jak również.

Niektóre dzieci, które mają zespół brzuch śliwek może urodzić się martwe lub umierają w ciągu kilku miesięcy od urodzenia.

Co powoduje, że zespół z suszonych śliwek z brzucha?

Zespół brzuch śliwka jest rzadkością urodzenie defekt występujący w około 30.000 do 40.000 w urodzeń. W 95 procentach przypadków występuje u mężczyzn. Może on występować w przypadku niedrożności cewki moczowej podczas rozwoju płodu, aby zapobiec wypływaniu przez mocz dróg oddechowych. Cewkę moczową jest rura, która drenuje moczu z pęcherza moczowego z zewnątrz ciała dla eliminacji. Jeżeli istnieje przeszkoda, może odwrócić przepływ moczu i powodować rozszerzoną pęcherza.

Przyczyną zespołu brzucha śliw jest nieznana, jednak w niektórych przypadkach było zgłaszane u rodzeństwa, co sugeruje podłoże genetyczne.

Jakie są objawy zespołu brzucha śliwek?

Zespół może występować w różnym stopniu od łagodnego do ciężkiego. Oto najczęstsze objawy zespołu śliwka brzucha. Jednak każde dziecko mogą wystąpić objawy inaczej. Objawy mogą obejmować:

 • Brzuch może mieć pomarszczony wygląd z wieloma fałdami skóry.

 • Masa brzucha mogą siedzieć wyżej kości łonowych-jest to wynikiem rozszerzonej pęcherza.

 • Narządy układu moczowego mogą być łatwo poczuć poprzez brzucha.

 • Zarys jelit mogą być wizualizowane przez brzuch, w tym wizualizacji perystaltykę (ruchy podobne do robaków z jelit zmieniających jedzenie do przodu).

 • Braku jąder na mosznie może występować u mężczyzn.

 • Nie może być słabo rozwinięte mięśnie brzucha zapobiega dziecko od siedzenia w pozycji pionowej.

 • Dziecko może wystąpić częste infekcje dróg moczowych (zwykle niezbyt często u dzieci młodszych niż 5 lat i raczej u chłopców w każdym wieku, chyba że przeszkoda jest obecny).

Objawy zespołu brzucha śliw mogą przypominać inne choroby i problemy zdrowotne. Zawsze skonsultować z lekarzem dziecka do diagnozy.

Jak zdiagnozowano zespół śliwka brzuch?

Ciężkość wady określa, jak często diagnoza jest. Często zespół brzuch śliwka diagnozuje USG płodu, podczas gdy kobieta jest nadal w ciąży. Ze względu na różne nieprawidłowości zespół brzucha śliw, lekarz jest zwykle w stanie dokonać diagnozy po pierwszym badaniu w okresie noworodkowym. Dziecko, które nie może mieć zespół zewnętrznych oznak brzuch śliwek może wystąpić zakażenie dróg moczowych, które będą inspirować dalszych badań przez lekarza dziecka. Dodatkowe procedury diagnostyczne mogą obejmować:

 • Nerek USG. Diagnostyczne techniki obrazowania, która wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości i komputer do tworzenia obrazów naczyń krwionośnych, tkanek i narządów. Ultradźwięki są wykorzystywane do oglądania narządów wewnętrznych, jak funkcjonują, i do oceny przepływu krwi przez różne statki.

 • Mikcji cystourethrogram (VCUG). Specyficzne rentgenowskie, które bada układ moczowy. Cewnik (pusta rurka) jest umieszczona w cewce moczowej (rury, która drenuje moczu z pęcherza moczowego z zewnątrz ciała) i pęcherz jest wypełniony ciekłym barwnika. Zdjęcia rentgenowskie będą traktowane jako wypełnienia pęcherza i pustych opakowań. Zdjęcie pokaże czy jest jakiś wsteczny przepływ moczu do moczowodów i nerek.

 • Dożylne pyelogram (IVP). Technikę obrazowania diagnostycznego, który wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie, aby zobaczyć struktury układu moczowego. Dożylne kontrast barwnika podano tak, że konstrukcje mogą być widoczne na filmie. IVP ujawnia również szybkość i drogę przepływu moczu przez drogi moczowe.

 • Badania krwi. Badania krwi będzie ustalić, jak dobrze może być nerki funkcjonują.

Co to jest leczenie zespołu śliwka brzucha?

Specyficzne leczenie zespołu brzucha śliwek zostanie ustalona przez lekarza dziecka w oparciu o:

 • Wiek dziecka, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Stopień choroby

 • Dziecka tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • Przewidywania dotyczące przebiegu choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

Leczenie zespołu zależy od nasilenia objawów. Jeśli Twoje dziecko ma zespół śliwka brzucha łagodny, może on zostać utrzymany na ostrożności antybiotykoterapii, aby zapobiec infekcji górnych i dolnych dróg moczowych.

Twoje dziecko może zostać skierowany do urologa (lekarza, który specjalizuje się w chorobach i pielęgnacji dróg moczowych i narządów rodnych mężczyzn). Niektóre dzieci wymagają vesicostomy (mały otwór wykonany w pęcherzu przez brzuch), aby ułatwić opróżnianie pęcherza moczu. Inne dzieci wymagają poddania szeroki remodeling chirurgicznego ściany brzusznej i dróg oddechowych. U chłopców, zabieg chirurgiczny, aby przejść do jądra do moszny można przeprowadzić zwany orchiopexy.

Pomimo dostępnych zabiegów chirurgicznych, niektóre dzieci mogą rozwijać bogate niewydolność nerek.