Cambler

Przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego

Co to jest przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego?

Przewlekłe zapalenie wyrostka jest zaburzenie spowodowane zapaleniem wyrostka robaczkowego okresie czasu. Istnieją kontrowersje co do tego, czy to faktycznie reprezentuje prawdziwą chorobę, ponieważ ostre zapalenie wyrostka robaczkowego jest typowym objawem zapalenie wyrostka. Przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego może powodować objawy związane z dyskomfortem w jamie brzusznej lub bardziej ogólnych objawów.

Przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego może pojawić się z łagodną tkliwość, ból brzucha i złe samopoczucie lub senność. Często osoby z przewlekłym zapaleniem wyrostka robaczkowego są zdiagnozowana aż ostrego epizodu wyrostka robaczkowego występuje, powodując objawy postępujące nasilenie.

Diagnozować przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego może być trudne, ponieważ objawy są łagodne, a osoby z przewlekłym zapaleniem wyrostka robaczkowego często przyzwyczajają się do bólu brzucha i dyskomfortu. Dodatkowo, diagnoza jest czasem brak, albo opóźnione, gdyż objawy przewlekłego zapalenia wyrostka mogą być podobne do tych, które występują w przypadku innych chorób, w tym zaburzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak zaparcie lub biegunkę.

Większość osób dotkniętych przewlekłą wyrostka robaczkowego wymagać leczenia w celu zmniejszenia nasilenia objawów. Chirurgiczne usuwania dodatku (appendectomy) można przeprowadzić, aby zapobiec komplikacjom, takim jak ostre zapalenie wyrostka lub perforowaną dodatku. Leczenie chirurgiczne (wycięcie wyrostka robaczkowego) skutecznie łagodzi źródło przewlekłego zapalenia wyrostka robaczkowego.

Nieleczone przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego może prowadzić do zagrażających życiu powikłań, takich jak pęknięcie dodatku i infekcji, który rozprzestrzenia się na inne części ciała. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy, takie jak wysoka gorączka (powyżej 101 stopni Fahrenheita), silny ból brzucha, obrzęk brzucha, lub nudności z lub bez wymiotów. Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony z powodu przewlekłego zapalenia wyrostka robaczkowego, ale łagodne objawy nawracają lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie są objawy przewlekłego zapalenia wyrostka robaczkowego?

Przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego powoduje podrażnienie i zapalenie wyrostka robaczkowego, które mogą powodować wiele objawów. Objawy mogą się różnić w intensywności wśród osób.... Czytaj więcej o przewlekłych objawów wyrostka robaczkowego

PRZYCZYNY

Co powoduje przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego?

Przyczyną przewlekłego zapalenia wyrostka nie jest w pełni znana, ale może ona być związana z kału zderzanie jelit (coprostasis). Przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego często może powodować bliznowacenie dodatku z powodu długotrwałego zapalenia.... Czytaj więcej o przewlekłych przyczyn wyrostka robaczkowego

ZABIEGI

Jak jest przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego leczyć?

Twój lekarz może opracować plan leczenia dostosowany do naszych potrzeb. Ważne jest, aby przestrzegać planu leczenia przewlekłego zapalenia wyrostka robaczkowego właśnie w celu zmniejszenia objawów i zmniejszyć ryzyko objawów powtarzających się w czasie.... Czytaj więcej na temat leczenia przewlekłego wyrostka robaczkowego

Więcej artykułów