Cambler

Przegląd anatomicznej męskiego

Poniżej przegląd męskiej anatomii reprodukcyjnego:

Ilustracja anatomicznej męskiego układu rozrodczego

Odbytu. Otwór na końcu przewodu pokarmowego, w których zawartość jelita opuścić organizmu.

Pęcherza. Trójkątny, wydrążony narządów znajduje się w dolnej części brzucha. Jest utrzymywane w miejscu przez więzadła, które są dołączone do innych narządów i kości miednicy. Ściany pęcherza za zrelaksować i rozwijać do przechowywania moczu i umowy i spłaszczyć do pustych moczu przez cewkę moczową.

Najądrza. Długa rura, która znajduje się w pobliżu każdego jądra. U mężczyzn jest rura, która przesuwa plemniki z jąder.

Penis. Zewnętrzny narząd rozrodczy samców. Penis składa się z dwóch części, trzonu i żołędzi. Żołędzi jest penisa, a wał jest główną częścią prącia i zawiera cewkę moczową (rurkę), który odprowadza pęcherza. Wszyscy chłopcy rodzą się z napletka lub pokrycia na czubku penisa. Niektóre chłopców obrzezano, co oznacza, że ​​wykładzina skóry jest usuwany. Inni chłopcy nie są obrzezani, a może mieć skórę, która pokrywa końcówki penisa.

Prostata. Gruczoł płciowy u mężczyzn. To jest mniej więcej wielkości orzecha włoskiego i otacza szyjkę pęcherza i cewki moczowej - rurki przez które przepływa mocz z pęcherza moczowego. Jest częściowo mięśni i częściowo gruczołowe, ze przewody otwierania do części gruczołu cewki moczowej. Składa się on z trzech płatów: Centrum płata, z jednego płata na każdej stronie. Prostata wydziela płynu lekko zasadowy, który tworzy część płynu nasiennego, płynu, który przenosi plemniki.

Odbytnicy. Dolny koniec jelita grubego, co prowadzi do odbytu.

Moszna. Worek skóry, która utrzymuje i pomaga chronić jądra. Jądra plemników dokonać, i do tego celu temperatury jąder musi być niższa niż temperatura wewnętrznej powierzchni korpusu. To dlatego moszny znajduje się na zewnątrz ciała.

Pęcherzyki nasienne. Gruczołów sac-jak leżące za pęcherzem i uwalniają płyn, który stanowi część nasienia.

Jądra (jąder). Jądra są dwa małe narządy, które znajdują się wewnątrz moszny. Jądra są odpowiedzialni za spermę i są również zaangażowane w produkcję hormonu o nazwie testosteron. Testosteron jest ważnym hormonem podczas męskiego rozwoju i dojrzewania - dla rozwoju mięśni, pogłębienie głosu, i rośnie owłosienie.

Cewkę moczową. Rurkę, która umożliwia moczu przechodzić na zewnątrz korpusu. Mózg sygnalizuje mięśnie pęcherza zacisnąć, która ściska moczu z pęcherza. W tym samym czasie, sygnały mózgu mięśni zwieraczy odpocząć aby zjazd moczu z pęcherza moczowego poprzez cewkę moczową. Gdy występują wszystkie sygnały w odpowiedniej kolejności, normalne oddawanie moczu występuje.

Nasieniowodów Jeżeli plemniki są przechowywane;. Rury, które przenosi spermę z worka mosznowego. Nasieniowodów jest między najądrza i cewki moczowej i łączy je razem.