Cambler

Podróżowanie z cukrzycą

Planowanie z wyprzedzeniem jest kluczem do podróży z cukrzycą. Osoby chore na cukrzycę mogą korzystać wszystkie rodzaje podróży rekreacyjnych z tygodnia na plaży, na kemping w Górach Skalistych, na zwiedzanie całej Europie. Europejskie Stowarzyszenie Cukrzyca stanowi poniższymi pomocne wskazówki dla osób z cukrzycą, którzy planują podróż.

Biorąc szczególną ostrożność podczas podróży z cukrzycą

Pamiętaj, aby mieć pełne badanie lekarskie oraz przed podróżą upewnić się, że cukrzyca jest pod kontrolą. Pozwoli to wystarczająco dużo czasu na szczepienia, jeśli ich potrzebują, i daje czas do odzyskania od jakichkolwiek skutków ubocznych. Również zwrócić się do lekarza w celu uzyskania do nas następujące informacje:

 • Jak cukrzyca jest traktowany (tabletki na cukrzycę, strzałów insuliny)

 • Wszystkie leki i sprzęt niezbędny do zarządzania cukrzycy (tj. insulinę, strzykawki i innych leków lub urządzeń)

 • Alergia na pokarmy lub leki

Również lekarz daje receptę na insulinę lub z cukrzycą pigułki. Należy przyjmować więcej niż wystarczająco Twojej leków i strzykawek do ostatniego poprzez podróż z tobą, ale w nagłych przypadkach, recepta może pomóc.

Przepisy na receptę mogą być bardzo różne w innych krajach. Jeśli podróżujesz za granicą, napisz na listę międzynarodowych Cukrzyca grup Federacja więcej informacji. Można też dostać listę lekarzy w krajach podróżujesz do przed wyjazdem.

Ważne jest, aby nosić bransoletkę lub naszyjnik identyfikator medyczny, który pokazuje masz cukrzycę. Jeśli podróżujesz do innych krajów, możesz także nauczyć się kilku fraz kluczowych, takich jak "Mam cukrzycę," w językach krajów będzie odwiedzających.

Opakowanie do przygotowania

Pamiętaj, aby zapakować co najmniej dwa razy więcej leków i materiałów do badania krwi, jak myślisz trzeba. Co najmniej połowa z nich powinna być z tobą w Carry-na worek, który należy mieć przy sobie przez cały czas.

Podczas pakowania, należy zawierać następujące elementy:

 • Wszystkie insuliny i strzykawki należy do podróży, plus kilka dodatków

 • Krwi i moczu, badania eksploatacyjne, należy pamiętać o dodatkowych baterii do glukometru

 • Wszystkie leki doustne

 • Inne leki lub środki medyczne (patrz podróżnego First Aid Kit)

 • Identyfikator karty identyfikacyjnej oraz cukrzycy

 • Dobrze zapakowane, hermetyczne opakowanie krakersy przekąska lub ser, masło orzechowe, owoce, soki, skrzynki i niektóre postaci cukru (glukozy twarde cukierki lub tabletki) w leczeniu niskiego stężenia glukozy we krwi

Przed latać, należy zwrócić szczególną niski posiłek cukru, tłuszczu i cholesterolu, co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem. Zawsze należy mieć ze sobą trochę jedzenia w przypadku, gdy posiłek jest opóźnione lub nie jest pomyłka w zamówieniu. Poczekaj, aż zobaczysz swoje jedzenie przychodzi do ołtarza, aby przyjąć insulinę strzał, inaczej, jeśli posiłek jest opóźnione, mogą wystąpić niskie stężenie glukozy we krwi.

Plan na przejściach i stref czasowych przechowywania insuliny

Jeśli fotografowanie insuliny i będzie przekraczania stref czasowych, porozmawiaj z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia przed wyjazdem. Poprosić o pomoc, na podstawie swojego planu, w planowaniu harmonogramu wstrzyknięć podczas podróży. Podróży w kierunku wschodnim oznacza krótszy dzień, więc jeśli wstrzykiwania insuliny, może trzeba mniej. Podróżując w kierunku zachodnim oznacza dłuższy dzień, więc może być potrzebna więcej insuliny. Aby pomóc śledzić strzałów i posiłków poprzez zmianę stref czasowych, utrzymać zegarek na strefę czasową, aż rano po przyjeździe.

Sprawdzanie poziomu cukru we krwi podczas jazdy jest tak samo ważne, jak wtedy, gdy w domu. Ważne jest, aby sprawdzić poziom cukru we krwi natychmiast po wylądowaniu, jak jet lag może utrudnić powiedzieć, jeżeli stężenie cukru we krwi jest bardzo niskie lub bardzo wysokie.

Insulina nie muszą być chłodzone, ale nie powinny być przechowywane w bardzo wysokich lub bardzo niskich temperaturach. Ważne jest, aby odpowiednio przechowywać insuliny. Nie należy przechowywać insulinę w schowku lub w bagażniku samochodu, lub w plecaki i inne torby, które mogą być narażone na czynniki atmosferyczne. Wiele paczek podróży są dostępne zachować insuliny cool.

Inne porady dla podróżujących z cukrzycą

 • Spokojnie na kilka dni po długim locie.

 • Stężenie cukru we krwi zgodnie z zaleceniami swojego lekarza za.

 • Zaplanuj działania, dzięki czemu można pracować w swoim insuliny i posiłków.

 • Weź ze sobą przekąski podczas wędrówek i zwiedzania. Nie zakładaj, znajdziesz jedzenie gdziekolwiek jesteś.

 • Być bardzo ostrożnym, żywności i środków ostrożności wody. Unikaj surowe żywności i wody z kranu. Pokarmy, które zdenerwowany żołądek może spowodować stężenie cukru we krwi, aby stać się niekontrolowane.

 • Noś wygodne buty i nigdy nie chodzić na boso. Sprawdź stopy każdego dnia, szukając oznak pęcherze, skaleczenia, zaczerwienienie, obrzęk i zarysowaniami.

 • Opiekę medyczną w pierwszych oznakach infekcji lub stanu zapalnego.