Cambler

Podrażnieniom

Ból sutków są prawdopodobnie najczęściej matki podczas karmienia piersią mają trudności. Podrażnieniom może być spowodowane różnymi czynnikami. Ustalenie przyczyny ból sutków dyktuje odpowiednie leczenie. Certyfikowany konsultant laktacja (IBCLC) będzie w stanie pomóc i sugerują interwencję.

Karmienie piersią nie powinno boleć, a skóra na brodawki nie powinna rozbić bardziej niż skóry w dowolnym miejscu na ciele należy rozbić. Jednak łagodne tkliwość, podobna do rodzaju czułością niektóre kobiety doświadczają z ich cykle miesiączkowe, jest dość powszechne na pierwszy tydzień lub dwa karmienia piersią. To powinien odejść.

Jeśli twoje sutki czuć boleśnie ból lub sutki i otoczki czuć posiniaczony, to jest bardziej prawdopodobne, że jest to związane z niewłaściwym zatrzask-na proces lub nieskutecznego ssania. Podejrzewam, trudności z zatrzaskiem dziecka lub ssanie jeśli sutki stają się bardzo czerwony, surowy, pęcherze lub popękane. Zatrzask lub ssania trudności lub zmiana strukturalna w ustach dziecka może spowodować sutki, które wyglądają pomarszczony lub blanszowanych (włączyć biały) pod koniec karmienia. Niektóre kremy lub opatrunki mogą przyspieszać gojenie, ale inni może rzeczywiście spowodować więcej szkód. Ponadto, należy unikać jakiegokolwiek leczenia, które mogą spowodować wysuszenie tkanek sutków, co może prowadzić do pękania skóry.

Gdy sutki stają się czerwone i palić, lub czujesz się bardzo obolały po tygodniach lub miesiącach karmienia piersią bez bólu, może to być ze względu na drożdże, takie jak pleśniawki. Drożdże mogą być wyświetlane jako białe plamy w ustach dziecka lub może pokazać się jako jasny czerwony pielucha wysypka. Potrzebne są konkretne leki stosowane w leczeniu zakażeń drożdży. Skontaktować się z lekarzem dziecka więcej informacji i leczenia.