Cambler

Pod wpływem... senności

Narodowy Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) mówi jazdy, gdy jesteś zmęczony, może być równie śmiercionośny jak jazda po wypiciu.

NHTSA mówi, że każdego roku wiele awarii przejazdowe i zgonów spowodowanych jest przez kierowców, którzy są upośledzone przez senność. Wiele z tych wypadków wiąże się trzeźwy kierowca w pojedynczego pojazdu. Ale problem z sennych kierowców jest większa niż te liczby wskazują, ponieważ nie obejmuje wypadków, które występują w ciągu dnia i nie obejmują wypadków z udziałem więcej niż jednego pojazdu.

Kierowcy, którzy zgłosili odpływam podczas jazdy miał średnio sześć godzin snu w nocy, ale około jednej czwartej miał mniej niż pięć godzin snu. Kierowcy, którzy zasnęli został jazdy średnio trzy godziny, a ponad połowa z nich jazdy na autostradzie dzieje co najmniej 55 mph.

Nie może być skupienie się na bezpieczną jazdę, jeśli walczą, aby nie zasnąć. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci być czujny kierowca:

  • Senny czas. Nie jeździć w czasach zwykle śpią. To pomaga zrozumieć sen organizmu i cyklu budzenia. Większość osób potrzebuje około ośmiu godzin snu każdej nocy, a ich ciała przyzwyczaić do spania lub chce spać-w tym bloku czasu. Poza tym w okresie między północą a 6 rano, w połowie po południu może być również problem, ze względu na załamanie energii otrzymywanej tuż po obiedzie.

  • Alert leki. Uważaj na lek, który sprawia, że senny. Twój lekarz i farmaceuta są dobrym źródłem informacji dla tego produktu. Sprawdź opakowanie leku dla biuletynów. Leki na alergie, produkty dla przeziębień, oczywiste leki jak leki uspokajające, i wiele innych mogą powodować senność.

  • Podzielić dysk. Poznaj swoje limity, jak długo można prowadzić w jednym czasie i za jeden dzień. Młodzi kierowcy, a zwłaszcza młodzież i mężczyźni w wieku 16-24, są podatne na próby połączeń dalekobieżnych. Trudniej jest zachować czujność, jak godziny na stos drogowego w górę. Rozbić podróż do bezpieczniejszych segmentów.

  • Trenuj drugiego pilota. Jeśli masz firmę na przejażdżkę, aby tę osobę twój pilot, który okresowo pytaniem, jak się czujesz podczas jazdy, dostosowuje radia, zegarki na resztę zatrzymuje i handluje obowiązek jazdy z tobą, jeśli czujesz się zmęczony lub wydają się mieć problemy z koncentracją.

  • Pomyśl o tym, jak się czujesz. Sprawdzić swoją prędkość, licznik kilometrów oraz gazu skrajni. Zastanów się, jak najważniejszą cechą samochodu robi-sterownik. Jeśli masz problemy z koncentracją, ostrości wzroku, a nawet z zapamiętaniem jazdy ostatnie kilka mil, a potem nadszedł czas na zjechać i zatrzymać się na odpoczynek lub drzemkę.

Śpiewa z radiem, slurping kawę, zimne powietrze do piaskowania na twarzy, i inne środki mogą pomóc zachować czujność nieco dłużej. Ale nie pozwól te szybkie poprawki maskowania zmęczenie. Postępuj według wskazówek twoje ciało daje ci i trochę odpocząć.