Cambler

Alkoholowy zespół płodowy

Co to jest alkoholowy zespół płodowy (FAS)?

Niemowlę rodzi się matką, która pije alkohol w czasie ciąży może mieć problemy zawarte w nazwie grupy zaburzeń spektrum zaburzeń płodu alkohol (FASDs). FASDs są następujące:

 • Fetal Alcohol Syndrom (FAS). Są to najbardziej poważne skutki, które mogą wystąpić, gdy kobieta pije w ciąży, i obejmują śmierć płodu. Niemowlęta urodzone z FAS mają nieprawidłowe rysy twarzy i wzrost i centralnego układu nerwowego (CNS) problemów, w tym opóźnienia umysłowego.

 • Związane z alkoholem zaburzenia neurorozwojową (ARND). Dzieci z ARND może nie mieć pełnego FAS, ale mają problemy z nauką i zachowaniem powodu prenatalnej ekspozycji na alkohol. Problemy te mogą obejmować trudności matematycznych, zaburzenia pamięci lub uwagi, kontroli impulsów i / lub problemy wyroku oraz słabe wyniki w szkole.

 • Związane z alkoholem wady wrodzone (ARBD). Wady wrodzone związane z prenatalnej ekspozycji alkoholu może obejmować nieprawidłowości w sercu, nerkach, kościach, i / lub słuchu.

Nie ma lekarstwa na FASDs, ale dzieci, u których zdiagnozowano wcześnie i otrzymać odpowiednie interwencje fizyczne i edukacyjnych, w szczególności tych, w stajni i pielęgnacji domu, jest bardziej prawdopodobne, aby mieć lepsze wyniki niż ci, którzy nie są.

Co powoduje, alkoholowy zespół płodowy i innych płodów spektrum zaburzeń alkoholu?

Wiele leków może przechodzić z krwi matki przez łożysko do płodu. Alkohol nie jest wyjątkiem. Alkohol jest w podziale wolniej w niedojrzałym organizmie płodu niż w ciele dorosłego. Może to spowodować, że poziom alkoholu pozostanie wysoki i pobyt w ciele dziecka dłużej.

Pełny obraz FAS występuje zwykle u dzieci urodzonych przez matki alkoholu, lub dla tych, którzy regularnie lub binge-pić pić. Jednak żadna ilość alkoholu jest bezpieczna. Nawet lekkie lub umiarkowane spożycie alkoholu może mieć wpływ rozwijającego się płodu.

Dlaczego płodu spektrum zaburzeń alkoholu problemem?

Picie alkoholu w ciąży, ma znaczący wpływ na rozwój płodu i dziecka. Zależność i uzależnienie od alkoholu u matki powoduje również płód się uzależnić. Po urodzeniu, uzależnienie dziecka od alkoholu trwa. Ale ponieważ alkohol nie jest już dostępna, centralny układ nerwowy dziecka staje się stymulowane, co powoduje objawy abstynencyjne. Wycofanie alkoholu może się rozpocząć w ciągu kilku godzin po urodzeniu, a objawy mogą trwać do 18 miesięcy.

Oprócz ostrych skutków odstąpienia, dzieci często cierpią na teratogenne (powodujące wady fizyczne) działanie alkoholu. Szczególne deformacje głowy i twarzy, wady serca i upośledzeniem umysłowym są widoczne z płodowym zespołem alkoholowym (FAS).

Jakie są objawy zaburzeń spektrum płodu alkohol?

Według CDC, mogą wystąpić następujące cechy i zachowania u dzieci z FASDs:

 • Małe dla wieku ciążowego w chwili urodzenia lub niskiego wzrostu, w porównaniu z rówieśnikami

 • Twarzy, zaburzenia takie jak małe oczy i cienkie usta

 • Słaba koordynacja fizyczna

 • Zachowania nadpobudliwe

 • Trudności w uczeniu się

 • Zaburzeniami rozwojowymi (np. opóźnienia mowy i języka)

 • Opóźnienie umysłowe lub niskie IQ

 • Problemy z codziennego życia

 • Słabe umiejętności rozumowania i wyrok

 • Snu i ssące problemy w dzieciństwie

Długoterminowe problemy dzieci z FASDs mogą obejmować problemy psychiczne, i zachowania przestępczego gangu, bezrobocie i niepełne wykształcenie.

Objawy mogą przypominać inne FASDs medyczne chorób lub problemów. Skonsultować się z lekarzem diagnozy.

Jak płodu spektrum zaburzeń alkoholu zdiagnozowane?

Najczęściej FASDs zdiagnozowano na podstawie historii matki i dziecka wyglądu, w oparciu o badania fizykalnego przez lekarza.

Leczenie płodu alkohol spektrum zaburzeń

FDA wyznaczyła konkretne leki do leczenia objawów odstawienia od alkoholu u dzieci. Jednakże, nie ma leczenia wad wrodzonych ustawicznego i opóźnienia. Niemowlęta i dzieci z uszkodzeniami alkoholowym często wymagają dalszych działań rozwojowych i, ewentualnie, leczenia i opieki długoterminowej.

Zapobieganie alkoholowy zespół płodowy

Płodu spektrum zaburzeń alkoholu są w 100 procentach zapobiec. Wymaga to jednak, że matka zaprzestać używania alkoholu przed zajściem w ciążę. Ponieważ żadna ilość alkoholu jest udowodnione bezpieczne, kobiety powinny natychmiast zaprzestać picia, jeśli ciąża jest podejrzany.