Cambler

Parestezje

Co to parestezje?

Parestezje jest nieprawidłowe chorobą, w której czujesz uczucie pieczenie, drętwienie, mrowienie, swędzenie lub kłucie. Parestezje mogą być również opisane jako kołki-i igieł lub odczucia skóry przeszukiwania. Parestezje występuje najczęściej w kończynach, jak rąk, palców nóg, rąk i stóp, ale może występować w innych częściach ciała.

Tymczasowe drętwienie lub mrowienie, które mogą wystąpić szybko znika z siedzącej z nogami skrzyżowanymi na długi czas lub spanie na ramieniu w zgiętej pozycji. Większość ludzi nie czułem tego typu sensacji.

Przewlekłe parestezje lub przerywany parestezje przez długi okres czasu jest zazwyczaj znak neurologicznej chorobie lub urazowego uszkodzenia nerwu. Parestezje zwykle wynika z uszkodzeniem nerwu z powodu infekcji, zapalenia lub urazu, nienormalnym procesu. Parestezje rzadko jest zagrażających życiu chorób, ale nie występuje w wyniku udaru mózgu oraz nowotworów. Natomiast parestezje jest utrata czucia, paraliż zwykle obejmuje zarówno stratę ruchu i utraty doznań.

Ponieważ parestezje mogą być objawem choroby, zaburzenia lub choroby, należy porozmawiać z lekarzem specjalistą na temat wszelkich nietypowych doznań, które trwają dłużej niż kilka minut.

Jeśli wystąpią paresthetic wrażeń z utratą kontroli pęcherza lub jelit, paraliż, splątanie, osłabienie kończyn, lub niewyraźna mowa, natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej w obiekcie alarmowym.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić parestezje?

Odczucia parestezje można opisać na wiele różnych sposobów, w tym mrowienie, drętwienie, mrowienie, świąd i palenie. Paresthetic odczucia mogą towarzyszyć bólu i innych objawów, w zależności od części ciała, na którą wpływa. Wszelkie związane z tym objawy mogą pomóc lekarzowi postawić diagnozę.... Czytaj więcej na temat objawów, parestezje

PRZYCZYNY

Co powoduje parestezje?

Parestezje zwykle wynika z ucisku nerwu (ciśnienia lub uwięzienia) lub uszkodzenia. Parestezje mogą być objawem wielu różnych chorób, zaburzeń lub tej szkody powodują nerwów.... Czytaj więcej o przyczynach parestezje

Więcej artykułów