Cambler

Ostre zapalenie gruczołu krokowego

Co to jest?

Gruczoł krokowy wielkości orzecha włoskiego, który znajduje się poniżej pęcherza moczowego u mężczyzn. Gruczoł ten sprawia, że ​​płyn, który miesza się z nasienia do tworzenia nasienia. Ponieważ prostaty otacza cewkę moczową (rurkę że mocz z organizmu z woreczka), chorób, które wywołują pęcznienie prostaty lub powiększyć może naciskać na cewki, powodując ból i zaburzenia oddawania moczu.

Zapalenie gruczołu krokowego jest zapalenie lub obrzęk gruczołu krokowego. Ostre zapalenie gruczołu krokowego jakikolwiek zapalenie gruczołu krokowego, które jest spowodowane nagłym zakażenia, zwykle przez bakterie, które się do prostaty podróżująca się do organizmu przez cewkę moczową. Niektóre z tych bakterii są normalne bakterie, które żyją na i wewnątrz ciała. Inne zakażenia są przekazywane przez kontakt seksualny.

Większość ludzi, którzy będą rozwijać gruczołu krokowego mają normalną prostaty, choć zakażenie może być bardziej powszechne u starszych mężczyzn, gruczoł powiększa się wraz z wiekiem. Nie jest znany związek między prostaty i raka prostaty.

Objawy

Typowe objawy ostrego zapalenia gruczołu krokowego obejmuje:

 • Spalanie lub dryblingu z oddawaniem moczu

 • Trudność uruchomieniem strumienia moczu lub całkowitą niezdolność do oddawania moczu w ogóle

 • Zachmurzenie i krew w moczu

 • Ból nad penisem, na lub poniżej moszny, z tyłu lub w odbytnicy

 • Gorączka i dreszcze

 • Nudności i wymioty

 • Bóle mięśni, zmęczenie lub objawy grypopodobne

Diagnoza

Lekarz zbada prostatę przez włożenie palca do odbytu. Gdy prostaty jest zainfekowany, to zazwyczaj czuje się obrzęk. Gdy nacisk kładziony jest na przysadkę może wystąpić ból lub poważny potrzebę oddania moczu. Lekarz będzie też zrobić ogólny egzamin, aby upewnić się, że zakażenie nie rozprzestrzenił się do innych narządów, takich jak nerki.

Następnym krokiem będzie zbadanie próbki moczu w celu wykrycia objawów zakażenia, takich jak komórki krwi lub bakterie. W typowym przypadku ostrego zapalenia gruczołu krokowego, mocz zawierają białe krwinki. Możesz również badania krwi, aby sprawdzić czynność nerek i morfologii krwi. Rzadko, lekarz może zlecić badanie USG lub tomografii komputerowej (CT), aby lepiej zapoznać się z infekcji gruczołu krokowego.

Przewidywany czas trwania

Jeśli traktować szybko, objawy zapalenia gruczołu krokowego zwykle zacznie się poprawiać w ciągu 24 do 48 godzin. W cięższych przypadkach objawy infekcji może pozostawać dłużej niż tydzień.

Zapobieganie

W większości przypadków zapalenie prostaty nie można uniknąć. Jednakże, jeśli infekcja zostanie złapany na początku, to jest bardziej prawdopodobne, aby szybko reagować na leczenie. Ponadto, w niektórych przypadkach z gruczołu krokowego powodują bakterii przenoszonych drogą płciową. Wiele z tych zakażeń można zapobiegać praktykując bezpieczny seks.

Leczenie

Ostre zapalenie gruczołu krokowego jest leczona antybiotykami. W ciężkich przypadkach, antybiotyki podawać dożylnie (do żyły), zwłaszcza jeśli są mdłości lub wymioty. W mniej poważnych przypadkach, antybiotyki może być przyjmowany doustnie. Ponieważ trudno jest dostać antybiotyki z krwi do gruczołu krokowego, leki te są często przepisywane przez trzy lub więcej tygodni.

Jeśli jesteś poważnie chory na zapalenie gruczołu krokowego, lekarz może dopuścić cię do szpitala, aby dać Ci antybiotyki dożylnie i upewnić się, że parametry życiowe pozostają stabilne. Zazwyczaj potrzebna jest pobyt tylko kilka dni. W przypadku prostaty jest spęcznienia, może być konieczne umieszczenie cewnika, aby umożliwić odprowadzenie moczu. Cewnik może potrzebować pozostać w miejscu przez okres do jednego tygodnia, ale jest pod kontrolą zakażenie, powinny być w stanie oddać mocz normalnie.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Wezwać służby zdrowia, jeśli wystąpią:

 • Ból lub trudności w oddawaniu moczu

 • Krwi lub w moczu zachmurzenia

 • Ciężkie pachwina ból pleców lub w połączeniu z gorączką

 • Reakcja na antybiotyk, którą otrzymaliście w celu leczenia infekcji prostaty, takie jak wysypka, nudności, wymioty lub ciężka biegunka

Opóźnianie leczenia może pozwolić infekcja rozprzestrzeniać. W ciężkich przypadkach, człowiek może stać się bardzo źle i trzeba szukać pomocy w nagłych wypadkach.

Rokowanie

Większość przypadków ostrego zapalenia gruczołu krokowego szybko reagować na leczenie. Lekarz może zalecić długotrwałe leczenie antybiotykami. Nawet jeśli zaczniesz czuć się lepiej, ważne jest, aby wypełnić cały leczenie. Objawy podrażnienia lub wahanie jak mocz może utrzymywał się przez chwilę, ale w końcu powinien odejść całkowicie.

W niektórych ludzi, ostre zapalenie gruczołu krokowego rozwinie się utrzymującym się zakażeniem znany jako przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego Zakażenie może być trudny do leczenia, a często wymagają wydłużonych antybiotyki, jak również inne rodzaje leczenia.

Dodatkowe informacje

Narodowy Instytut cukrzycy i zaburzeń przewodu pokarmowego i nerek
Urząd Komunikacji i Public Liaison
Budynek 31, sala 9A04
31 Center Drive, MSC 2560
Bethesda, MD 20892-2560
Telefon: 301-496-4000
E-mail:
http://www.niddk.nih.gov/

Europejskie Stowarzyszenie urologiczne
1000 Corporate Blvd.
Baltimore, MD 21090
Telefon: 410-689-3700
Numer bezpłatny: 1-866-746-4282
Fax: 410-689-3800
E-mail:
http://www.urologyhealth.org/