Cambler

Odpowiedzi na pytania z cukrzycą

Co to jest cukrzyca? To nie jest choroba można złapać jak zimny lub leczyć jak infekcja. Jest to choroba, w której organizm nie może utrzymać odpowiedni poziom cukru we krwi lub glukozy - źródło energii, która zasila mięśnie, organy i inne systemy ciała. Istnieją trzy typy cukrzycy.

Cukrzyca typu 1 występuje, gdy organizm nie jest w stanie produkować insuliny. Choroba ta jest uważana za rodzaj choroby autoimmunologicznej. Osoba z tym typem cukrzycy nie określone geny, które sprawiają, że mogą rozwijać tej choroby. Choroba może być wywołane przez pewne zakażenia wirusowe lub inne czynniki środowiskowe. Insulina jest hormonem, który pozwala na energię w postaci glukozy, aby wprowadzić do komórek ciała. Cukrzyca typu 1 jest najbardziej prawdopodobne, znaleziono u dzieci i młodzieży. Około 5 do 10 procent wszystkich osób z cukrzycą mają tego typu, według statystyk za 2007 r. z Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego (ADA).

Cukrzyca typu 2 występuje, gdy organizm wytwarza zbyt mało insuliny lub nie jest w stanie właściwie korzystać z insuliny. Jest to tak zwany opornością na insulinę i jest bardziej powszechna u dorosłych. Około 90 do 95 procent osób z cukrzycą mają tego typu.

Ciężarnych cukrzyca występuje u kobiet w ciąży i zazwyczaj znika po kobieta rodzi. Około 4 procent wszystkich kobiet w ciąży z cukrzycą ciążową rozwijać. Kobiety, które przeszły cukrzycę ciążową mają ryzyko od 20 do 50 procent na cukrzycę typu 2 od 5 do 10 lat po ciąży.

Przedcukrzycowy jest chorobą, która często poprzedza rozwoju cukrzycy typu 2. Występuje, gdy poziom glukozy we krwi danej osoby są wyższe niż normalnie (to się nazywa zaburzenia tolerancji glukozy), ale nie na tyle wysoki, aby być nazywany cukrzycą 2 typu, ADA mówi. Przedcukrzycowy jest często związane z nadwagą lub otyłością, wyższe niż normalne poziomów całkowitego cholesterolu, LDL, HDL i triglicerydów oraz wysokie ciśnienie krwi ( nadciśnienie ). Około 57 mln osób ma prediabetes, a prawie 24 mln osób choruje na cukrzycę typu 2, według 2007 statystyk z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Jeśli ludzie z prediabetes dokonać zmian w swojej wagi, nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej, mogą one być w stanie uniknąć rozwoju cukrzycy typu 2.

Można go traktować?

Tak. Głównym celem leczenia cukrzycy zarówno typu 1 i typu 2 jest utrzymać poziom cukru we krwi, jak blisko do normy, jak bezpiecznie możliwe, ADA mówi. Leczenie zazwyczaj polega na zmiany w diecie, utrata masy ciała (w razie potrzeby) i regularne ćwiczenia. Leki, takie jak zdjęcia, insuliny wziewnej insuliny, wstrzykiwania leków, które zwiększają wydzielanie insuliny lub zastosowanie lub leku doustnego mogą być również konieczne. Osoba z cukrzycą musi dostać regularne badania przesiewowe dla ewentualnych powikłań.

Więc dlaczego tak jest kontrola glikemii trudne?

Poziom glukozy wzrost i spadek, jak jeść, spać i go o dzień. Ćwiczenia, stres, emocje i powszechne choroby takie jak przeziębienie lub grypa może mieć wpływ na kontrolę cukru we krwi. Jeśli masz cukrzycę, należy kontrolować poziom cukru we krwi ściśle, szczególnie w przypadku przyjmowania insuliny lub leków, aby utrzymać poziom glukozy w granicach normy. Musisz równowagi posiłków z okresami aktywności i może być konieczne badania krwi kilka razy dziennie.

Co się stanie, jeśli poziom glukozy się spod kontroli?

Niski poziom cukru we krwi

W krótkim okresie, hipoglikemia (niski poziom cukru we krwi) może wystąpić, gdy występuje brak równowagi między kalorii jesz i palą kalorii podczas ćwiczeń i / lub leków, jakie podejmą w celu kontrolowania poziomu cukru we krwi. Na przykład, te dysproporcje mogą wystąpić, gdy jesz mniej, niż planowano lub wykonywać więcej niż planowano. Hipoglikemia może być poważne, jeśli nie traktuje się szybko.

Wysoki poziom cukru we krwi

Sporadyczne hiperglikemia (wysoki poziom cukru we krwi) może się zdarzyć, jeśli jesz więcej niż planowane lub wykonywania mniej niż planowano, jeśli masz choroby, takie jak przeziębienie lub grypa, albo skrajnego emocjonalnego stresu, a jeśli nie bierzesz prawidłowo swoje leki. Hiperglikemia może być skorygowana przy pomocy lekarzem, dostosowując plan posiłków lub leki, lub wykonywania innych.

Powikłaniem długotrwałego wysokiego stężenia cukru we krwi

Hiperglikemia, które trwa przez lata może spowodować poważne komplikacje. Może powodować:

  • Znacznie zwiększone ryzyko zawału serca.

  • Zwiększone ryzyko udaru mózgu.

  • Retinopatia cukrzycowa, które mogą prowadzić do utraty wzroku, a centralne ślepoty końcu funkcyjną.

  • Niewydolność nerek. Cukrzyca jest najczęstszą przyczyną przeszczepów nerek.

  • Problemy z krążeniem. Zaburzenia erekcji jest związana słaby przepływ krwi. Zmniejszenie przepływu krwi do kończyn, szczególnie nóg, może doprowadzić do amputacji. Cukrzyca jest główną przyczyną amputacji poniżej kolana-w-Europie.

  • Uszkodzenie nerwów (neuropatia), które mogą powodować mrowienie, bóle lub zmiany czucia w skórze. Uszkodzenia nerwów autonomicznych może powodować nieprawidłowe pocenie się (zazwyczaj podczas jedzenia, a nawet z lekkim wysiłku), spowolnione trawienie, ataki Nagłe wystąpienie biegunki, słabą kontrolą rytmu serca i innych problemów.

Osoby z cukrzycą są również podatne na zaburzenia skórne, choroby dziąseł, i innych problemów. Większość powikłań długoterminowych wziąć 10 lub więcej lat, aby rozwijać, mówi Alan L. Rubin, MD, endokrynolog i autor cukrzycy dla opornych.

Jednakże, dodaje, "wiele osób z cukrzycą typu 2 mają go przez pięć lub więcej lat, zanim lekarz diagnozuje go." Więc, może mają już początki powikłań gdy diagnozuje.

Jest to poruszająca, co może pomóc?

Dowiedz się jak najwięcej na temat cukrzycy. Podziel się problemy z bliskimi. Dołącz do grupy wsparcia. Zobacz specjalistów. I przestrzegać zdrowego trybu życia i diety.

W jaki sposób można skorzystać pomocy?

Jeśli ważysz za dużo, znaleźć formę przydatności cieszyć i pracować na to, aż, poprzez dietę i ćwiczenia, utraty wagi. Z 3000 uczestników badania, opublikowane w New England Journal of Medicine w lutym 2002 r., stwierdzono, że ćwiczenia i odchudzanie pracował dwa razy, jak również leków w zapobieganiu cukrzycy u osób z grupy wysokiego ryzyka. "Zmiana z 5 do 7 procent masy ciała, lub tylko 10 funtów za osobę 200 funtów, wystarczy opóźnić chorobę", mówi Larry Ballonoff, MD, endokrynolog w Denver. Pieszo 30 minut dziennie, pięć dni w tygodniu, daje rade.

Jest monitorowanie stężenia glukozy poprawić?

Tak. Możesz zmierzyć się odczyty cukru we krwi w domu i pracy z miernikiem że ekrany kroplę krwi z poruszeni palca. Kolejna zaliczka jest badanie krwi hemoglobiny A1c, która śledzi średnie stężenia glukozy w ciągu trzech miesięcy. Daje to w pełniejszy obraz jak skuteczność leczenia.

Jaki jest mój najlepszy plan?

Należy podjąć kroki, aby utrzymać normalny poziom glukozy, jak to możliwe, aby część ćwiczeń z codziennej rutyny i zachować pozytywne nastawienie. Jak to ujął dr Rubin, "Kto się śmieje, trwa."