Cambler

Ochrona wzroku

Retinopatia cukrzycowa jest chorobą oczu związane z cukrzycą, które mogą prowadzić do utraty wzroku. Powoduje uszkodzenie naczyń krwionośnych siatkówki, światłoczułej części z tyłu oka. Ale trzymając się cukrzycy pod kontrolą i coraz regularne egzaminy oczu może pomóc uratować wzrok.

Oczy mają go

Retinopatii rozpoczyna się małych obszarach obrzęk naczyń krwionośnych siatkówki. Ponieważ choroba jest gorzej, niektóre z tych zatkania naczyń krwionośnych. Ostatecznie, tak wiele naczyń krwionośnych blokowane, że kilka obszarów siatkówki są pozbawieni pożywienia, których potrzebują od dopływu krwi. W odpowiedzi na te obszary siatkówki sygnał ciało wzrostu nowych naczyń krwionośnych. Obok i najbardziej zaawansowanym stadium choroby nazywa proliferacyjną. Na tym etapie rozwoju nowych naczyń krwionośnych w odpowiedzi na sygnały przesyłane przez siatkówkę. Ale w przeciwieństwie do zdrowych naczyń krwionośnych, nowe są nieprawidłowe, z cienkich, delikatnych ścian. Jeśli wyciek ich krew, wynik może być utrata wzroku, a nawet ślepoty.

Uważaj na twoich oczach

Utrzymanie dobrej cukrzycy ważne jest, aby kontrolę unikając retinopatii. Miej oczy zdrowe z tych porad:

  • Utrzymać poziom glukozy we krwi pod kontrolą. Badania wykazały, że ścisła kontrola może spowolnić wystąpieniu i progresji retinopatii.

  • Leczeniu wysokiego ciśnienia krwi i wysoki poziom cholesterolu. Badania pokazują, że kontroli tych czynników może zmniejszyć ryzyko do utraty wzroku.

  • Posiadamy profesjonalny poszerzenie oko egzamin co najmniej raz w roku, nawet jeśli wizja wydaje się w porządku.

Wykrywanie i objawy

Nawet jeśli podejmują kroki w celu zapobiegania retinopatii, wciąż mogą rozwijać się choroby. We wczesnych stadiach, retinopatia często nie ma objawów. Dlatego tak ważne jest, aby mieć oko na poszerzenie egzamin co roku. W tego typu egzamin, umieszczane są specjalne krople do oczu do poszerzenia uczniów. Pozwala swój okulisty dostawcy zajrzeć oczu na objawy choroby. Jak retinopatia postępuje, można zauważyć kilka plam pływające w polu widzenia. Są to faktycznie plamki krwi. Poinformować dostawcę od razu, jeśli widzisz plamy lub mają niewyraźne widzenie. Wcześniej uzyskać leczenie, bardziej efektywne jest zlecenie.

Zabiegi ratujące wzrok

Leczenia retinopatii zależy jak wpływa oczy. Niektóre osoby z retinopatią rozwijać obrzęku plamki. Ten problem występuje, gdy wyciek w plamce żółtej, części oka potrzebne do ostrego widzenia na wprost. Płyn powoduje plamki żółtej puchnąć, powodując wizja zacierać.

Obrzęk plamki żółtej poddaje się operacji ogniskowej lasera, co obniża ryzyko do utraty wzroku na pół. Chirurg czyni liczne małe laserowe oparzenia w przecieka obszary siatkówki w pobliżu plamki żółtej. Te oparzenia spowolnić przecieki. Operacja może być potrzebne więcej niż jeden raz.

Proliferacyjną potraktowano chirurgii laserowej punktowym. Chirurg czyni 1,000 do 2,000 laserowych oparzenia w obszarach siatkówki dalej od plamki. Operacja może odbywać się podczas dwóch lub więcej sesji. Zabieg ten kurczy nienormalnych naczyń krwionośnych. Jest to przydatne, jeśli zbiorniki te nie rozpoczęły jeszcze krwawić lub krwawią tylko trochę. Przy odpowiednim leczeniu osób z retinopatią proliferacyjną mają mniej niż 10 procent szans na rozwój ślepoty w ciągu pięciu lat.

W obu rodzajach obróbki laserowej oka zdrętwiali krople przed zabiegiem. Obszar za oczu mogą być również zdrętwiali aby zapobiec dyskomfortowi. Jest możliwe, że w trakcie postępowania może czuć się uczucie pieczenia. Poinformować dostawcę, jeśli wystąpi ból w oku po operacji.

Porozmawiaj z lekarzem, aby dowiedzieć się więcej o zapobieganiu retinopatii cukrzycowej. Przez oko na swoje zdrowie, możesz pomóc zachować wzrok.