Cambler

Obrzęk kolana

Co to jest obrzęk stawu kolanowego?

Puchnięcie stawu kolanowego może być spowodowane urazami stawów, jak również wielu innych chorób medycznych. W zależności od przyczyny, obrzęk kolana może być bolesne lub może nie przynieść żadnych innych objawów. W niektórych przypadkach można zauważyć, czułość, ciepło, trudności z poruszaniem się z stawu kolanowego, osłabienie mięśni lub krwawienie lub zasinienie. Urazy kolana, w tym skręcenia (uszkodzenie więzadeł stabilizujących stawu), może prowadzić do rozproszonych obrzęk okolicy stawu kolanowego.

Inne możliwe przyczyny obrzęk stawu kolanowego należą ropnie (infekcji), nowotwory skóry, tkanek miękkich lub kości, krwawienie lub deformacji wspólnego towarzyszącego złamania któregokolwiek z kości stawu kolanowego.

Obrzęk kolana może być związane z urazem i może towarzyszyć bardziej poważnych urazów stawu. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy, takie jak paraliż lub niezdolność do poruszania się z częścią ciała, utrata czucia, brak impulsy w nogi, niekontrolowane lub obfitego krwawienia lub niekontrolowanego bólu.

Jeśli kolano obrzęk ustępuje lub jest dla ciebie powodem do obaw, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić obrzęk stawu kolanowego?

Może towarzyszyć obrzęk kolana inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które mogą mieć wpływ na kolano, w niektórych przypadkach, także innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy obrzęk kolana

PRZYCZYNY

Co powoduje obrzęk stawu kolanowego?

Kolano obrzęk może być wynikiem zakażenia, zapalenia, urazu lub uszkodzenia, krwawienia, i, rzadko, nowotwory.... Czytaj więcej o kolano obrzęk przyczyny