Cambler

Obrzęk brzucha

Co to jest obrzęk brzucha?

Brzucha obrzęk jakiekolwiek wzdęcia, wzdęcia lub powiększenie obszaru pomiędzy piersi i krocze. Powszechnie określa się jako "brzuchu" brzucha składa się z wielu narządów, w tym żołądka, jelit, wątroby, pęcherzyka żółciowego i trzustki, liczne naczynia krwionośne.

Brzucha obrzęk jest objawem wielu różnych łagodnych do poważnych chorób, zaburzeń i schorzeń, takich jak kamienie żółciowe, przejadanie się, zatrucia, zapalenie trzustki, choroby wątroby i ciąży. Brzucha pęcznienie może być uogólniona, występujących w całej jamie brzusznej, lub może być obecna w małej powierzchni brzucha, zwanej masy brzucha.

W zależności od przyczyny, pęcznienie w jamie brzusznej może trwać krótko, na przykład po jednym odcinku objadania się. Brzucha obrzęk mogą występować w dłuższym okresie czasu, na przykład gdy jest to wynikiem otyłości lub z płynu otrzewnowego.

Brzucha obrzęk może o nasileniu od łagodnego wzdęcia do skrajnego wzdęcia, które mogą przeszkadzać w oddychaniu i innych procesów fizjologicznych i funkcji. Obrzęk brzucha, które jest związane z zawrotami głowy, omdlenia, duszność lub zażółcenie skóry (żółtaczka), może być objawem choroby potencjalnie poważne, zagrażające życiu. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub kogoś, jesteś z, którykolwiek z tych objawów.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić obrzęk brzucha?

Obrzęk brzucha mogą towarzyszyć inne objawy, w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o objawy obrzęk brzucha

PRZYCZYNY

Co powoduje obrzęk brzucha?

Brzucha obrzęk ma wiele możliwych przyczyn zasadniczych. Choroby ogólne, które mogą powodować obrzęk brzucha należą zakażenia, nowotworu, zapalenia, uraz, niedrożność i innych nieprawidłowych procesów.... Czytaj więcej o brzucha powoduje obrzęk

Więcej artykułów