Cambler

Objawy toe

Jakie są oznaki problemów z palców?

Objawy obejmują ból, toe drętwienie, osłabienie, sztywność, obrzęk lub problemy przesuwając palce. Objawy mogą być stałe lub zmienne i może poprawić lub pogorszyć z ruchu. Jeśli ból palców jest obecny, może być opisany jako ostry, tępy, przeszywający, pieczenie lub pulsujący i może wahać się w natężeniu od łagodnego do ciężkiego.

Objawy mogą wynikać z palców uszkodzenia lub uszkodzenie struktur w palcach, w tym kości, stawów, ścięgien, nerwów, mięśni, naczyń krwionośnych, tkanki łącznej, skóry lub paznokci. Zapalenie stawów i inne typy choroby zwyrodnieniowej stawów jest jedną z najczęstszych przyczyn objawów palców. W niektórych przypadkach, objawy palców może być związany z przewlekłą chorobą, która wpływa na inne części ciała. Proste problemy, takie jak źle dopasowane buty, może również prowadzić do przejściowych, ostrych objawów toe.

Choroby lub choroby, które wpływają na nerwy i mięśnie, takie jak neuropatia obwodowa (zaburzenia które powoduje zaburzenia nerwów leżących poza mózgu i rdzenia kręgowego), może być związana z objawami, które obejmują zarówno nóg i stóp. Schorzenia kręgosłupa, takich jak zakażenia, złamania, guz lub dyskopatii, często do objawów u nóg i stóp. Infekcje paznokci, kości i skóry i tkanki podstawowej to kolejne przyczyny objawów toe.

Czasu trwania i objawów palców zmieniać się w szerokich granicach, w zależności od przyczyny. Objawy wywołane przez uraz często nagły początek, natomiast objawy chorób toe i wynikające z zaburzeń, takich jak zapalenie stawów lub neuropatii obwodowej, rozwijają się powoli i utrzymują się lub nasilają się w czasie.

Nagłe osłabienie lub drętwienie palców, szczególnie gdy występuje tylko po jednej stronie ciała, może być oznaką udaru. Ponadto, w rzadkich przypadkach, zakażenia kości i skóry i tkanek miękkich palca może rozprzestrzeniać się w całym organizmie, co powoduje wstrząs i niewydolność narządów. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy, takie jak bardzo silny ból głowy, wysoka gorączka (powyżej 101 stopni Celsjusza), paraliż lub niezdolność do poruszania się części ciała lub zmiany w poziomie świadomości, takich jak rozdawanie lub brak reakcji. Szukać również natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911) na urazy palców, które obejmują obfite krwawienie lub uszkodzenia tkanek.

Jeśli uraz palca lub choroba jest trwałe, okresowe, lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić objawy palców?

Toe mogą towarzyszyć objawy inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na palce i stopy może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy toe

PRZYCZYNY

Co powoduje objawy palców?

Szkody lub obrażenia palców może powodować objawy palców. Choroby, które wpływają na cały organizm, takich jak cukrzyca, zapalenie stawów lub choroby naczyń, może również prowadzić do objawów toe.... Czytaj więcej o objawach i przyczynach toe