Cambler

Objawy naczyń krwionośnych

Jakie są objawy zaburzenia naczyń krwionośnych?

Objawy naczyń krwionośnych występują często, gdy istnieje choroby podstawowej, takie jak miażdżyca tętnic lub tętniakiem. W miażdżycy naczyń krwionośnych spowodować objawy, gdy tablica buduje w tętnicach, które prowadzą krew do głowy, narządów i kończyn. Najczęściej ludzie rozwijają miażdżycy w wyniku cukrzycy, genetycznych czynników ryzyka, wysokie ciśnienie krwi, sadło diety, otyłość, wysoki poziom cholesterolu we krwi i palenie tytoniu.

Objawy miażdżycy nie są zazwyczaj widoczne dopiero przepływ krwi staje się ograniczony. Przebieg choroby różni się u poszczególnych osób. Niektóre osoby z miażdżycą mają żadnych objawów, podczas gdy inne mogą mieć poważne nadciśnienie tętnicze, tętniak, skrzepy krwi i choroby tętnic wieńcowych lub obwodowych.

Tętniak jest nieprawidłowy lub poszerzenie balonem tętnicy powodu osłabienia w ściance naczynia krwionośnego. Tętniaki są niebezpieczne, ponieważ mogą wybuchnąć, rozlewu krwi w okolicach naczyń krwionośnych. Choroba ta może wystąpić w aorcie tętnicy, która prowadzi od serca brzucha w naczyniu krwionośnym w mózgu lub w naczyniach krwionośnych obwodowych.

Oznaki i objawy tętniaka zależy od jego lokalizacji. Przebieg choroby różni się u poszczególnych osób. Niektóre osoby z tętniaka nie ma żadnych objawów w ogóle, ale jeśli pęknięcia tętniaków, krwawienie wewnętrzne występuje, co może powodować ból, niskie ciśnienie krwi, szybkie bicie serca i zawroty głowy. W przypadku tętniaka występuje blisko powierzchni skóry, bólu i obrzęku w masie bijącym są często odczuwane.

Objawy naczyń krwionośnych może być oznaką poważnej choroby. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli masz takie objawy, jak ból lub ucisk w klatce piersiowej ciężkie, szybkie bicie serca, najgorszy ból głowy swojego życia, ból, który promieniuje od piersi, barku lub ramienia, utrata przytomności nawet na chwilę, lub trudności w oddychaniu.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli objawy naczyń krwionośnych są trwałe lub spowodować niepokój.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić objawy naczyń krwionośnych?

Objawy naczyń krwionośnych może towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na naczynia krwionośne może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy naczyń krwionośnych

PRZYCZYNY

Co powoduje objawy naczyń krwionośnych?

Uczestniczy wiele czynników genetycznych i środowiskowych w rozwoju zarówno miażdżycy i tętniaków.... Czytaj więcej o objawach i przyczynach naczyń krwionośnych

Więcej artykułów