Cambler

Objawy grypopodobne

Jakie są cechy grypopodobne?

Objawy grypopodobne to zespół objawów, które są zwykle spowodowane zakażeniem lub zapaleniem organizmu. Istnieją różne objawy grypopodobne, które obejmują:

  • Bóle mięśni i bóle

  • Dreszcze

  • Kaszel

  • Zmęczenie

  • Gorączka

  • Ból głowy

  • Przekrwienie błony śluzowej nosa

  • Ból gardła

Mogą wystąpić wszystkie lub niektóre z tych objawów, a może masz objawy grypopodobne z lub bez gorączki. Gorączka (podwyższona temperatura ciała) jest odpowiedzią organizmu na zakażenie. Większość patogeny powodujące choroby przetrwać najlepiej w normalnej temperaturze ciała, około 98,6 stopni Celsjusza. Podniesienie temperatury organizmu jest naturalnym sposobem zabijania zakaźnych patogenów lub zapobiegania ich rozprzestrzenianiu. Gorączka jest uważany temperatura 99,5 stopni ustnej lub wyższe u dziecka i wyższy niż 99,0 do 99,5 stopni w dorosłego.

Objawy grypopodobne mogą być związane nie tylko z grypą (grypa), ale w przypadku innych infekcji, ostatnim szczepieniu, chorób autoimmunologicznych i zapalnych, raka i innych warunków można w tym ciężkich lub zagrażających życiu infekcji. Jeśli objawy grypopodobne lub gorączka trwa dłużej niż 48 godzin lub spowodować niepokój, należy zwrócić się o pomoc medyczną. Gorączka u niemowląt i bardzo małych dzieci może szybko stać się poważna, więc należy zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli dziecko lub maluch rozwija gorączka.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, mieć objawy grypopodobne, które występują z trudności w oddychaniu, sztywność karku, zajęcia, błąd, lub zmianie czujności.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić objawy grypopodobne?

Objawy grypopodobne mogą wystąpić inne objawy w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy grypopodobne najczęściej wskazują na zakażenie lub stan zapalny w organizmie, co może powodować dodatkowe objawy, takie jak:... Więcej o objawy grypopodobne

PRZYCZYNY

Co powoduje objawy grypopodobne?

Wiele rodzajów infekcji, chorób zapalnych i innych chorób może powodować objawy grypopodobne. Częste infekcje m.in. grypy (grypy), zapalenie płuc, zapalenie wyrostka robaczkowego i zakażenia dróg moczowych. Objawy reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób tkanki łącznej mogą obejmować objawy grypopodobne. Istnieje wiele możliwych przyczyn objawów grypopodobnych, więc porozmawiać z lekarzem specjalistą o objawy.... Więcej o objawy grypopodobne i przyczyn

Więcej artykułów