Cambler

Niewyraźne widzenie

Co to jest nieostre widzenie?

Niewyraźne widzenie lub niewyraźne widzenie jest utrata ostrego widzenia. Może wystąpić nagły lub stopniowy niewyraźne widzenie w jednym lub obu oczach.

Nieostre widzenie może być objawem wielu łagodnych do poważnych chorób, zaburzeń lub chorób. Niewyraźne widzenie może wynikać z drobnych problemów, takich jak krótkowzroczność lub noszenie niewłaściwych okularów. Niewyraźne widzenie może być także normalnym objawem starzenia się. Jednak, niewyraźne widzenie może być również wynikiem zakażenia, zapalenia, urazy, nowotwory złośliwe i inne nieprawidłowe procesy, dlatego należy omówić zmiany wizji z wykształceniem medycznym.

Pewne rodzaje zmian wizyjnych może wskazywać awaryjnego medycznych, które mogą prowadzić do utraty wzroku, tak jak w przypadku jaskry, urazu oczu lub odwarstwienia siatkówki, albo utratę życia, na przykład w przypadku udaru mózgu i krwawienia w mózgu, czy nie szukać opiekę. Nawet przejściowe niewyraźne widzenie nie zostanie zignorowany, ponieważ może to spowodować poważne choroby, takie jak udar, przejściowy atak niedokrwienia mózgu (TIA), nadciśnienie, padaczka i migreny.

W zależności od przyczyny, niewyraźne widzenie może nastąpić nagle i znikają szybko, np. gdy twoje oczy są skoncentrowania na odległym obiekcie, po przeczytaniu, czy po słonecznym prześwietlenie. Niewyraźne widzenie może wystąpić również w nagłych, ciężkich epizodów, takich jak niewyraźne widzenie z jednorodzinnego siatkówki lub urazu głowy. Niewyraźne widzenie, że rozwija się powoli i towarzyszą dodatkowe objawy, takie jak aureole wokół świateł, może być objawem zaćmy.

Wszelkie zmiany w wizji powinna być zawsze oceniana przez lekarza. Nieostre widzenie może być objawem poważnych zaburzeń, takich jak zapalenie mózgu, raka mózgu, lub odwarstwienia. Jeśli wystąpi niewyraźne widzenie z nagłym, silne bóle głowy, sztywność karku, nudności lub wymioty , należy natychmiast pomocy medycznej (zadzwonić pod numer 911).

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić zaburzenia widzenia?

Niewyraźne widzenie, mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o niewyraźne widzenie objawów

PRZYCZYNY

Co powoduje zaburzenia widzenia?

Niewyraźne widzenie spowodowane różnymi łagodne do poważnych chorób, zaburzeń i chorób. Podczas gdy wiele przypadków zaburzenia widzenia są ze względu na problemy z oczami, nieostre widzenie może być również z powodu zaburzeń neurologicznych i autoimmunologicznych. Wiele przyczyn są bardzo poważne choroby medyczne.... Czytaj więcej o przyczynach niewyraźne widzenie

Więcej artykułów