Cambler

Nerwoból nerwu trójdzielnego

Co to jest nerwoból nerwu trójdzielnego?

Neuralgię nerwu trójdzielnego jest neurologiczną chorobą, w której ciśnienie na podrażnienie lub nerwu trójdzielnego (piąty nerwów czaszkowych wyjściu czaszki) droga powoduje ból przeszywający w policzek oka i dolnej części twarzy. Ból zazwyczaj znajdują się tylko z jednej strony twarzy. Dodatkowo do bólu, może być drętwienie i mrowienie. Nerwoból nerwu trójdzielnego jest bardziej powszechne u osób starszych niż 50 lat, u kobiet, w ludzi, którzy mają na stwardnienie rozsiane.

Neuralgię nerwu trójdzielnego często wynika z nacisku wywieranego na nerwu trójdzielnego przez obrzęk naczynia krwionośnego. Jednakże, każda konstrukcja, taka jak nowotwór lub obrzękiem, drażni lub ściska nerwu trójdzielnego, nerwoból nerwu trójdzielnego może spowodować. Czynniki ryzyka to narażenie na substancje chemiczne lub chorób, które osłabiają system nerwowy.

Oznaki i objawy neuralgii nerwu trójdzielnego może trwać od kilku godzin do kilku dni. Jednak, czas trwania i przebieg choroby różnią się od osoby do osoby. Niektóre osoby z neuralgii nerwu trójdzielnego objawy, które występują rzadko i nie są ciężkie, podczas gdy inne mogą mieć objawy, które są na tyle poważne i częste, że kolidują one z normalnych codziennych czynności.

Na szczęście, nerwoból trójdzielny mogą być skutecznie leczone środkami przeciwbólowymi (leki przeciwbólowe), ból, ograniczenie terapii. W niektórych przypadkach zabiegów chirurgicznych może być przeprowadzane w celu zmniejszenia nacisku na nerwu trójdzielnego zaangażowane.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, doświadczają poważnych objawów, takich jak podwójne lub niewyraźne widzenie, splątanie i utrata przytomności nawet na chwilę; nagłe osłabienie po jednej stronie ciała, lub drętwienie lub mrowienie w rękach i nogach, gdyż mogą to być objawy udaru.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony na nerwoból nerwu trójdzielnego, ale objawy nawracają lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie są objawy neuralgii nerwu trójdzielnego?

Neuralgię nerwu trójdzielnego, które powoduje ból, mogą być poważne w obszarze zaopatrywanym przez trójdzielnego nerwu twarzy. Objawy różnią się intensywnością od osoby do osoby. Codzienne czynności, takie jak żucie lub szczotkowanie zębów może przyspieszyć atak bólu.... Więcej o objawy neuralgii nerwu trójdzielnego

PRZYCZYNY

Co powoduje, neuralgii nerwu trójdzielnego?

Nerwoból nerwu trójdzielnego ma różne przyczyny, ale w niektórych przypadkach przyczyna nie jest znana. Najczęstszą przyczyną jest ciśnienie wywierane na nerw trójdzielny z pobliskiego zbiornika krwi. Inne możliwe przyczyny to uraz w wyniku zapalenia i uszkodzenia regionie trójdzielnego, ostatecznie powoduje podrażnienia nerwów i bólu. Rzadziej, nerwoból nerwu trójdzielnego może wynikać z uderzenia, uwięzienia lub "uszczypnięcie" korzenia nerwu w szyi, czasami związane z presją guza. Nerwoból nerwu trójdzielnego także jest związane ze stwardnieniem rozsianym z powodu uszkodzenia osłonki mielinowej (wykładziny ochronnej wokół nerwów).... Czytaj więcej na temat przyczyn neuralgii nerwu trójdzielnego

ZABIEGI

Jak jest nerwoból nerwu trójdzielnego leczyć?

Leczenie neuralgii nerwu trójdzielnego rozpoczyna poszukiwania opieki medycznej z lekarzem. Aby ustalić, czy masz nerwoból nerwu trójdzielnego, Twój lekarz może zalecić przechodzą testy diagnostyczne i dostarczyć próbki krwi do badań laboratoryjnych.... Czytaj więcej o terapii neuralgii nerwu trójdzielnego

Więcej artykułów