Cambler

Naturalne i alternatywne środki dla ulgi stawów

Włączyć telewizor lub otworzyć gazetę i jesteś zobowiązany do zapoznania nagłówek zawiadomienie, że pewne uzupełnienie łagodzi ból stawów. Możesz zobaczyć te środki jako olej węża, lub mogą ich używać religijnie. Przydatność naturalnych i alternatywnych środków stawów jest chyba gdzieś pośrodku. Badania naukowe są ograniczone, więc naturalne i alternatywne środki należy stosować ostrożnie i uzupełnienie tradycyjnej medycyny, a nie zastępować je.

Jakie środki mogą pomóc na zapalenie stawów?

Naukowcy badali alternatywnych środków w różnym stopniu. Dla niektórych, istnieją badania, które pokazują stałe dobre wyniki. Dla innych informacji jest mniej przekonujące. Oto podsumowanie nauki za niektórych popularnych alternatywnych środków stawów i zabiegów:

 • Akupunktura. Wyniki dużego badania finansowanego przez National Institutes of Health (NIH) pokazują, że może to przynieść ulgę stawów.

 • Glukozaminy / chondroityny został szeroko zbadany. Wyniki pokazują generalnie, że nie zatrzymać lub zapobiec zapaleniu stawów, ale niektórzy ludzie mogą uzyskać ulgę w bólu.

 • Omega-3, kwasy tłuszczowe mogą mieć działanie przeciwzapalne. Wysokie dawki pomagał ludziom z reumatoidalnym zapaleniem stawów, w kilku małych badaniach.

 • Bóg grzmotu winorośli jest zioło stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej. Testy laboratoryjne wykazały, że może on pracować walczyć stan zapalny. Wczesne wyniki dużego badania NIH pokazują, że może być skuteczne w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów.

 • Koci pazur jest zioło z Południowej Europy. Chociaż małe badania pokazują możliwe korzyści, nie ma wystarczających dowodów, aby powiedzieć, że to działa.

 • Olej z wiesiołka mogą być użyteczne do reumatoidalnego zapalenia stawów, ale wyniki badań są mieszane i jednoznaczne.

 • Feverfew może pomóc łagodne objawy reumatoidalnego zapalenia stawów, ale konieczne są dalsze badania.

 • Imbir. Nie jest jasne, czy imbir działa na wszelkiego rodzaju bólu stawów.

 • Magnesy. Ogólnie, dowody naukowe wskazują, że magnesy nie ma wpływu na ból. Jednakże, wyniki były różne i mogą zależeć od rodzaju bólu. Niektóre badania wykazały, bólu zapalenie kości i stawów szczególnie.

Co na temat innych rodzajów medycyny alternatywnej?

Istnieje wiele rodzajów medycyny alternatywnej, które twierdzą, w leczeniu zapalenia stawów. Oto krótkie podsumowanie o niektórych popularnych typów:

Chiropraktyka opieki obejmuje szereg metod leczenia, często korektach (manipulacjom) do kręgosłupa lub innych części ciała w celu zmniejszenia bólu i poprawy funkcji. Badania pokazują, że chiropraktyka opieki może korzystać kilka osób z zapaleniem stawów. Korekty kręgosłupa nie są dla każdego z zapaleniem stawów, więc porozmawiać z lekarzem bezpieczne.

Homeopatia wymaga podejmowania bardzo małe dawki wysoko rozcieńczonych substancji pomagają organizmowi leczyć się od wewnątrz. Nie ma wystarczających dowodów, że popiera homeopatię jako skuteczne dla każdej choroby, zgodnie z NIH.

Medycyna podkreśla uzdrawiającą moc natury i wykorzystuje wiele tradycyjnych i nowoczesnych metod leczenia, takich jak połączenie akupunktury z ćwiczeń i diety, aby poprawić swoją chorobę. Obecnie niewiele jest naukowych dowodów na jego ogólną skuteczność, ale więcej badań jest wykonywana w dziedzinie medycyny naturalnej.

Bezpieczeństwa stawów lekarstwo: porady dotyczące wyboru dodatków

Jeśli rozważasz suplement diety lub produkt ziołowy, należy wiedzieć, jak z nich korzystać bezpiecznie. US Food and Drug Administration (FDA) reguluje te produkty jak żywność, a nie narkotyki. Oznacza to firmy nie są wymagane przez prawo do udowodnienia skuteczności i bezpieczeństwa swoich produktów, mimo że często dramatycznych lub wprowadzających w błąd informacji. Jednak te produkty nie mają zmiany w organizmie i mogą wchodzić w interakcje z lekami.

Czystość suplementów i ziół nie jest regulowana albo i może być problem. Naukowcy odkryli, że niektóre z tych produktów nie są zanieczyszczone przez inne składniki, w tym metali toksycznych.

Pewności, wykonaj poniższe wskazówki:

 • Porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą przed podjęciem suplementów lub produktów ziołowych. Pamiętaj, aby omówić wszystkich obecnych leków możliwych interakcji.

 • Kupuj tylko od renomowanego producenta. Twój farmaceuta jest dobrym źródłem do znalezienia rzetelnych przedsiębiorstw. Należy pamiętać, że rozmowy z handlowcem sklepu odżywianie nie jest taki sam, jak się o poradę do farmaceuty.

 • Spójrz na znaczki certyfikacji. Musisz być bystry o tym, bo często wprowadza w błąd firmy znaczki na etykietach, aby wyglądały urzędnika. Niezawodne znaczki m.in. USP (Europa), DSVP Farmakopei (Suplement diety program weryfikacji), Cl (LAB), i Konsumentów NSF (Narodowej Fundacji Sanitarnej lub NSF International). Organizacje te zapewniają, że roszczenia treści na etykiecie są zgodne z prawdą.

 • Strzeż zwrotów wprowadzających w błąd, takich jak "naturalne", "klinicznie przetestowany" i "siły receptę." Wyrażenia te nie są regulowane przez FDA i ich meaningis nie jasne.

Znalezienie certyfikowanego lekarza medycyny alternatywnej

Jeśli chcesz spróbować medycyny alternatywnej, porozmawiaj z lekarzem. Następnie, za pracę z certyfikowanego lekarza. Licencjonowania różni się od stanu. Jednakże następujące obszary medycyny alternatywnej mają organizacje krajowe, które zapewniają certyfikaty:

 • Akupunktury: Państwowa Komisja Certyfikacja Akupunktura i Medycyny Orientalnej (NCCAOM)

 • Kręgarz: National Board of Chiropractic Egzaminatorzy

 • Chiński zielarz: NCCAOM

 • Homeopata: Rada ds. Certyfikacji homeopatyczne

 • Naturopath: North European Board of Naturopathic egzaminatorów