Cambler

Najczęściej zadawane pytania: mammografii

Jakie są korzyści z mammografii?

Dzisiejsze wysokiej jakości badań przesiewowych mammografia jest najbardziej skutecznym narzędziem do dyspozycji lekarzy, aby pomóc znaleźć na raka piersi przed grudki mogą być odczuwalne lub pojawią się objawy. Wczesne wykrycie raka piersi nie tylko pomaga zapewnić kobieta z opcji, ale również zwiększa możliwość udanego leczenia raka.

Czy istnieje ryzyko narażenia na promieniowanie z konieczności regularnej mammografii?

Możesz poprosić lekarza o ilość promieniowania stosowanego w trakcie postępowania i zagrożeń związanych z danej sytuacji. To jest dobry pomysł, aby zachować zapis swojej przeszłości narażenia na promieniowanie, takich jak poprzednie skanowanie i inne rodzaje promieniowania X, tak aby można było powiedzieć o nich lekarza. Ryzyko związane z ekspozycją na promieniowanie może być związana z łączną liczbę promieni X i / lub leczenia w dłuższym okresie czasu. Szczególną uwagę na zapewnienie, że najniższa możliwa ilość promieniowania jest używana podczas mammografii.

Co należy się spodziewać, kiedy kobieta o mammografię?

Kobieta nie powinna używać dezodorantu, proszek lub płyny i powinien nosić dwuczęściowy ubranie w dniu jej mammografii. Specjalnie wyszkolony technolog radiologii, który wykona prześwietlenie, poprosi kobietę rozebrać, założyć suknię, która otwiera się z przodu, i stanąć obok aparatu rentgenowskiego. Piersi jest umieszczony na płaskiej półki i płytki z tworzywa sztucznego jest opuszczany do kompresji piersi kilka sekund. Ta kompresja może być nieco bolesne, ale konieczne jest, aby produkować najlepsze zdjęcia za najniższą kwotę promieniowania możliwe.

Czy mammografia jest bolesny?

Niektóre kobiety uważają ciśnienie płyt na piersiach być niewygodne lub nawet bolesne. Pasek mammografii, gdy piersi nie są oferta jest ważna. U kobiet przed menopauzą, jest to zazwyczaj tydzień po miesiączki. Jeśli nie odczuwasz dyskomfort lub ból, powiedz technolog, dzięki czemu można ustawić na nowo, a pamiętaj, że każdy X-ray zajmuje tylko kilka chwil, a może uratować życie.

Kto płaci za mammografię?

Medicare obejmuje coroczne pokazy mammograficzne dla kobiet w wieku 65 i starszych. Większość państw wymaga teraz, że ubezpieczenia zdrowotne oferują mammografii przesiewowej zwrotu. Ponadto oferujemy wiele udogodnień mammografii także specjalne programy i niższe opłaty w czasie Narodowego Rak piersi Miesiąc Świadomości w październiku.

Dla kobiet o niskich dochodach, mammografia są pokryte przez Narodowy piersi i raka szyjki macicy Program wczesnego wykrywania. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Działem stan zdrowia.