Cambler

Może astma spust zimno?

Dla większości ludzi, przeziębienie to niewielki kłopot. Ale jeśli masz astmę, przeziębienie może wywołać atak astmy. Przeziębienie mogą być szczególnie poważne u dzieci z astmą. Zapobieganie przeziębieniom i innych infekcji, takich jak grypa, jest jeden sposób można zachować zdrowie i zminimalizować ryzyko ataków astmy u Ciebie lub Twojego dziecka.

Przeziębienia i astmy

Kiedy jesteś przeziębiony, Twój katar, zatkany nos i kaszel może utrudnić oddychanie. Nie tylko przeziębienia zwiększa ryzyko wystąpienia ataku astmy, czy przeziębienie lub grypa wywołuje się astma objawy, często są trudne do leczenia i trwają dłużej niż zwykle.

Jak zapobiec zimnego

Przeziębienia są tak powszechne, że można pomyśleć, że to niemożliwe, aby nie złapać. Jednakże, istnieje kilka prostych kroków, które można podjąć, aby zmniejszyć ryzyko przeziębienia i grypy:

 • Unikać kontaktu z osobą, która ma przeziębieniem lub grypą

 • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust, które mogą przenosić wirusa z rąk do ciała

 • Zasłonić usta i nos z łokcia (nie dłoni) lub tkanki podczas kichania lub kaszlu

 • Jedz dobrze zrównoważona dieta, która zawiera odpowiednią ilość owoców i warzyw

 • Wystarczająco dużo odpoczynku

 • Do czyszczenia rąk i powierzchni używać odpowiednich środków czyszczących antybakteryjne

 • Często myć ręce wodą z mydłem przez co najmniej 15 sekund, zwłaszcza w trakcie i po kontakcie z osobą, która ma na zimno

Zabiegi zimne i astmy

Istnieje wiele produktów dostępnych na recepty lub w Internecie, które twierdzą, aby zapobiec lub złagodzić skutki przeziębienia. Niektóre z tych produktów mogą wchodzić w interakcje z lekami na astmę lub dokonać objawy astmy gorzej. Dodatkowo, bezpieczeństwo i skuteczność wielu z tych produktów nie jest jeszcze jasne. Najpierw zawsze skontaktować się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek suplementów lub over-the-counter leki lub produkty do zapobiegania lub leczenia Twojego zimno.

Jeśli masz katar, czy masz astmę, może to pomoże Ci:

 • Gotowanie dodatkowych płynów

 • Jedz zupy, takie jak rosół, aby rozbić zatorów i zapewniają łatwy do strawienia składników odżywczych i płynów

 • Pobierz dodatkowe odpoczynek i sen

 • Wziąć paracetamol (Tylenol) na gorączkę, ból gardła, bóle mięśni i

Jeśli masz dziecko w wieku sześciu lat, nie należy dać im leki zimno lub kaszel ze względu na ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Ponadto, nie należy stosować kwasu acetylosalicylowego lub produktów zawierających aspirynę z powodu ryzyka wystąpienia rzadkich, zagrażających życiu choroby zwanej zespołem Reye'a. Zespół Reye'a łączył aspirynę podczas wirusowej choroby, takie jak zimno lub grypa.

Jeśli cierpisz na astmę i rozwijać zimno, należy poinformować lekarza, jeśli objawy astmy nasilą się lub są trudniejsze do kontrolowania. Lekarz może dostosować leczenie astmy i rozpocząć leczenie powikłań w razie potrzeby.

Jakie są powikłania o zimnym i astmę?

Mając astmę zwiększa szansę, że zimno będzie rozbić obronę organizmu i prowadzić do bardziej poważnych, infekcje, nawet zagrażające życiu. Zakażenia te mogą niebezpiecznie nasilić objawy astmy.

Powikłania przeziębienia należą:

Jeśli masz astmę i rozwijać zimno, pić dużo płynów, odpoczynek, i poinformować o tym astmy lekarzem jeśli masz problemy z oddychaniem. Z resztą i właściwego leczenia, można zapobiec zimno z włączeniem się w coś poważniejszego.