Cambler

Informacje mięsaka serca

Co to jest mięsak serca?

Cardiac mięsak jest rodzaj nowotworu, który zachodzi w sercu. Serca mięsak jest podstawowym złośliwe (rakowe) guza. Nowotwory są uważane zarówno nowotworów pierwotnych lub wtórnych guzów. Nowotwór pierwotny jest przy miejsce wzrostu guza. Wtórnego guza pochodzi z innego nowotworu w innych częściach ciała. Pierwotne nowotwory serca są rzadkie, a większość z nich jest łagodne (nienowotworowego).

Jakie są objawy mięsaka serca?

Objawy guzów serca różnią się w zależności od lokalizacji nowotworu. Nowotwory serca może nastąpić na zewnętrznej powierzchni serca, w jednej lub większej liczbie komór serca (jam ciała), a w tkance mięśniowej serca.

Mięsaki serca, najczęściej są typu mięsaka zwany mięsak. Angiosarcomas zwykle zaczynają się w prawym przedsionku (z prawej) z górnej komory serca, lub osierdzia (zewnętrznej powierzchni) serca. Około 80 procent angiosarcomas występują w prawym przedsionku, w wyniku utrudnienia napływu lub wypływu krwi. Ta przeszkoda może powodować objawy takie jak obrzęk stóp, nóg, kostek i / lub brzucha i wzdęcia żył szyi, bo krew wraca do serca po podróży przez ciało nie jest łatwo wprowadzić lub być pompowana z prawy przedsionek.

Serca angiosarcomas które występują na osierdzia może powodować zwiększoną płynu w worku osierdziowym, cienką warstwą, która otacza serce. Jeśli wystarczy płyn gromadzi się w worku osierdziowym, zdolność serca do pompowania krwi wpływa. Niektóre objawy tego zjawiska mogą obejmować ból w klatce piersiowej, duszność, zmęczenie i kołatanie serca.

Drobne kawałki (zatorowość) mięsaków sercowych może zerwać i wędrować z krwią do innych części ciała. Zator może zablokować przepływ krwi do narządu lub części ciała, powodując ból i uszkodzenie narządu lub części ciała, który znajduje się poza punkt, w którym przepływ krwi jest zakłócany. Zator może wpływać na mózg (powodując udar ), płuc (powoduje zaburzenia oddychania), i / lub innych narządów i części ciała.

Dodatkowe objawy to krwioplucie (odkrztuszanie krwi), zaburzeń rytmu serca i górną przekrwienie twarzy. Inne objawy mięsaka serca nie związany z lokalizacją guza w ​​sercu mogą obejmować gorączkę, spadek masy ciała, nocne poty, i złe samopoczucie ( zmęczenie, zmęczenie, czy "nie czuje się dobrze").

Objawy mięsaka serca mogą przypominać inne choroby serca lub medycznych. Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Jak mięsaka serca rozpoznano?

Sposoby diagnozowania mięsaka serca różnią się w pewnym stopniu, w oparciu o objawy obecne. Oprócz kompletnego wywiadu i badania fizykalnego, procedury diagnostyczne dla mięsaka serca można zaliczyć:

 • echokardiograficzne (znany także jako echo) - nieinwazyjny test, który wykorzystuje fale dźwiękowe do produkcji badania ruchu komór serca i zastawek. Echo fale dźwiękowe utworzyć obraz na monitorze jak przetwornik ultradźwiękowy jest przekazywana na sercu. Echokardiografia stała najbardziej przydatnym narzędziem w diagnostyce mięsaka serca, umożliwiając lekarzowi patrz dokładne wymiary i położenie nowotworu.

 • elektrokardiogram (EKG lub EKG) - test, który rejestruje aktywność elektryczną serca, pokazuje, zaburzeń rytmu ( zaburzenia rytmu serca lub arytmia) i wykrywa uszkodzenie mięśnia sercowego; mięsaka serca może spowodować zmiany w rytmie serca, jednak te zmiany EKG może wskazywać Potrzebne są inne problemy z sercem, więc inne narzędzia diagnostyczne, aby ostateczne rozpoznanie mięsaka serca lub innego rodzaju nowotworu serca.

 • tomografii komputerowej (nazywany również CT lub tomografii.) - procedurę diagnostyczną obrazowania, że używa kombinacji rentgenowskie i technologii komputerowej do produkcji przekroju obrazów (często nazywane plastry), poziomo i pionowo, ciała. TK pokazuje szczegółowe zdjęcia każdej części ciała, w tym kości, mięśni, tłuszczu i organach. Badanie TK są bardziej szczegółowe niż ogólne rentgenowskie i są wykorzystywane do dalszego określenia wielkości guza, położenie i inne cechy.

 • Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) - procedura diagnostyczna, że używa kombinacji dużych magnesów, częstotliwości radiowych oraz komputera do opracowania szczegółowych obrazów narządów i struktur w organizmie, aby dokładniej określić wielkość guza, położenie i inne cechy.

 • RTG klatki piersiowej - test diagnostyczny, który wykorzystuje niewidzialne promienie elektromagnetyczne produkować obrazy wewnętrznych tkanek, kości i narządy na film, może wykryć powiększenie serca lub zatoru płucnego.

 • cewnikowania serca - przy tej procedurze rentgenowskie wykonane za środek kontrastowy wstrzyknięty do tętnicy - zlokalizować zwężenie, niedrożność i inne zaburzenia określonych tętnic.

Leczenie mięsaka serca:

Specyficzne leczenie mięsaka serca będzie określana przez lekarza, w oparciu o:

 • w twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Stopień choroby

 • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • oczekiwania na przebieg choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

Po mięsaka serca jest do punktu, że objawy rozpoczęcia występuje, to często rozprzestrzenia się do innych części ciała, dzięki czemu leczenie trudne i wymagające. Ten rozprzestrzenił się na inne części ciała jest nazywana przerzuty. Rodzaj traktowania mięsaka serca zależy w dużej mierze od lokalizacji i wielkości nowotworu, jak również stopień przerzutów.

Lekarz może ustalić, że guz może być usunięty, co jest realizowane z zabiegiem chirurgicznym na otwartym sercu. Jest to często trudne, jednakże, ze względu na umiejscowienie nowotworu.

W niektórych przypadkach mięsaka najechał serca do tego stopnia, że ​​nie da się go usunąć całkowicie. W tej sytuacji, transplantacji serca zostało przeprowadzone. Jednak pacjent musi otrzymywać leki immunosupresyjne (leki, które pomagają zapobiec odrzuceniu przez organizm tkanki obcego) po przeszczepie i tego leku może stymulować wzrost nowych mięsaka.

Ekscytujące nowe perspektywy w leczeniu mięsaka serca jest autotransplantacja. Autotransplantacja jest zabiegiem chirurgicznym, w którym pacjent własnego serca jest usuwany, tak że nowotwór można być całkowicie i łatwo usuwane z tkanki serca. Po usunięciu nowotworu, otrzymuje się serce pacjenta. Ponieważ pacjent nie otrzymał serca od innej osoby, nie ma potrzeby stosowania leków immunosupresyjnych.

W niektórych przypadkach, radioterapia lub chemioterapia może być podawana w celu złagodzenia objawów lub poprawę jakości osoby życia.