Cambler

Mitu "miękkich zębów '

Nie można winić geny do próchnicy zębów u dzieci

Jeśli uważasz, że "miękkie usta" są powodem, że ubytki mają tendencję do uruchomienia w rodzinach, będziesz zaskoczony, aby poznać prawdziwy powód: zakażenia.

Zakażenie jest zwykle przesyłany z matek dzieci w pierwszym roku życia.

"Kobiety w wieku rozrodczym, które mają lub miały ubytków dużo nadzienia są na największe ryzyko zainfekowania ich noworodków z bakterii jamy produkcji", mówi dr Piotr Domoto, kierownik Zakładu Stomatologii Dziecięcej na Uniwersytecie Washington School of Stomatologia. "Bakterie te żyją na cukier, która jest częścią diety i depozytów kwasu dziecka z powierzchni zębów dziecka."

Próchnica zębów nie musi być częścią życia dziecka. Następujące odpowiednie kroki w celu poprawy zdrowia jamy ustnej, mycia zębów Twojego dziecka, a co wnikliwe podejście do żywienia niemowląt i małych dzieci mogą zmniejszać ryzyko dla dziecka próchnicę.

"Dzieci nie powinny cierpieć z bolesnych zębów", mówi dr Domoto. "Dziecko butelki próchnica próchnica lub wczesne dzieciństwo [jam], jak to jest obecnie znany, jest poważnym problemem zdrowia publicznego, który jest całkowicie zapobiec."

Dzieci w wieku dziewięciu lub 10 miesiąca życia mogą być zakażone bakteriami jamy hodowlanych. Nieleczony, te infekcje zębów może prowadzić do bólu i kosztownego leczenia stomatologicznego.

Co możesz zrobić

Dr Domoto wyjaśnia, że ​​istnieją pewne ważne kroki rodzice mogą podjąć w celu zapobiegania próchnicy wczesnego dzieciństwa.

  • Matki powinny zmniejszyć swoje własne oralny infekcji bakteryjnej poprzez opiekę stomatologiczną i skutecznego doustnego domu opieki prenatalnej i po urodzeniu podczas okresów.

  • Zwykle od wieku 3 do 4 miesięcy, dzieci nie wymagają karmienia w czasie snu. Należy unikać pozostawiania butelka w łóżeczku i nadmiernego karmienia piersią lub butelką nocy.

  • Spróbuj pocieszające dziecku smoczka lub ulubioną zabawkę lub koc, a nie za pomocą butelki lub piersi jako smoczka.

  • Czyszczenia zębów dziecka, jak tylko wybuchnie. Rodzice powinni używać wilgotnej szmatki lub szczoteczki do czyszczenia tych zębów.

  • Nawet po dziecko jest w stanie utrzymać szczoteczkę i przejść przez ruchy czyszczenia, nadal pomóc szczotkowania. "Czyszczenie zębów dziecka pozostaje odpowiedzialność w wieku przedszkolnym rodziców", wyjaśnia dr Domoto. "To jest jedyny sposób, aby zapewnić, że zęby są dokładnie oczyszczone."

Inne zdrowe porady

  • Podczas czyszczenia, rodzice powinni być pewni, zęby regularnie sprawdzać ich dziecka do jakichkolwiek kredowobiałe lub brązowe plamy, które mogą być początkiem rozpadu. Dr Domoto podkreśla, że ​​rodzice nie powinni wahać się doprowadzić swoje dzieci do dentysty rodzinnego lub stomatologa w pediatrii, jeśli podejrzewasz problem stomatologiczny.

  • Pierwsza wizyta dziecka u dentysty powinny być wykonane przez pierwsze urodziny, lub sześć miesięcy po pierwszych wybucha zębów, co nastąpi wcześniej. "Zaczynając od dobrych nawyków stomatologicznych może pomóc dziecko mają żywotność zdrowych uśmiechów", mówi dr Domoto.