Cambler

Kto dostaje choroby serca?

Twoje serce jest nastrojone instrumentem, ale wiele rzeczy może pójść nie tak wewnątrz, jak i wokół niego. Choroby serca mogą obejmować tętnice twego serca, zawory między komorami twojego serca, układu elektrycznego twojego serca lub siłę mięśnia sercowego. Predyspozycje genetyczne do chorób serca, innych chorób medycznych, styl życia i swoich wyborów, może umieścić swoje serce w niebezpieczeństwie.

Styl życia

Około 70% chorób serca w Europie jest związane z otyłością (źródło: Get ameryka dopasowanie podstawy ). Jest otyłych sprawia, że praca serca zbyt trudne i powoduje zespół metaboliczny, wysokie ciśnienie krwi, Typ 2 cukrzycy i wysokiego poziomu cholesterolu. Choroby te powodują wiele rodzajów chorób serca bardziej prawdopodobne, w tym choroby wieńcowej, zawału serca, kardiomiopatii i niewydolności serca.

Salon siedzący tryb życia zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju choroby niedokrwiennej serca i ma atak serca. Przyczynia się również do niektórych rodzajów ryzyka chorób serca, takich jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, otyłość i typu 2 cukrzycy.

Dieta odgrywa dużą rolę w choroby serca i jego czynników ryzyka. Dieta bogata w tłuszcze nasycone i cholesterol zwiększa ryzyko choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej i zawału serca. Diety, która zawiera dużo cukru i przetworzonych węglowodanów, może przyczynić się do cukrzycy typu 2, która jest czynnikiem ryzyka chorób serca. Podobnie, dietę bogatą w sód może podnieść ciśnienie krwi.

Przewlekły stres jest związany z chorobami serca, ponieważ zwiększa ciśnienie krwi i tętno, a może uszkodzić tętnice.

Przewlekłe choroby

Niektóre choroby przewlekłe zwiększyć ryzyko chorób serca. Na przykład, cukrzyca uszkadza tętnice twojego serca, co zwiększa ryzyko i nasilenie choroby wieńcowej i zawału serca. Szkoda jest gorzej, gdy cukrzyca nie jest kontrolowana, ale nawet dobrze leczona cukrzyca zwiększa ryzyko.

Wysokie ciśnienie krwi, choroby zawór, choroby tarczycy, choroby nerek i cukrzycy może zmniejszyć swoje serce i powodować uszkodzenie serca i niewydolności serca. Co więcej, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu zwiększa szanse i stopień nasilenia choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej i zawału serca.

Niekontrolowane nadczynność tarczycy może prowadzić do zaburzeń rytmu serca i niektórych zaburzeń krzepnięcia krwi może prowadzić do zawału serca.

Uzależnień

Używanie kokainy czy metamfetaminy, lub nadużywanie niektórych leków na receptę lub diety, może prowadzić do poważnych problemów z sercem. Należą do nich kardiomiopatia, zawał serca i zagrażające życiu zaburzenia rytmu serca.

Picia zbyt dużej ilości alkoholu może być niebezpieczne. Przewlekłe overindulgence zwiększa stężenie triglicerydów i może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, które to zwiększyć ryzyko choroby niedokrwiennej serca i zawału serca. Podnosi również ryzyko kardiomiopatii, niewydolności serca i zaburzeń rytmu serca.

Genetyka i historia rodziny

Jeśli rodzic lub inny bliski krewny ma choroby wieńcowej, jest bardziej prawdopodobne, aby go mieć pod. Najnowsze badania jest zapewnienie wglądu w genetycznych powiązań z chorobami serca. Niektóre warianty genów może powodować choroby serca lub uczynić go bardziej prawdopodobne. Czasami ryzyko jest wyższe tylko wtedy, gdy gen jest połączony z innym ryzyka, takich jak palenie. W tym momencie badania genetyczne chorób serca jest eksperymentalny i służy do rutynowych badań. Jeśli nie znasz historię rodziny dotyczących chorób serca, dowiedzieć się o tym, jeśli to możliwe.

Palenie

Palenie tytoniu jest najważniejszym czynnikiem ryzyka chorób serca u osób młodszych niż 50 lat. Palenie jedną paczkę papierosów dziennie zwiększa ponad dwukrotnie ryzyko zawału serca. Palenie zwiększa ciśnienie krwi i sprawia, że ​​bardziej prawdopodobne krwi do krzepnięcia, które mogą spowodować atak serca. I palenia podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych znacznie zwiększa szanse na choroby niedokrwiennej serca.

Wrodzone wady serca

Wrodzone wady serca obejmuje wiele rodzajów wad serca, które tworzą w czasie ciąży. Niektóre czynniki ryzyka w czasie ciąży może powodować lub przyczyniać się do wad wrodzonych serca. Należą do nich cukrzyca, otyłość, spożywanie alkoholu, narażenie na substancje chemiczne, różyczka (Różyczka) i korzystanie z narkotyków izotretynoiną trądzik (Accutane). Nie ma wystarczającej ilości kwasu foliowego w czasie ciąży może zwiększać ryzyko dziecka z wrodzoną chorobą serca.

Płeć, wiek i rasa

Zaawansowany wiek jest głównym czynnikiem ryzyka choroby niedokrwiennej serca, zawału serca i niewydolności serca. Około 82% ludzi, którzy umierają z chorobą niedokrwienną serca są co najmniej 65 lat (Źródło: AHA ). I mężczyźni są częściej niż kobiety na atak serca. Jeśli jesteś Europejska Afryki, Ojczysty, Europejska Azji lub meksykańskie Europejskiej, masz większe ryzyko otyłości, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy i choroby niedokrwiennej serca.

Im więcej czynników ryzyka masz, tym większe szanse na choroby serca. Jednak jest to również ważne, aby uświadomić sobie, że można rozwijać choroby serca bez czynników ryzyka w ogóle. Jeśli obawiasz się o swoje ryzyko chorób serca, należy skontaktować się z lekarzem w celu pełnej oceny medycznej.