Cambler

Kolano guzek

Co to jest guzek kolano?

Bryła kolano może reprezentować wspólne deformacji z powodu przewlekłej choroby zapalnej, takich jak zapalenie stawów lub zniekształcenia, które powstają w następstwie jakiegokolwiek urazu stawu. Grudki kątowej może być spowodowane przez wiele chorób, jak również innych, w tym zakażenia lub nowotwory kości lub tkanek miękkich. W zależności od przyczyny, guzki mogą być pojedyncze lub wielokrotne, miękkie lub twarde, bolesne lub bezbolesne. Mogą one szybko rosną lub mogą nie zmienić rozmiary.

Grudki z tytułu lokalnych przyczyn zakaźnych może pojawić sprowadza lub ropnie. Przyczyny urazowe grudek kolanowych zakresie od ugryzienia do ciężkich zranień, np. złamania kości, które można wytwarzać zlokalizowanego zbierania krwi w tkankach (krwiak).

Oba łagodne i złośliwe nowotwory skóry, tkanek miękkich albo kości stawu kolanowego czasami ochoty grudek. W takich przypadkach, albo biopsji lub chirurgiczne usunięcie bryły może ustalić, czy obecny jest nowotwór. Torbiele, które są podobne, sac struktury wypełnione płynem, który może tworzyć się w różnych częściach ciała, częściej ochoty grudek. A torbieli Bakera jest zbiorem płynu ze stawu kolanowego, która pojawia się z tyłu kolana.

Bryła kolano może być objawem uszkodzenia i wymagają pomocy w nagłych wypadkach. Może mu towarzyszyć poważnych urazów stawu. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy, takie jak paraliż, utrata czucia, brak impulsów na nogi, niemożność poruszania stawu kolanowego, poważne krwawienie lub niekontrolowane ból.

Jeśli guzek jest trwała lub kolanowego powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z bryły kolana?

Kolano guzek może towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o kolana objawy ryczałtowych

PRZYCZYNY

Co powoduje guzek kolana?

Bryła kolana może wynikać z urazu, przewlekłe zapalenie, infekcja, krwawienie, lub nowotworów.... Czytaj więcej o przyczynach ryczałtowych kolanowych