Cambler

Kojące, że oparzenia słoneczne

Wiesz, że za dużo słońca jest zły i może prowadzić do różnych problemów ze skórą, nawet raka skóry. Ale bez względu na to jak bardzo starasz się być, może się zdarzyć, gdy niespodziewana nagroda za wspaniały dzień na plaży jest okradanie snu oparzenie.

Jak więc traktować łagodne oparzenie słoneczne? Istnieje wiele produktów handlowych. Ale istnieją setki środków domu, też. Wszyscy, jak się wydaje, ma faworyta. Niektórzy mówią, że jogurt jest dobry na oparzenia słoneczne. Inni zalecają mokre torebki herbaty. A jeszcze inni sugerują, witaminę E, płatki owsiane, a nawet masło.

Ale co mówią eksperci? "Nie ma danych, które mówi, że każdy konkretny składnik w jogurcie, herbaty lub któregokolwiek z tych środków domu, który byłby dobry na oparzenia słoneczne," mówi Neil A. Fenske, MD, profesor medycyny i patologii z Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampa. Jeśli jogurt, na przykład, sprawia, że ​​czuję się lepiej palić, to tylko dlatego, że jogurt jest fajne, mówi.

Oparzona skóra staje się czerwona i czuje ciepło, gdy niezliczone maleńkie naczynia krwionośne pod skórą rozwinąć się spieszyć więcej krwi do uszkodzonych powierzchni słońca do wspomagania gojenia. "Wszystko fajnie, że pozostaje na skórze pomoże," mówi Dr Fenske. Jego ulubionym końcówka opalaniu: Przechowywać butelkę balsamu nawilżającego w lodówce w czasie letnich miesięcy. Jeśli cierpisz na oparzenia słoneczne, pocierać balsam chłodzący na skórę. Powtarzać tak często, jak to konieczne.

Czyste, wilgotne ręczniki używane jako fajne kompresuje będzie również oparzenia poczuć się lepiej. Miejscowo kremy zawierające kortyzon mogą być pomocne. Kortykosteroidy kremów powinna być dwa razy na dobę przez 5 do 7 dni. Leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna i ibuprofen oferują ulgę od bólu i stanu zapalnego. Skontaktować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, który z tych leków są dla Ciebie.

Moczenie w chłodnym kąpieli może pomóc, jak również, mówi Patricia K. Farris, MD, profesor dermatologii na Uniwersytecie Tulane w Nowym Orleanie., Że podaje, że zastosowanie mąki kukurydzianej lub sodę skóry zmniejsza ilość świąd, które występuje po poparzeniu słonecznym. Kąpiel owsianka może również pomóc zmniejszyć swędzenie.

A co z peelingiem, który następuje oparzenie słoneczne?

"Chodzi o terytorium," mówi Dr Fenske. "Balsamy nawilżające może pomóc, ale to jest reakcja skóry na uszkodzenia, do śmierci komórki. To się stanie."

Co nie umieścić na oparzenia słoneczne:

  • "Pomimo faktu, że niektórzy ludzie uważają, masło jest dobre na oparzenia, to nie jest, ani nie jest wazelina, "mówi Dr Farris. Tłuste maści może trzymać ciepło w ranie i powolne uzdrowienie.

  • Nie mieszać własne mikstury. "Jeśli nie jesteś pewien, co zrobić, skontaktuj się z lekarzem," mówi Dr Farris.

  • Nie używać mydła do mycia się ściernych i nie używać gorącej wody. Poza tym dodanie większej ilości ciepła do oparzeń słonecznych, ciepłej wody jest więcej niż zimnej wody do suszenia, ponieważ wypłukuje się olejki do ciała, mówią eksperci.

  • Nie należy używać lodu bezpośrednio na oparzenia słoneczne, ponieważ intensywne zimno jest szok dla skóry, mówią eksperci. Zamiast tego, spróbuj owijania lodu lub mrożone warzywa w ręcznik i umieszczając ręcznik na skórze.

  • Nie bić perfumy lub colognes na oparzona skóra. Substancje chemiczne w nich mogą drażnić skórę, że już jest ranny.

Oczywiście, najlepszym lekarstwem na oparzenia słoneczne nie dostać go na pierwszym miejscu. Więc weź te zalecenia od dermatologów do serca

  • Ograniczyć narażenie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, szczególnie między 10 rano i 4 po południu, kiedy promienie słoneczne są najsilniejsze.

  • Nosić szerokim rondem.

  • Trzeć na krem ​​do opalania z SPF co najmniej 15 około 20 minut, zanim wyruszą na zewnątrz.

  • Uważaj na światło słoneczne odbijające się wody. Dodanie odbitych promieni na bezpośrednie działanie promieni słonecznych może podwoić ilość promieniowania otrzymałeś.

  • Niektóre leki i suplementy takie jak tiazydów (diuretyków), tetracykliny, Saint-John's-wort, a inni mogą uczynić skórę bardziej wrażliwe na słońce, mówi dr Fenske. Zaleca on konsultacji z lekarzem do nauki czy medycyny bierzesz może zwiększyć ryzyko oparzeń słonecznych.