Cambler

Jak ukoić skórę zniszczoną słońcem

Podczas gdy leżeli na plaży tego lata i gra w golfa, skóra brał bezpośrednie trafienie od słońca. Gdy lato jest wyblakły (a wraz z nim opaleniznę), nadszedł czas na ograniczonej kontroli uszkodzeń.

Że bronzy tan był "Pierwszym i najbardziej oczywistym objawem uszkodzenia słońce," mówi Alexandra Boer Kimball, MD, profesor dermatologii w Harvard Medical School. "W ciągu 24 godzin od UV [ultrafiolet] ekspozycji, organizm produkuje melaniny, ciemnego pigmentu, który służy jako częściowe ochrony przeciwsłonecznej przed dalszym uszkodzeniem komórek skóry."

Drugim znakiem kłopotów-po-opalaniu skórki-jest sposobem organizmu zrzucania uszkodzonych komórek zniszczonych przez układ odpornościowy. Twoje ciało próbuje także naprawić szkody UV do kolagenu, podstawowe rusztowania, który utrzymuje skórę gładką.

Ale z wiekiem i rosnącej ekspozycji na promieniowanie UV, zniszczenie wyprzedza naprawy, mówi dr Kimball. Więcej ekspozycji, więcej szkód.

"W wieku 30 lat, jeśli nie coś zrobić, aby włączyć nierównowagi wokół naprawy uszkodzeń, zmarszczek i zwiotczenie pogorszy", mówi Linda K. Franks, MD, asystent kliniczny profesor dermatologii na Uniwersytecie New York Medical School.

Osób jasnej karnacji, którzy mają mniej melaniny, pracowników odkryte i plażowiczów są bardziej narażone na ugięcia, marszczenie, przebarwienia i inne oznaki starzenia się skóry. Oni również są bardziej podatne na raka skóry.

Rak skóry, najczęściej raka w Europie, wyniki, gdy uszkodzone komórki rosnąć słońce niekontrolowany. Tylko jeden poważny oparzenie może zwiększyć ryzyko czerniaka w późniejszym okresie życia o 50 procent. Chcesz zapisać swoją skórę? Pierwszym krokiem jest, aby zatrzymać nowe uszkodzenia.

"Nosić filtry przeciwsłoneczne przez cały rok, za każdym razem wychodzę," Dr Franków mówi. Wybierz krem ​​do opalania, które osłania przed promieniowaniem UVA i UVB. Avobenzone, jeden dobry składnik ochronny, pochłania promieniowania UVA. Dwutlenek tytanu i tlenek cynku odbijają promienie UVA i są najlepsze filtry przeciwsłoneczne UVA. Używać produktów z SPF (współczynnik ochrony słońce) co najmniej 15 lat.

Jeśli masz jasnej karnacji, może być konieczne produkty z tlenkiem cynku lub dwutlenek tytanu, który światłem UV i kredowy blok biały pozostać na skórze. Można również kupić przejrzystych produktów cynku. Jeśli to możliwe, pozostać w cieniu między 10 rano i godzina piętnasta przeciwnym razie, nosić szerokie rondo kapelusza i ciemne, gęsto tkane ubrania.

Nowe zmarszczki w pielęgnacji skóry

Te ponad-the-counter (OTC) i recepty produkty mogą pomóc złagodzić skutki łagodnego do umiarkowanego uszkodzenia niedz:

 • Marszcząc gładkie nogi i kurze. Formularze receptę retinoidów pochodzących z witaminą A zawiera tretinoiny. Zostały pokazane blokować enzymy, które rozkładają kolagen, rozmazywanie zmarszczki i rozjaśnić przebarwienia skóry. "Po sześciu miesiącach użytkowania, Twoja skóra będzie utworzyli nowy kolagen," mówi Dr Franks. W mniejszym stopniu, kosmetyki z retinolem OTC może skłonić podobne wyniki.

 • Zagęścić i wzmocnić skórę. Wcześniejsze badania wykazały, że stosowanie przeciwutleniaczy, zwłaszcza witaminy C, może pomóc przywrócić gęstość skóry, odbudowuje kolagen i doprowadzić skórę do lepszej równowagi, mówi Dr Franks. Szukaj produktów z kwasu askorbinowego. Inne przeciwutleniacze, takie jak witamina E, może pomóc w stabilizacji zewnętrznej skóry poprzez kompensację szkód spowodowanych zanieczyszczeniem.

 • Ożywić skórzaste skóry. Alfa-hydroksykwasy (AHA), takie jak kwas glikolowy i kwas mlekowy celu rozpuszczenia martwych komórek w górnej warstwie skóry (skóry właściwej). Który pozwala świeże komórki wzrośnie do powierzchni. Nowe komórki trzymać wilgoć, dając skórze gładszy wygląd. "Poziomy AHA o mniej niż 5 procent prawdopodobnie nieskuteczne," mówi Dr Franks. Stosuje się dwa razy dziennie przez osiem tygodni. Jeśli nie widać rezultatów, należy poprosić lekarza o receptę na AHA o wyższym stężeniu, które również mogą ułatwić i pomóc naprawić marszczeniu kolagenu. Produktów zawierających AHA sprawi, że skóra jest bardziej wrażliwa na słońce, więc należy unikać ekspozycji na słońce. Można również wybrać produkty z kwasem salicylowym, która dociera w głąb porów.

 • Fade piegowatą skórę. Brązowe plamy starcze (lub lentigines) na twarzy i grzbietach rąk może rozjaśnić nieco jeśli używasz AHA lub produkty z hydrochinonu. Jeśli blaknięcie nie wynika dwa miesiące dwa razy na dobę aplikacji, należy poprosić lekarza o leki na receptę, które zawierają więcej hydrochinonu, jak również kwas glikolowy i witaminę C.


Najbardziej popularne

 • Łuszczyca i tatuaże Gdy kochasz sztuki ciała, widzisz skóry jako płótnie-ale co jeśli łuszczyca jest na zdjęciu?
 • Najgorszymi wrogami Twojej skóry
  Jako dzieci, wielu z nas wychowano w przekonaniu, że dobrze się oznaczało, leżąc na słońcu, aby osiągnąć opalenizny.
 • Leczenie plam starczych
  Fotostarzenie przyczynia się nie tylko na drobne zmarszczki, linie, i skórzastej wyglądzie skóry, ale mogą doprowadzić do przebarwienia.
 • Trzy typy ludzkie wszy znaleźć na dzieci
  Wszystkie trzy typy wszy są wysoce zaraźliwe i znajduje się na dzieci. Wiedzieć, jak je rozpoznać.

Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

Ludzie, którzy są aktywnie zaangażowani w ich opieki medycznej są zdrowsi i żyją dłużej.