Cambler

Opieka nieobrzezanych penisa

Penis, zewnętrzna narządu rozrodczego samca, składa się z dwóch części - wału i żołędzi. Żołędzi jest penisa, a wał jest główną część penisa. Wszyscy chłopcy rodzą się z napletka lub pokrycia na czubku penisa. Niektóre chłopców obrzezano, co oznacza, że ​​wykładzina skóry jest usuwany. Inni chłopcy nie są obrzezani, a może mieć skórę, która pokrywa końcówki penisa. Decyzja o obrzezujecie chłopca może zależeć od wielu czynników, w tym preferencji rodziców, religii i gdzie rodzi się dziecko.

W nieobrzezanego chłopiec napletka zaczyna oddzielać się od żołędzi, lub penisa. Dzieje się to w sposób naturalny, podczas gdy mężczyzna jest niemowlę. Nazywa się to napletka wycofania. Napletek wycofanie może się zdarzyć zaraz po urodzeniu, albo może to potrwać kilka lat. Większość napletków można całkowicie wycofany do czasu mężczyzna ma 18 lat. Wycofanie napletka lub ciągnąć napletka powrotem z penisa, nie powinny być wymuszone. Jeśli napletek jest zmuszony do wycofania, może spowodować krwawienie i dyskomfort.

Jak dbać o nieobrzezanych penisa

Jako nastolatka, nieobrzezany mężczyzna powinien wycofać lub wycofać, napletka i czyste pod nią codziennie. Powinno być częścią jego codziennej higieny. Europejska Akademia Pediatrii stwierdza, że ​​napletek powinien być oczyszczony przez następujące kroki:

  • Delikatnie, nie na siłę, ciągnąć napletka z dala od czubka penisa.

  • Przemyć końcówkę penisa i wewnętrznej części napletka z mydłem.

  • Powrót napletka powrotem na penisa.

Zawsze skonsultować z lekarzem twojego młodzieży, aby uzyskać więcej informacji.