Cambler

Jak być zrozumiały konsumentów medyczny

Poświęcenie czasu, aby stać się informować konsumentów i medycznych jest proaktywne prosta sprawa samoobrony.

Trzeba być zrozumiały konsumentów medyczny jest szczególnie ważne, jeśli są w skierowane na konsumenta planie ochrony zdrowia, takich jak konto oszczędnościowe medycznej, ponieważ te plany umieścić większą odpowiedzialność za opiekę zdrowotną na ramionach. Ale korzyści z bycia aktywnym konsumentem medyczne obejmują lepsze zdrowie, bardziej skutecznej opieki zdrowotnej, i niższe koszty ochrony zdrowia.

Oto kilka wskazówek dla uzyskania najlepszej jakości za opieki zdrowotnej dolara.

Twój plan zdrowia

Im więcej wiesz o swoim planie ochrony zdrowia, tym lepiej można go użyć na swoją korzyść. Oto jak to zrobić:

  • Zapoznać się z korzyściami. Dowiedzieć się, które usługi są objęte i jakie ograniczenia, wyłączenia lub maksima lifetime Twoje listy plan. Wybrać poziom ochrony, który spełnia, ale nie przekracza to, co ty i twoja rodzina potrzebują.

  • Zrozumieć swoje zobowiązania finansowe. Plany zdrowotne zwykle poprosi zapłacić część kosztów świadczeń, w formie franszyzy, dopłat lub opłat ryczałtowych. Użyj korzyści mądrze zaoszczędzić na out-of-pocket koszty.

  • Wiedzieć, jak uzyskać dostęp do korzyści. Postępuj zgodnie z wytycznymi swojego planu dla uzyskania skierowania do specjalistów, które mają być dopuszczone do szpitala, o szpitalnych zabiegu chirurgicznego, uzyskanie drugiej opinii, o badanie przesiewowe lub egzaminu, lub za pomocą out-of-sieci dostawcy.

  • Dowiedz się, jak uzyskać pomoc. Należy wiedzieć, do kogo zadzwonić, aby dowiedzieć się o korzyściach, zadawać pytania rozliczeniowe, rozstrzygnięcia sporu, otrzymują skierowanie, lub inne informacje na temat zdrowia i profilaktyki.

Lekarz

Lekarz jest twoim głównym adwokatem w systemie opieki zdrowotnej. Rób swoje, dając lekarzowi wszystkie informacje, on lub ona musi służyć Ci lepiej. Powinieneś również:

  • Dowiedz się, jak uzyskać dostęp do usługi. Można poprosić pielęgniarkę lub lekarza rutynowe pytania przez telefon lub musisz umówić się na spotkanie? Można dostać receptę przez telefon?

  • Użyj samoopieki. Zanim zadzwonisz do lekarza, wezwać infolinia pielęgniarka lub używać podobnej opcji plan zdrowia może zaoferować. Przeziębienia samodzielnego leczenia, bóle brzucha i inne drobne bolączki.

  • Przygotować się do wizyty w gabinecie. Upewnij się, że lekarz ma wszystkie informacje potrzebne do dokładnej diagnozy. Obejmuje dokumentacji medycznej, rodziny historii choroby i listę leków przyjmowanych. Zabrać ze sobą listę pytań i problemów, które chcesz dyskutować.

  • Zbadaj swoje choroby i możliwości leczenia. Można znaleźć informacje leczenia poprzez czytanie książek, kontaktując stowarzyszeń medycznych, takich jak Europejskie Stowarzyszenie Serca oraz korzystania z Internetu.

  • Poznaj mniej kosztownych opcji. Zapytać, czy lek generyczny jest właśnie dla Ciebie.

  • Po drodze. Po zobowiązać się do planu leczenia, wziąć leki zgodnie z zaleceniami lekarza i stosować się do wszystkich etapów choroby zarządzania i zapobiegania.