Cambler

Hipokalcemia

Co to jest hipokalcemia?

Wapnia przynosi istotne korzyści dla zdrowia i witalności. Jest to nie tylko kluczowe znaczenie dla rozwoju i zdrowia kości, ale również odgrywa ważną rolę w przewodzeniu sygnałów nerwowych w mózgu, funkcje komórek i skurczu mięśni. Czasami poziom wapnia może stać rażąco niska. Hipokalcemia (niski wapnia we krwi) występuje, gdy stężenie wapnia we krwi w organizmie, stają się niewystarczające.

Istnieje wiele przyczyn hipokalcemii, w tym braki w magnez, niewydolność nerek, zapalenie trzustki lub niedoczynność przytarczyc (niski poziom przytarczyc; przytarczyc kontroluje ilość i gęstość wapnia w kościach). Hipokalcemii może również występować na skutek niedoboru witaminy D, która jest niezbędna do wchłaniania wapnia.

Osoby z hipokalcemią może nie wykazują objawów, zwłaszcza w początkowych etapach, ale objawy pojawiają się jako choroba staje się coraz bardziej surowe. Objawy te obejmują skurcze mięśni i skurcze, zaburzenia rytmu serca (nieregularne bicie serca), wzmożenie odruchów, i pieczenie lub mrowienia w rękach i nogach.

Noworodki i niemowlęta mogą rozwijać hipokalcemii i muszą być oceniane bezpośrednio, ponieważ choroba ta może mieć negatywny wpływ na ich wzrost i rozwój. Noworodków hipokalcemia obejmuje wczesne i późne hipokalcemii. Wczesne hipokalcemia rozwija się w ciągu kilku pierwszych dni życia. Późna hipokalcemia mogą być przypisane do karmienia z formuł, które mają wysokie stężenie fosforanów i może wyczerpywać poziom wapnia. Ten typ hipokalcemii jest uważana za spowodowane przez nadmierne ilości fosforanów lub problemy z niedoczynnością przytarczyc.

Wszelkie noworodka wyświetlania oznaki hipokalcemii powinno być oceniane tak, że od razu można rozpocząć leczenie. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli Twoje dziecko wykazuje objawy drażliwość, drżenie, drga mięśni i trudności karmienia.

OBJAWY

Jakie są objawy hipokalcemii?

U dorosłych, objawy mogą pojawić się na początku, ale może również wystąpić w miarę postępu choroby. Objawy te obejmują skurcze mięśni i skurcze, zaburzenia rytmu serca (nieregularne bicie serca) i szpilki-i-igieł (kłucia) czucia w rękach i nogach.... Czytaj więcej na temat objawów hipokalcemii

PRZYCZYNY

Co powoduje hipokalcemii?

Niski poziom wapnia jest uważana za spowodowane przez niedoczynność w przytarczyc, który reguluje ilość wapnia w organizmie, lub wysoki poziom fosforu, co może obniżyć poziom wapnia. Hipokalcemii może być również spowodowane przez dodatek małych ilości albuminą, który jest wytwarzany w wątrobie i jest istotne w regulacji płynowej komórek i tkanek w organizmie. Niedobory magnezu, witaminy D lub wapnia w diecie są również niezbędne do utrzymania prawidłowego poziomu wapnia. Źródła wapnia w diecie to produkty mleczne (mleko i ser), a także, szpinak, brokuły, musztarda i pomarańczy.... Czytaj więcej na temat przyczyn hipokalcemii

ZABIEGI

Jak hipokalcemia leczyć?

Hipokalcemii potraktowano infuzji w celu przywrócenia i uzupełnienia poziomów wapnia w ciele. Napary te mogą być udzielane przez suplementów, które można przyjmować doustnie lub dożylnie. Jeśli hipokalcemii jest spowodowane chorobą medycznego, obróbki jest także w tej choroby.... Więcej o leczenie hipokalcemii